Головна>Новини
КрНУ

Новини

З днем народження, альма-матер!
16.05.12

Відсвяткувавши 50-річчя Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, його колектив вирішив запровадити нову традицію навчального закладу, а саме День університету. Відтепер його традиційно відзначатимуть у травні, адже саме тоді розпорядженням Ради Міністрів УРСР № 651 –р від 11 травня 1960 року було організовано Кременчуцький загальнотехнічний факультет Полтавського інституту інженерів сільськогосподарського будівництва.

З цієї нагоди 15 травня відбулися урочистості, у яких взяли участь викладачі, студенти й працівники єдиного на Полтавщині класичного університету. За 52 роки свого існування ВНЗ пройшов складний і досить динамічний шлях розвитку. З’являлися нові напрями та факультети, змінювалися назва, підпорядкування та статус. Але навчальний заклад завжди відповідав потребам міста й регіону. Нині він є сучасним класичним національним університетом, добре знаним в Україні та за кордоном. Багато років університет очолював почесний громадянин міста, професор В. Є. Маслов. Уже п’ять років як обірвалося його життя, але в історії університету він назавжди залишиться фундатором і першим ректором державного політехнічного інституту. Тож учасники зібрання вшанували його пам`ять покладанням квітів до меморіальної дошки на головному корпусі університету.

До війни у Кременчуці було три вищих навчальних заклади, тож після звільнення від гітлерівських окупантів було поставлено завдання відновити в місті вищу освіту. Тоді й з’явився відокремлений факультет. 1972-го року факультет підпорядковують Харківському автодорожньому інституту. На той час він мав 854 студенти, навчальний процес яких забезпечували 24 викладачі, серед яких було сім доцентів. До 1974 року кількість студентів зросла у 2,5 рази, викладачів збільшилося втричі. Кременчуцький ЗТФ реорганізовують у Кременчуцьку філію Харківського державного політехнічного інституту.

21 серпня 1997 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову “Про створення Кременчуцького державного політехнічного інституту” на базі Кременчуцької філії Харківського державного політехнічного університету, Крюківського машинобудівного та Кременчуцького автомеханічного технікумів. Його першим ректором було обрано професора, члена-кореспондента Академії наук національного прогресу України, "Заслуженого працівника народної освіти України", почесного громадянина Кременчука Володимира Єлисейовича Маслова, який стояв у витоків створення інституту. Структуру інституту склали сім факультетів і 17 кафедр. Через три роки він був реорганізований у Кременчуцький державний політехнічний університет, а ще через рік акредитований як вищий навчальний заклад ІІІ – ІV рівнів акредитації, що стало визнанням високого рівня організації навчально-виховного процесу, якості підготовки спеціалістів, наукових досліджень. За цей час вищий навчальний заклад забезпечив промислові підприємства міста і Придніпров`я високопрофесійними фахівцями, сформувавши технічну еліту регіону.

Як зазначив у вітальному слові ректор КрНУ, М.В. Загірняк, це було зовсім не просто. У створенні потужної матеріальної бази в різні роки допомагала влада різних рівнів і промислові підприємства, але найбільших зусиль до цього все ж доклали члени колективу. І це є предметом особливої гордості кожного, хто вчився й працює в університеті. Майже півтори тисячі випускників цього року отримають дипломи. Дехто з них продовжить навчання в аспірантурі. Для бажаючих пройти шлях до професора створено всі умови й потужний науково-дослідний потенціал.

Наші студенти роблять серйозні кроки в науці, - наголосив ректор. - Не менше 40 нагород щорічно отримують вони на Всеукраїнських конкурсах молодих науковців. Наші викладачі теж наполегливо працюють, троє з них стали лауреатами Премій науки й техніки України. Двоє стали лауреатами премії Президента. Завдяки активній міжнародній співпраці партнерами університету є 19 ВНЗ світу. Студенти й викладачі мають змогу стажуватися й вчитися за кордоном. МКрНУ є членом 4 міжнародних університетських організацій. 2012 року переможцями предметних олімпіад і конкурсів студентських наукових робіт стали 50студентів університету. . 38 – на конкурсах наукових робіт і 12 на олімпіадах. Тобто ми дійсно є гідними нащадками великого земляка Михайла Остроградського.

Зі знаменною подією колектив університету привітала заступник голови головного управління освіти облдержадміністрації Галина Власюк, яка передала найщиріші вітання від голови ОДА Олександра Удовіченка. Колишній випускник університету, а нині голова Автозаводської райради Володимир Коваленко з нагоди Дня народження рідної альма-матер приніс букет розкішних квітів. Також слова щирої подяки висловив рідному університетові заступник технічного директора ПАТ «Кредмаш» Сергій Гончар. Нинішній випускник, лауреат стипендії Президента Ярослав Миронов привітав університет від імені всіх студентів, подякувавши всім, хто був причетним до його створення й становлення. Адже відтепер молодь промислового кременчука має унікальну можливість здобувати вищу освіту, не покидаючи рідних домівок.

Святкового настрою додавали виступи кращих колективів художньої самодіяльності, які стали переможцями традиційного фестивалю студентського мистецтва. А на завершення в небо злетіли кольорові повітряні кульки як квінтесенція всього прекрасного й чистого.

Кращі студенти університету покладають квіти до меморіальної дошки Маслову Володимиру Єлісейовичу.

Виступ магістранта Миронова Ярослава

Прес-служба Кременчуцького національного
університету імені Михайла Остроградського

КрНУ