Головна>Новини
КрНУ

Новини

УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ НАШОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ПРОГРАМІ `ВІДКРИТИЙ СВІТ`
07.11.11

Уже третій рік поспіль науковці Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) беруть участь у програмі „Відкритий Світ”, яка була заснована Конгресом США в 1999 році з ініціативи двох видатних учених і суспільно-політичних діячів Росії та США: академіка Дмитра Сергійовича Лихачова та директора Бібліотеки Конгресу США др-а Джеймса Біллінгтона. Із 2003 року програма „Відкритий Світ” поширена на Україну.

Цього разу учасниками програми за темою «Освіта» стали директор навчально-наукового центру післядипломної та дистанційної освіти доцент Андрій Гладир, декан факультету управління доцент Андрій Почтовюк, завідувач кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки професор Олександр Саленко.

Делегати мали змогу спілкуватися, обмінюватися досвідом, встановлювати професіональні та дружні контакти з американськими колегами вищих навчальних закладів штату Орегон (Андрій Почтовюк, Андрій Гладир) та штату Юта (Олександр Саленко).

Програма перебування делегатів у США розпочалася з круглого столу в бібліотеці Конгресу у Вашингтоні, де учасники програми "Відкритий світ" обмінювались думками з експертами у галузі американської освітньої системи.

Після цього делегати були запрошені на зустріч у конгресі США з сенатором Джеффом Мерклі (Jeff Merkley) та членом Палати представників Пітером Дефаціо (Peter DeFazio). Зустрічі у конгресі вразили делегатів доброзичливим ставленням американців, їх готовністю відвертого обговорення будь-яких проблем та щирим зацікавленням у зміцненні взаєморозуміння та співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Найприємнішим для делегатів програми "Відкритий світ" був прийом у Посольстві України в США, тобто, на території нашої держави, де гостинно приймав усю українську делегацію освітян (понад 60 осіб) Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сполучених Штатах Америки Олександр Моцик.

Після завершення робочого дня у Вашингтоні делегати Андрій Почтовюк, Андрій Гладир разом із представниками Ужгородського національного університету прибули до приймаючої організації у місті Роузбург штату Орегон – Муніципальний коледж Ампква (Umpqua Community College), викладачі якого вже кілька років успішно співпрацюють з професорсько-викладацьким складом КрНУ.

Надзвичайно цікавим та водночас напруженим для українських делегатів виявився робочий тиждень у Розбурзі. Понад 40 години професійних зустрічей із представниками навчальних закладів, громадських організацій, органів місцевого самоврядування: обговорення, тренінги, брифінги, виступити з презентаціями про свою роботу перед американськими колегами.

Третій учасник делегації КрНУ, Олександр Саленко проходив стажування в Університеті Юта Веллі (Utah Valley University), місто Прово, Солт Лейк Сіті. Там він ознайомився з принципами державного фінансування університетів США, відвідав факультети і кафедри університету, отримав вичерпну інформацію стосовно умов та послідовності акредитації та атестації профільних фахівців вищої кваліфікації.

Олександр Саленко також відвідав Комерційний університет імені Брігема Янга, де ознайомився з новітніми науково-дослідними лабораторіями та встановив тісні зв’язки з провідними фахівцями у таких галузях, як обробка матеріалів, фундаментальна фізика та органічна хімія.

Для наших освітян, як представників країни, яка пройшла крізь політичний безлад, що тривав кілька років, надзвичайно цікавим було вивчення американської моделі співпраці неурядових організацій та органів влади, державного та приватного секторів, що дійсно слугує розвитку місцевої громади.

Надзвичайні теплі та зворушливі стосунки склалися з приймаючими родинами, у яких проживали наші делегати. Приймаючі родини – це родини американців-волонтерів, які добровільно, за власні кошти виявили бажання приймати гостей з іншої країни в себе дома. Така гостинність пояснюється прагненням дізнатися більше про Україну „з перших вуст", інколи – бажанням допомогти своїй громадській організації. Але, як виявилось, саме це "неофіційне" спілкування виявилось найкращим способом розвитку міжнародного взаєморозуміння та забезпечення співробітництва для спільної діяльності в майбутньому.

Цікавим був досвід харчування в ресторанах та приймаючих родинах, де делегатам були запропоновані різні види страв у ресторанах національних кухонь (від екзотичних китайських та мексиканських до традиційних національних закладів експрес-харчування). Що ж до господарів, що приймали делегатів, то вони виявили дещо незвичну для України американську гостинність, пропонуючи українцям користуватися продуктами в холодильнику на власний розсуд і смак. Таке самообслуговування за принципом "Help yourself" (допоможи собі сам) є найвищим проявом дружності, що дає деякі уявлення про менталітет та цінності американської нації.

На закінчення, хотілося б акцентувати увагу на тому, що програма „Відкритий Світ” має на меті позитивно вплинути на учасників як з американської, так і з української сторони, забезпечуючи їх подальше зростання, розвиток ділових та особистих контактів та здійснення нових проектів.
Відділ міжнародних зв`язків

КрНУ