Головна>Новини
КрНУ

Новини

Офіційний візит делегації Ланьчжоуського університету шляхів сполучення (м. Ланьчжоу, Китай)
05.12.11

28-30 листопада 2011 офіційна делегація Ланьчжоуського університету шляхів сполучення (м. Ланьчжоу, Китай) відвідала Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського (КрНУ). Візит проходив у рамках Двосторонньої угоди про співпрацю, який був підписаний 22 березня 2011. Делегацію очолив проф. Рен Енен, президент Ланьчжоуського університету шляхів сполучення. До складу делегації також увійшли: пані Чжан Гуоджин, заступник директора відділу Міжнародної співпраці та обмінів, проф. Чжан Йоупен, декан Факультету електротехнік, проф. Чжао Янлон, декан Факультету економіки та менеджменту.

Гості мали змогу ознайомитися з науково-технічною базою університету. Вони відвідали наукові лабораторії Інституту електромеханіки, енергозбереження і систем управління, кафедри інформаційно-управляючих систем, кафедри транспортних технологій, кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки, а також факультет управління. Іноземні гості були задоволені побаченим та висловили щирі сподівання на розвиток практики обміну студентами між Ланьчжоуським університетом шляхів сполучення та КрНУ.

Пані Чжан Гуоджин, заступник директора відділу Міжнародної співпраці та обмінів, разом з Маркевичем Андрієм Геннадійовичем, начальником відділу Міжнародних зв’язків нашого університету, зустрілися зі студентами, які мають бажання пройти курс навчання у магістратурі та аспірантуру Ланьчжоуського університету шляхів сполучення. Вони обговорювали правила подачі документів до китайського університету, терміни та умови навчання, побут та наукову діяльність іноземних студентів у Китаї.

Під час візиту китайська делегація також мала нагоду зустрітися з мером нашого міста, Олегом Мейдановичем Бабаєвим у Кременчуцькій міській раді. Олег Мейданович був дуже радий вітати делегацію з китайського університету. Під час зустрічі мер ознайомив гостей з політичним та економічним станом міста Кременчука. Проф. Рен Енен, у свою чергу, коротко розповів про свій університет та про місто Ланьчжоу. Проф. Михайло Васильович Загірняк, ректор КрНУ, ознайомив Олега Мейдановича з результатами співпраці КрНУ та Ланьчжоуського університету шляхів сполучення, а також поділився планами на майбутнє. Мер висловив глибоку зацікавленість у співпраці не лише між університетами, але і між самими містами, Кременчуком та Ланьчжоу.

Головною подією візиту наших партнерів став перший українсько-китайський Круглий стіл "Регіональний сталий розвиток та його роль в освіті", який проходив на базі нашого університету. Робочими мовами Круглого столу були: китайська, англійська, російська та українська мови. Під час круглого столу з доповідями виступали викладачі та дослідники обох університетів. У своїх доповідях вони порівнювали стан економічного розвитку України та Китаю, визначали вплив вищої освіти на стабілізацію економічної ситуації в регіоні та країні в цілому, розглядали роль наукової діяльності не лише викладачів, але і студентів, для формування та стабільного розвитку національної економіки.

Проведення Круглого столу – важливий етап у розвитку ефективної, плідної та довготривалої співпраці між університетами. Науковці нашого університету, спільно зі своїми колегами з Китаю, мали змогу ближче познайомитися та визначити сфери і напрямки майбутньої співпраці.

У результаті візиту делегації з Ланьчжоуського університету шляхів сполучення було досягнуто ряд домовленостей:

- продовжити усесторонній обмін студентами у рамках державних стипендіальних програм;

- налагодити обмін викладачами з метою вдосконалення професійних навичок та умінь;

- сприяти встановленню нових наукових зв’язків, шляхом організації короткострокових візитів, направлених на заснування спільних дослідницьких проектів.


Відділ міжнародних зв`язків

КрНУ