Головна>Новини
КрНУ

Новини

«Umpqua Singers» у Кременчуці
28.03.12

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського (КрНУ) підтримує широкі різнобічні зв`язки з численними науковими, навчальними, виробничими закладами різних країн. 2009 року до переліку вузів-партнерів уперше приєднався вищий навчальний заклад США – Umpqua Community College (UCC, м. Розбург, штат Орегон).

Із 20 до 24 березня 2012 року, у рамках співпраці між UCC та КрНУ, вперше відбувся візит делегації американського коледжу до України та, зокрема, до нашого міста. До складу делегації увійшли: Pete Bober (директор Центру розвитку UCC), Jason Heald (директор джазового вокального ансамблю "Umpqua Singers") та одинадцять студентів-учасників ансамблю "Umpqua Singers".

Знайомство делегації з Україною розпочалося зі столиці, прекрасного міста Києва. Гості мали змогу побачити культурний центр столиці – Хрещатик, Майдан Незалежності, вул. Банкову, де знаходяться Адміністрація Президента України; відвідали Національний заповідник "Софія Київська": Собор св. Софії, Трапезну та Будинок Митрополита.

Делегація UСС, разом із начальником відділу міжнародних зв’язків КрНУ, Андрієм Геннадійовичем Маркевичем, була запрошена відвідати Посольство США в Україні, де їх ознайомили із історією України, її політичним, економічним та культурним життям. Подарунком від джазового вокального ансамблю "Umpqua Singers" став виступ, під час якого прозвучали пісні як англійською, так і українською мовами.

Наступного дня музикантів гостинно зустрічав Кременчук. Першим пунктом у програмі перебування делегації був візит до Коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, де їх привітала директорка Коледжу, Білик Поліна Андріївна та увесь колектив і студенти Коледжу. Гостей ознайомили із життям та навчанням українських студентів, навчально-матеріальною базою коледжу. Також гості узяли участь у спортивних змаганнях та спільному концерті.

Цього ж дня американці, під час зустрічі із ректором КрНУ, Михайлом Васильовичем Загірняком, передали йому лист-привітання від директора UCC, Joe Olson та уже традиційно, виконали чудові музичні композиції.

Приїзд "Umpqua Singers" був приємним сюрпризом для новоствореного Факультету економіки і управління, так як саме 22 березня вони святкували свій День народження. Запросив гостей на святкування декан факультету-іменинника Андрій Борисович Почтовюк, а вони, у свою чергу, вразили присутніх акапельним співом і майстерним виконанням композицій у супроводі акомпанементу.

23 березня делегація зі США відвідала Кременчуцьке педагогічне училище імені А.С. Макаренка. Там їх радо вітав директор Гальченко Іван Васильович та весь колектив училища. Цікавою як для американських гостей, так і для студентів училища, була імпровізована дискусія "Особливості освіти України і США". Учасники обговорили і виокремили спільні та відмінні риси української та американської систем освіти. Фінальним акордом візиту став спільний концерт за участю музичних колективів училища та "Umpqua Singers".

Після відвідування педагогічного училища, колектив із UCC гостинно приймали студенти кафедри перекладу КрНУ, а Піт Бобер мав змогу поспілкуватися із випускниками програми "Відкритий світ", яких, до речі, в нашому університеті уже семеро, та обговорити подальші плани співпраці.

Далі був візит до Кременчуцької міської ради, де гості мали змогу поспілкуватися із представником міської влади, першим заступником міського голови Андрієм Михайловичем Погрібним. Несподіванкою для гостей виявилася інформація, що у Кременчуці народився всесвітньовідомий композитор, Дмитро Зіновійович Тьомкін. У репертуарі колективу "Umpqua Singers" є твори нашого земляка. Один із них, а саме "Місто без жалю – Town without pity", вони із радістю виконали для присутніх.

Останній день перебування у Кременчуці американцям запам’ятався оглядовою екскурсією містом, під час якої вони відвідали історичні та культурні пам’ятки нашого міста, а також придбали пам’ятні сувеніри на згадку про час проведений у Кременчуці.

Нам дуже приємно було вітати американських гостей в Україні і зокрема у Кременчуці. Виявом великої поваги до нас став компакт-диск, створений ними спеціально для українського слухача. Найбільше теплих емоцій викликали гімн України, пісні "Червона рута" та "Гуцулка Ксеня" у виконанні цього колективу українською мовою.

Маємо надію, що співпраця буде продовжуватися і ми ще не раз почуємо чарівні голоси "Umpqua Singers" та привітаємо інших представників коледжу UCC у стінах Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Відділ міжнародних зв’язків.

КрНУ