Головна>Новини
КрНУ

Новини

«Шовковий шлях» кременчуцьких студентів у Піднебесній
28.12.11

22 березня 2011 року Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського підписав двосторонню угоду про співпрацю з Ланьчжоуським університетом шляхів сполучення (м. Ланьчжоу, Китай). У рамках цього договору, випускники КрНУ, пройшли конкурсний відбір на навчання по державній стипендійній програмі Китайської народної республіки.
Навчальна програма почалася у вересні 2011 року. Уже в аеропорту відчули, що потрапили до іншої, такої далекої, частини світу. Незнайома мова, незрозумілі для них символи, які виявилися ієрогліфами, безліч людей, котрі здивовано дивилися та фотографували (адже дуже відрізняється зовнішність) – все це було так незвично! Перший досвід спілкування китайською мовою відбувся при спробі взяти таксі до університету. Дві вивчені фрази, в порівнянні з цілою купою слів та жестів китайських водіїв, викликали сміх, але все ж таки порозуміння було знайдено. Прибули до кампусу університету, який виявився великим та красивим (площа університету складає 1566 м2, споруди займають 625900 м2). Вразила бібліотека, яка містить в своїй колекції 2 050 000 книг.


Того ж дня вперше скуштували традиційну китайську їжу, а саме: незвичний на смак суп «фуго», який складався з морепродуктів, сир тофу та відому на всю країну ланчжоуську лапшу. Треба відзначити, що китайці полюбляють їсти багато, загалом гострі страви до яких наші хлопці довго звикали.
Щодо самого міста, то Ланчжоу виявився історично цікавим осередком китайської культури та традицій. Саме через нього проходив відомий «Шовковий шлях», що дало основу для існування великої кількості музеїв та історичних пам’яток. Через місто протікає одна з найвеличніших річок Китаю – Хуанхе, що в перекладі означає «Жовта ріка». Все це дає змогу з цікавістю проводити вільний час.


Навчальна програма передбачає рік вивчення китайської мови, а потім навчання за спеціальністю. Всі іноземні студенти були розподілені на дві групи. Українці потрапили до класу, де навчаються стипендіати з таких країн, як: США, Білорусь, Іспанія, Туркменістан, В’єтнам, Лаос, Нігерія.


Враховуючи, що навчальний процес відбувається китайською мовою (використання англійської мови викладачами закінчилося після двох тижнів навчальних пар) стипендіати повністю занурилися у динамічну атмосферу навчання. Через день пишуться диктанти на знання ієрогліфів, складаються діалоги та виконуються різноманітні вправи китайською мовою. Перші результати хлопці відчули, коли змогли поспілкуватися з продавцями магазину і були задоволені, коли їх зрозуміли.
На кінець навчального семестру заплановані екзамени з чотирьох предметів: граматика, правопис ієрогліфів, усна мова та аудиювання. У даний час студенти успішно вивчають мову, яка спочатку здавалася зовсім непідвласною для розуміння.
Недарма вважається, що Китай – країна контрастів, незвичайних традицій та давньої культури, котру ми з цікавістю пізнаємо кожного дня.


Відділ міжнародних зв’язків із приємністю повідомляє, що тісна співпраця між університетами продовжується. Цього року студенти КрНУ також мають можливість навчатися у магістратурі чи аспірантурі Ланьчжоуського університету шляхів сполучення за рахунок Уряду Китайської народної республіки. Пріоритетні напрямки: екологія, охорона навколишнього середовища, транспорт та комп’ютерні науки. Вимоги до кандидатів: бути студентом останнього курсу університету (бакалавріату чи магістратури), мати високі показники у навчанні, володіти англійською мовою.
Інформацію стосовно стипендій на навчання та процедури подачі заявки ви можете отримати у відділі міжнародних зв’язків КрНУ(ауд. 5205, тел. 2-20-51).

Відділ міжнародних зв’язків за матеріалами випускників КрНУ О. Солошича та С. Наумова.
КрНУ