Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь молодих науковців КрНУ у міжнародній конференції OWD 2011
08.11.11

Із 16.10.2011 до 27.10.2011 делегація Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського брала участь у східноєвропейській літній школі та міжнародній конференції молодих науковців OWD’2011. Запрошення надіслав проректор з міжнародних зв`язків Сілезького технологічного університету, проф. Єжи Рутковськи. До складу делегації увійшли: асистент каф. САУЕ Мамчур Д.Г., старший викладач каф. САУЕ Зачепа Ю.В., та аспіранти каф. КІС Костенко П.П., каф. САУЕ Свистун А.В., та каф. ЕА Домбровський С.О. Відповідно до правил програми, витрати під час перебування у Польщі фінансувалися за рахунок Польського Міністерства науки та вищої освіти.

Відкриття літньої школи відбулося у конференц-залі факультету Електричної інженерії (Faculty Board Hall).

На зустрічі були присутні: декан та керівництво факультету, заступник Міністра науки та вищої освіти Республіки Польща, представники кафедри Мехатроніки на чолі з завідувачем проф. Кшиштофом Ключинським.

В рамках пленарного засідання учасники заслухали дві лекції: доктора Марека Кціука "Виконавчі механізми зі сплаву з запам’ятовуванням форми" та доктора Войцеха Бурліковського "Застосування формалізму Гамільтона у електромеханіці".

Після пленарного засідання відбулися екскурсії лабораторіями факультету автоматичного управління, електроніки та комп’ютерних наук – "Літальна віртуальна лабораторія" та "Лабораторія мобільних роботів".

Було продемонстровано обладнання – стаціонарні та пересувні тренажери з управління літаками та гелікоптерами, а також системи контролю та керування польотами на моделях літаків, гелікоптерів та мобільних роботів.

Після обідньої перерви відбулася лекція проф. Барбари Сколуд у новій 3D-лабораторії університету на тему "3D технології у навчанні інженерів".

У створені лабораторії приймали участь 150 науковців факультету Механічної інженерії, розроблено 200 додатків, проект тривав 30 місяців, на його виконання було затрачено 160 000 годин та витрачено 3 000 000 євро.

В рамках лекції було проведено демонстрацію розроблених додатків, після чого відбулась дискусія за тематикою доповіді.

Наступного дня відбулася зустріч з Віце-Ректором з міжнародних зв’язків проф.. Єжи Рутковськи та завідувачем кафедри мехатроніки проф. Кшиштофом Ключинськи у конференц-залі (Senate Hall) факультету гірничої справи та геології.

В рамках зустрічі відбулася презентація Сілезького технологічного університету та делегацій учасників літньої школи. Після цього учасники заслухали лекцію д-ра Ричарда Наконечного (архітектурний факультет) "Архітектура старого міста у Кракові та Бєльсько-Бялій".Після завершенню лекції учасники літньої школи мали змогу зробити декілька фото на пам`ять у конференц-залі університету.

Дуже цікавою була екскурсія до м. Кракова. Учасники OWD’2011 відвідали замок польських королів та пройшлися Старим Містом.

Після екскурсії була подорож автобусом до м. Катовіце, де учасники літньої школи відвідали органний концерт професора Юліана Гембальські "Музика Франца Ліста".

Після концерту учасників літньої школи було запрошено ознайомитися з конструкцією органа та різними прийомами звуковідтворення за допомогою даного інструменту.

Наступною була екскурсія до м. Бєльсько-Бяла, де учасники OWD’2011 відвідали Замок-музей, Старе Місто та історичну броварню "Бєліц".

Після закриття літньої школи розпочалася міжнародна конференція молодих науковців OWD’2011. В рамках конференції функціонувало п’ять секції за тематичними напрямами.

Секція А: Автоматика, теорія керування, робототехніка, інформатика, математичні методи.

Секція В: електроніка, мікроелектроніка, сенсорика, метрологія, оптоелектроніка, відновлювана енергетика, матеріали для мікроелектроніки.

Секція С: медична біоінженерія, розпізнавання та синтез зображень та мови, штучний інтелект, нейронні мережі.

Секція D: електричні машини, привод, енергоелектроніка, матеріалознавство, промислова автоматика, електроенергетика.

Учасники делегації Кременчуцького національного університету прийняли активну участь у роботі секцій А, В, D, головували на чотирьох засіданнях різних секцій, приймали активну участь у обговоренні доповідей інших учасників конференції. Загальна кількість доповідей, зроблених під час конференції, близько 110. Крім того наші науковці представили на конференції п’ять доповідей:

- аспірант каф. ЕА Сергій Домбровський "Адаптивне гасіння геометричного шуму на структурі неоднорідної нестаціонарної фотодетекторної матриці"

- аспірант каф. САУЕ Антон Свистун "Урахування нелінійності кривої намагнічування при розрахунку системи векторного керування"

- асистент каф. САУЕ Дмитро Мамчур "Діагностика асинхронних двигунів на основі аналізу спектру миттєвої потужності"

- старший викладач каф. САУЕ Юрій Зачепа " Дослідження робочих режимів асинхронних генераторів з типовими споживачами змінного струму ".

- аспірант каф. КІС Павло Костенко "Оптимізація синтаксису SQL-запитів на основі локальної моделі контрольованого процесу"

Після секційних засідань відбувся Концерт народної музики та сольний концерт співачки Єви Копчинської присвячений творчості Едіт Піаф. Після концерту відбулася філософська лекція проф. Тадеуша Славека.

Після закінчення конференції було проведено нараду експертів з приводу присудження нагород учасникам конференції. Після перерви відбулося пленарне засідання молодих експертів, на якому заслухали лекції молодих польських науковців. Після засідання відбулася церемонія нагородження.

Усього організаторами конференції було передбачено чотири нагороди від міжнародних наукових організацій, шість нагород від деканів провідних університетів Польщі, дві нагороди від польських наукових товариств та одна нагорода від польського наукового видання. Також вперше в рамках даної конференції окремо було засновано вісім нагород від молодих експертів.

Одного з учасників делегації КрНУ, Дмитра Мамчура, було відзначений нагородою Декана факультету електротехніки, електроніки, інформатики і автоматики Лодзької Політехніки.

В результаті участі делегації КрНУ у роботі конференції OWD` 2011 було опубліковано шість наукових статей, п`ять з яких – за матеріалами доповідей учасників делегації КрНУ. Шоста стаття була створена доцентом каф. САУЕ, Андрієм Каліновим у співавторстві з аспіранткою цієї ж кафедри, Чумачовою Анною: "Підхід до компенсації параметричної асиметрії асинхронних двигунів на основі частотно-регульованого електроприводу".

Щиро вітаємо наших колег із вдалим виступом на конференції. Сподіваємося, що і в наступному році наші молоді науковці підтримають цю традицію і вже вп`яте достойно представлять Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського міжнародній спільноті.


Відділ міжнародних зв`язків

За матеріалами Дмитра Мамчура

КрНУ