Головна>Новини
КрНУ

Новини

ХІІ мистецький фестиваль «Студентська весна - 2012»
11.04.12

Гала-концерт фестивалю «Студентська весна – 2012»

12 квітня 2012 р. о 17-00 Кременчуцькому Міському Палаці культури.

Цьогорічний ХІІ мистецький фестиваль «Студентська весна» Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського проходив під темою «Спадщина живить і єднає нас». Він стартував традиційним відкритим турніром команд КВН на Кубок ректора КрНУ Михайла Загірняка. За престижний трофей змагалися шість команд. Шанувальникам веселого гумору та приколів свою майстерність прийшлося доводити у трьох конкурсах на сцені актової зали корпусу № 5. Журі очолював особисто М.В. Загірняк, який сам колись грав у КВН і добре знається на цьому жанрові. Фортуна посміхнулася відразу двом командам – «Республіка Кременчук» і «Попса», які раніше були однією збірною командою Кременчука. Вочевидь, не можна ділити неподільне, як і єдиний кубок.

Фото фестивалю “Студентська весна – 2012”

Відбіркові тури творчої майстерності студентів у рамках фестивалю «Студентська весна» в університеті тривали упродовж двох днів. Талановиті самородки з двох Інститутів та чотирьох факультетів, чергуючи здачу модулів з репетиціями, як і завжди, знайшли чим підкорити серця членів журі та глядачів. Чарівні мелодії пісень, запальні танці, театральні мініатюри та обрядові вистави створювали по-справжньому весняний настрій. Студенти факультету права, гуманітарних і соціальних наук задля підсилення цього настрою ще й підготували кулінарну виставку млинців на всі смаки. Більше 20 різновидів цієї смакоти апетитно нагадували про свято Масляної. На фестивалі було представлено й обрядове випікання виробів до Великодня, й випікання короваю до весілля, й виставка виробів з бісеру Аліни Мандрики, й вручну вишиті картини. Сказали своє слово й учасники народного аматорського театру-студії «Лілея», взявши участь у Тижні театру.

28 березня найкращі концертні номери вже оцінювали члени міського оргкомітету з проведення гала-концерту «Студентської весни Кременчука». Переможці цього відбору й матимуть змогу виступити на сцені міського Палацу культури 12 квітня.

Нагадаємо, що головним завданням фестивалю є пошук, широке залучення талановитих студентів, викладачів до мистецької творчості і розкриття їх творчих здібностей; подальший розвиток різних жанрів мистецтва серед студентської молоді; підвищення художнього рівня, зростання виконавської майстерності та збагачення репертуару виконавців і творчих колективів високохудожніми національними творами та кращими зразками зарубіжного мистецтва; створення нових та творче збагачення рівня існуючих (діючих) колективів народної творчості, окремих виконавців; активізація естетичного, патріотичного виховання молоді.

Організатором фестивалю є КрНУ – відділ культурно-масової роботи, студентська рада, студентський профком, арт-клуб «Студент». Учасники конкурсу мали представити конкурсну програму тривалістю до 40 хвилин, яка б складалася не менше ніж із 9 номерів таких жанрів: музичний; вокальний - обво’язково; хореографічний - обов’язково; театральний (сценки з вистав; СТЕМ до 5 хв.; художнє читання поезії)- обов’язково; цирковий; ориґінальний жанр; черлідинг - обов’язково; відеофільм «Традиції інституту(факультету)» до 5 хв.- обов’язково; фотомистецтво - фоторепортаж про видатну особистість інституту(факультету); виставка доробків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва предків та сучасної молоді.

З усіма вимогами всі учасники фестивалю чудово справилися. Загальними критеріями оцінювання номерів були ориґінальність та самобутність (відсутність плагіату); артистизм; постановка та режисура (динамічність, цілісність); загальне враження (з урахуванням естетичних та моральних принципів), дотримання теми.

Переможцями І етапу фестивалю стали виконавці, які одержали найвищу оцінку журі після загального обговорення в окремих номінаціях. Усі вони нагороджені грамотами КрНУ. Зокрема, кращою конкурсною програмою з найбільш глибоким розкриттям теми одноголосно визнано роботу факультету природничих наук. Особливо оригінальною й змістовною студентам вдалася інсценізація весільного обряду, за що головна виконавиця Лісовець Аніка навіть здобула титул найкращої актриси. А також розкриття теми Великодня було визнано авторський вірш Наталії Колодяжної та відзначено номінацією «Краще художнє читання.

Переможці П етапу визначатимуться за рішенням обласного журі, під час заключного гала-концерту в Полтаві.

Прес-служба Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

КрНУ