Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь у міжнародній конференції з університетської освіти та зустріч із Головою Академії педагогічних наук України, академіком Кременем В. Г.
03.05.12

 

20–21 квітня 2012 року в Українському домі в м. Київ проходила міжнародна конференція з освіти «Higher education in Ukraine: Internationalization, Reforms, Innovation – Вища освіта в Україні: інтернаціоналізація, реформи, інновації». Організатором заходу була Програма ім. сенатора Фулбрайта в Україні за підтримки Посольств США, Польщі, Чеської Республіки, Франції в Україні, Міжнародного інституту освіти (Вашингтон, США), Британської Ради. Конференція зібрала понад 220 учасників із 15 країн світу. У конференції брали участь ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк та професор Валентина Підліснюк, які є випускниками дослідницьких програм ім. Фулбрайта (США) для вчених та викладачів.

Ректор Загірняк М. В. виступив на конференції із доповіддю «Оцінювання якості роботи професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів» у засіданні секції 2С «Університетські рейтинги. Від університетів, що навчають, до університетів, що досліджують», професор Підліснюк В. В. виступила із доповіддю «Стан української вищої освіти та потреби ринку праці: сучасні протиріччя та шляхи для проґресу» у засіданні секції 3F «Університетське самоврядування, фінансування та децентралізація управління вищої освіти – 2» та була модератором секції 2 F «Університетське самоврядування, фінансування та децентралізація управління вищої освіти – 1».

Ректора Загірняка М. В. було запрошено до участі в ректорському круглому столі «Лідерство у XXI столітті», що завершав проведення конференції. Іншими учасниками круглого столу були: Віце-президент з наукової роботи Джорж Мейкон університету (США), професор Пітер Стернс, професор Леонід Клименко, ректор Чорноморського державного університету (Миколаїв, Україна), професор Ален Бріяр, президент університету Малхаус (Ельзас, Франція), професор, Голова асоціації ректорів Польщі Єжі Возніцьки (Польща) та ректор університету Матея Бела в Банській Бистриці (Словаччина) професор Беата Косова. Керівниками круглого столу були преподобний отець Борис Гудзяк, ректор Українського католицького університету (Львів), та директор програми Фулбрайта в Україні пан Мирон Стахів. Дискусія торкнулася питань конкурентоспроможності української вищої освіти на світовому ринку, можливості отримання українськими університетами автономії, перспектив упровадження в Україні досвіду сусідів – Словаччини та Польщі.

У рамках конференції відбулася зустріч ректора Загірняка М. В., професорів Підліснюк В. В. та Поясок Т. Б., ректора партнерського університету Матея Бела в Словаччині професора Беати Косової з Президентом Академії педагогічних наук України академіком Кременем В. Г., на якій було обговорено можливості  співпраці в галузі педагогіки, створення міжнародних навчальних програм, проведення спільних досліджень та організацію міжнародної конференції з глобальної освіти 2013 року в Україні.

КрНУ