Головна>Новини
КрНУ

Новини

Нарада з питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників
23.01.12

19 січня 2012 року начальник відділу міжнародних зв’язків нашого університету Андрій Маркевич взяв участь у нараді з питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах та наукових установах у 2012 році. Нарада проводилась у Міністерстві освіти, науки, молоді та спорту України під головуванням Першого заступника Міністра Євгена Суліми.
До Міністерства були запрошені проректори та начальники міжнародних відділів провідних університетів України відповідальні за цей напрямок роботи. Також участь у нараді взяли представники посольств Сполучених Штатів Америки (Сьюзан Кліарі, Аташе з питань культури, Артур Еванс, заступник аташе з питань культури, Віра Терновська, фахівець з питань освіти) та Французької Республіки (Гійом Кален, аташе з питань університетської освіти та науки та Оксана Ландо, координатор стипендій Посольства Франції) в Україні.

Перший заступник Міністра поінформував присутніх, що у 2011 році проведено відбір студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників на навчання або стажування у провідні закордонні вищі навчальні заклади. Загалом до Конкурсної комісії надійшло 700 пропозицій від 68 університетів. Розглянувши всі пропозиції, конкурсна комісія рекомендувала направити на навчання або стажування у 33 провідні закордонні ВНЗ 277 осіб.
Євген Суліма зазначив, що існує вкрай низька активність вищих навчальних закладів щодо налагодження не просто договірних – формальних, а партнерських відносин з закордонними вищими навчальними закладами. У 2011 році 14 закладів не направили жодної заявки на навчання або стажування студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників.

Приємно зазначити, що наш університет займає одну із лідируючих позицій за кількістю осіб, задіяних у вищезазначеній Програмі МОНмолодьспорту. Під час наради велика увага приділялася міжнародним відділам вищих навчальних закладів. Вони були визначені як інформаційні центри під час реалізації Програми навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах. Більш детальну інформацію про нараду ви зможете знайти на сайті Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України.


Відділ міжнародних зв`язків
за матеріалами МОНмолодьспорт

КрНУ