Головна>Новини
КрНУ

Новини

Cемінар «Якщо ти робиш перші кроки в науці»
27.12.11

9 грудня в КрНУ відбувся семінар «Якщо ти робиш перші кроки в науці» на тему «Участь молодих учених університету в Міжнародному PhD семінарі OWD’2011 (м. Вісла, Польща)».

Асистент кафедри «Системи автоматичного управління та електропривод» Мамчур Д.Г. зазначив, що історія участі КрНУ у даному семінарі бере початок у 2008 році, завдяки отриманню запрошення ректором КрНУ Загірняком М.В. від представників польських ВНЗ. За цей час участь у семінарі взяли 14 співробітників і кращих студентів КрНУ.

Доповідачем було особливо наголошено на тому, що найкращі студенти нашого університету, які захоплюються науковою діяльністю та мають певні здобутки, мають з кожним роком дедалі більші можливості для представлення своїх досягнень на міжнародних вітчизняних та закордонних наукових заходах.

Міжнародний PhD семінар OWD’2011 структурно складався з двох частин: літньої школи для молодих науковців з країн центральної та східної Європи, та молодіжної наукової конференції.

Літня школа проходила в місті Глівіце, на базі Сілезького технологічного університету. В рамках цього заходу учасники PhD семінару були ознайомлені з науковими здобутками викладачів, та матеріально-технічною базою університету. Більш детально було показано віртуальну літальну лабораторію, призначену для навчання пілотуванню різними видами літальної техніки. Також показано лекційні зали, обладнані сучасною мультимедіа технікою для ведення занять, включно з можливістю надання наглядної інформації у 3-D форматі.

Друга частина PhD семінару – Конференція молодих вчених – проходила у м. Вісла, на базі курортного комплексу Kontakt. Засідання проходили у чотирьох тематичних секціях, протягом трьох днів, по два засідання на день в кожній секції.

Загалом участь у конференції взяли близько 140 молодих вчених з країн Західної, Центральної Європи, України та Білорусі. Україну представляли молоді вчені університетів Києва, Львова, Харкова та Кременчука. Їх роботи та доповіді оцінювали більше 30 професорів-експертів з Великобританії, Німеччини, Франції, України та Польщі.

За результатами роботи конференції кращі доповіді були відзначені нагородами.

Розподіл призових місць між країнами-учасницями конференції OWD’2011

Відзначено, що представники КрНУ гідно виступили з доповідями стосовно своїх наукових досліджень. Вперше за часи участі делегації нашого університету в роботі даного семінару, одного з учасників від КрНУ відзначено нагородою декана факультету Електричної, електронної, комп’ютерної та керуючої інженерії Технічного університету м. Лодзь за видатну наукову публікацію.

Доповідачем було особливо наголошено, що ця відзнака свідчить про те, що Кременчуцький національний університет, незважаючи на значно менше матеріально-технічне забезпечення порівняно з іншими європейськими університетами, здатен готувати кваліфікованих фахівців, які можуть на рівних конкурувати як з колегами з провідних університетів України, так і з іноземними колегами.

У кінці виступу доповідач закликав студентів і молодих учених КрНУ активніше приймати участь в науковому житті університету, вчитися та прагнути якомога якісніше представляти результати своїх досліджень, та відчувати свою конкурентоспроможність порівняно з представниками інших вітчизняних і закордонних наукових закладів.

Товариство молодих учених

КрНУ