Головна>Новини
КрНУ

Новини

Відкритий лист до міського голови Кременчука О. М. Бабаєва та депутатів Кременчуцької міської ради
29.03.12
Трудовий колектив Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського звертається до міського голови О. М. Бабаєва з проханням провести службову перевірку подій, які сталися в університеті 23 березня 2012 року.

У п’ятницю, 23 березня, коридори та навчальні аудиторії першого корпусу університету невідомі особи закидали листівками провокаційного змісту. Листівки кольорові, виконані на глянцевому папері. На них розміщений текст такого змісту: «Таємниці універу. Що приховує у фінансах Кременчуцького національного університету ректор Михайло Загірняк?». Далі була вказана назва газети «Вісник Кременчука» – офіційного видання Кременчуцької міської ради. Також на листівці розміщена адреса сайта вищезгаданого видання.

Фактично, листівки, якими закидали навчальний корпус, містили анонс статті, надрукованої у четвер, 22 березня, у газеті міської ради «Вісник Кременчука». Стаття написана головним редактором паном Фельдманом і має назву, вказану на листівках – «Таємниці універу. Що приховує у фінансах Кременчуцького національного університету ректор Михайло Загірняк?». На наше глибоке переконання, стаття носить провокаційний характер і написана в дусі «жовтої преси» – бо, незважаючи на провокаційну назву, автор публікації жодної обіцяної читачеві таємниці не розкрив. Бо таких таємниць не існує. Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського – державний навчальний заклад, тут регулярно здійснюються планові перевірки КРУ та інших уповноважених державних установ. Фінансову діяльність університет здійснює згідно з кошторисом видатків, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Уся фінансова звітність ведеться у суворій відповідності до вимог чинного законодавства. Тому, на наше переконання, назва статті, надрукованої в офіційному виданні міської ради, несправедлива та упереджена – навіщо обіцяти читачеві таємниці, яких ти не розкриваєш? Щоб заплямувати ім’я ректора університету – заслуженого діяча науки і техніки України, професора, доктора технічних наук Михайла Загірняка? Чи для того, щоб підігріти інтерес до свого не надто популярного, на нашу думку, видання?

Ще одна провокаційна публікація в газеті міської ради «Вісник Кременчука» одного разу вже стала причиною скасування офіційного візиту мера міста Кременчука до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Статтю під назвою «Стадіон треба знести» також написав головний редактор газети пан Фельдман. Вона вийшла 17 листопада 2011 року, у день Вашого, Олеже Мейдановичу, візиту. Стаття викликала глибоке обурення серед викладачів, бо містила некоректні та відверто образливі висловлювання на адресу керівника навчального закладу – ректора університету. Ці образливі висловлювання автор статті не засвідчив жодним конкретним фактом, що дає нам підстави сумніватися у його професійності та об’єктивності викладення інформації.

Та, незважаючи на все вищесказане та на упередженість публікацій офіційного видання міської ради, трудовий колектив університету поважає свободу слова та свободу преси – навіть такої, про яку йде мова. Ми визнаємо право автора вищезгаданих публікацій мати власну думку.

Та ми не можемо сприймати такий факт, як поява в навчальному корпусі університету листівок з анонсами провокаційних публікацій офіційного видання міської ради. Тим більше, під час офіційного візиту американських студентів зі штату Орегона. Чи було б вам, Олеже Мейдановичу, приємно побачити такі листівки у міській раді під час візиту іноземних гостей? Хотілося б нагадати тим, хто надихає та фінансує розповсюджувачів таких листівок, що національний університет – це вищий навчальний заклад, а не ринок, не вуличне перехрестя, де розкидають рекламні листівки. Завдання викладачів університету – навчати молодь. І ми звертаємось з проханням не втягувати викладачів та студентів у незрозумілі рекламні або політичні кампанії провокаційного характеру.

Ректорат Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського звертається до вас, як до міського голови Кременчука, з проханням провести службове розслідування стосовно того, хто замовив вищезгадані листівки, за які кошти вони виготовлені, чи є дозвіл на їхнє розповсюдження, а також щодо того, яку роль у випадку з розповсюдженням листівок відіграє редакція офіційного видання міської ради газети «Вісник Кременчука». Просимо надати письмову відповідь про результати проведеної перевірки. Залишаємо за собою право звернутися до правоохоронних органів для проведення перевірки даного факту.

Ректорат, директори інститутів, декани, керівники підрозділів, профспілковий комітет, студентська рада.

КрНУ