Головна>Новини
КрНУ

Новини

Відкриття навчального центру компанії Delcam!
09.11.11

04 листопада 2011 на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) відбулося урочисте відкриття навчального центру компанії Delcam (Великобританія). Із цією метою наш університет відвідала іноземна делегація, на чолі з Х`ю Хамфрісом, директором британської компанії Delcam та його дружиною Айві Хамфріс. Також до складу делегації увійшли: ректор Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ), проф. С.Б. Бєліков, представник компанії Delcam в Україні, директор Центру САПР, О.Й. Борисенко, представники Головного навчального центру Delcam в Запоріжжі І.М. Павлюченко та В.Ю. Клименко (м. Запоріжжя).

Під час урочистого засідання була підписана угода про відкриття навчального центру у нашому університеті після чого директор компанії Delcam, Х`ю Хамфріс передав ректорові, проф. Михайлові Васильовичу Загірняку сертифікат, ліцензійне програмне забезпечення, розроблене цією компанією, та ключ із кодами доступу.

Діапазон застосування програмного забезпечення компанії Delcam охоплює проектування, перевірку та виготовлення продукції будь-якої форми та складності. Загальна вартість програм переданих до навчального центру, у разі їх комерційного використання, становить 2,5 млн. долл. США.

Варто зазначити, що компанія Delcam була заснована на базі Кембриджського університету у 1973 році. На сьогодні ця компанія є одним із провідних постачальників передових рішень програмного забезпечення для обробної промисловості у світі. Delcam – найбільший розробник програмного забезпечення у Великобританії, який має свої філіали у Північній Америці, Європі та Азії. Програмне забезпечення цієї компанії використовують понад 35000 організацій у більш ніж 80 країнах світу.

Родоначальником створення мережі навчальних центрів Delcam в Україні у рамках проекту "Передові комп’ютерні технології для університетів України" є Запорізький національний технічний університет. До цієї мережі вже входять 20 провідних університетів нашої країни. КрНУ став 21 університетом, на базі якого британська компанія відкрила свій навчальний центр.

Спеціально для встановлення цього програмного забезпечення був виділений один із комп’ютерних класів кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки під керівництвом проф. О.Ф.Саленка. Дані програми уже в найближчий час будуть освоювати та застосовувати студенти технічних спеціальностей 1-5 курсів, аспіранти та викладачі університету.

У ході візиту гості з Великобританії відвідали електронну бібліотеку та лабораторії університету. Слід зазначити, що Х`ю Хамфріс був задоволений технічною базою нашого університету і висловив надію на подальший розвиток співпраці.

Наприкінці візиту Х`ю та Айві Хамфріс мали можливість познайомитися із нашим містом. Вони відвідали мальовничі парки Кременчука: парк Ювілейний та парк Миру. Відкриття навчального центру Delcam – це значний крок уперед у розвитку нашого університету. Адже студенти отримали змогу вивчати новітні провідні технології проектування, що зробить їх більш конкурентоспроможними на ринку праці. Маємо надію, що така можливість буде використана студентами повною мірою, а навчальний центр буде розвиватися та плідно працювати.


Відділ міжнародних зв`язків

КрНУ