Головна>Новини
КрНУ

Новини

Схилами Пiвденного Бугу
21.05.12

З чого починаеться будь-який похiд? З вибору маршруту? Напевно. З формування групи? Можливо. З визначення термiнiв? Не без цього. Але це все вторинне, а головне – поштовх душi! I здоров’я, звичайно.

«Мне снятся далёкие страны, вершины, моря, острова.

Вмещать грандиозные планы умеет моя голова.

Я карту кладу в изголовье и мысленно трогаюсь в путь.

Порой не хватает здоровья, порою – финансов чуть-чуть,

Ещё не хватает кого-то, согласия, времени, дня…

О, милые сердцу широты, ещё не забыли меня?»

Iдею з Пiвденним Бугом (i походом взагалi) пiдхопив Захарій Зацеркляний (випускник ФПН КДПУ). Без його пiдтримки та участi менi самiй було б важкувато… Отже, коженй з нас зайнявся тим, що найкраще мiг зробити саме вiн, i кожен все робив з душею.

Запросити кiлькох людей у похiд – ще не означає зiбрати групу, її лише належало формувати, «виховувати». Та вже у процесi пiдготовки стали визначатися основнi риси участникiв, а саме – надiйнiсть та готовнiсть допомагати Дiми Зайцева (ТТ-10-1), активнiсть Оксани Трегуб (ГЗК-11-2), Олени Рiзун (ГЗК-11-2) та Олени Супрученко (ГЗК-11-2), стараннiсть Олега Семеновича (СI-08-2), Савчук Ольги (ЕО-11-1), своєрiдна стараннiсть Вiталiя Гамана (ТТ-11-1). Iнiцiативнiсть, чуйнiсть та вiдповiдальнiсть Тетяни Зацеркляної (iнженер ВКiС), Михайла Єлiзарова (доц. каф. фiзики), Наталiї Васильєвої (випускниця ФПН) також додавали оптимiзму та впевненостi, що все буде добре! А ще у групi були Настя Косолап (ВПУ№7), Васильєв Iван (ЗОШ №12) та Зацеркляний Сашко (лiцей №4). Отже, всього у путь нас вирушило 15.

Миколаївська земля зустрiла тепло i гостинно. Аномально жарка та суха погода впродовж усього нашого маршруту швидше радувала, нiж засмучувала (хоча кожен так чи iнакше «обгорiв»). Наприклад, купальний сезон ми вiдкрили першого ж дня. Та ще й як! Та про все по порядку.

Отже, суботнього ранку, 28 квiтня, ми комфортно (а головне – неочiкувано швидко) прибули до «мiсця зустрiчi» р. Корабельної та р. Пiвденний Буг, до так званого Клеверного мосту. Цей район добре знають скелелази, альпiнiсти, «водники», i просто екстремали – любителi «вiльних польотiв» з мосту. Як не дивно, багатолюдностi того дня не спостерiгалось, тому мiсце першої стоянки ми обрали, мабуть, найвдалiше. Щоправда, хлопцям довелося постаратися i вiдновити мiнi-плотину для переходу до джерела та пiшохiдних стежок. Оточуючi пейзажi наочно пiдтверджували – так, ми у нацiонально-заповiдному парку «Гранiтно-степове Побужжя», так, природа України – красива i багата, так, весна – прекрасна пора року! Навiть повiтря було особливе, настояне на степових травах! Родзинкою першого дня стало купання у мiнi-водоворотi на р. Корабельнiй, який ми назвали «Ванна молодостi». Захопленням не було меж! I бажаним продовженням денних вражень став вечiр бiля вогнища…

Наступний день, 29 квiтня, виявився не менш насиченим. Перейшовши мiст через Пiвденний Буг, група заглибилась у заповiдну зону. На веснянiй зеленi схилiв особливо незвично спостерiгались кам’янi «степовi баби». Кожна квiтка, здавалось, додавала свiй особливий штрих у палiтру природи. А пiсля мiського галасу ми, можна сказати, перейшли на «звукову дiєту», тобто наслухались i спiвiв птахiв, i шелесту листя, i «голосу» рiки… А якими захопленнями супроводжувались спостереження за равликами, лебедем, фазаном, черепахою, степовими вужами, ящiрками!!! Не менш вражали старий водяний млин, електростанцiя з вiковою iсторiєю, на жаль, зруйнована…

Треба вiддати належне витривалостi молодих учасникiв, бо того дня мiсце стоянки довелось шукати довго, аж поза Львовом. Не дивуйтесь, так називаеться село на мальовничому березi, серед заповiдного степу Миколаївщини. Люди там простi, хазяйновитi, гостиннi. А смак домашнього молока перевершив усi нашi сподiвання, та нагадав …дiйсно смак молока! Чи варто нагадувати, що нашу денну втому разом з пилом пройдених дорiг змивала м’яка вода Пiвденного Бугу? Нi сонячними ранками, нi на денних привалах, нi вечорами ми не вiдмовляли собi у задоволеннi купання. I погода, i природа цьому сприяли.

У понедiлок, 30 квiтня, за планом була «днёвка», тобто наметове мiстечко було поблизу Львова, а прогулянки здiйснювались радiально. Один з участникiв, Дiма Зайцев, того дня був iменинником, i такий активний вiдпочинок став доповненням до наших дуже щирих вiтань!!!

Та ось, нарештi, четвертий, останнiй, день походу, 1 травня! Нехай i скромний, зате правильний туристський досвiд новачки набули. Навiть наймолодшi – Саша i Ваня – виявились стiйкими мандрiвниками та активними учасниками. До Южноукраїнська (кiнцевого пункту походу) група йшла доволi злагоджено i швидко. В районi Южноукраїнська нема мосту через Пiвденний Буг, тому в Богданiвцi ми переправились на паромi, котрий перемiщують вручну (!), при цьому можуть переправляти до трьох автомобiлiв та пари десяткiв людей.

На нашому останньому походному привалi новачкiв очiкувало посвячення у туристи. I нехай завдання були традицiйно веселими, хочеться вiрити, що головнi ази туризму (i не тiльки) – взаємовиручка, надiйнiсть, вiдкритiсть, оптимiзм – молодь засвоїла всерйоз. А попереду – новi маршрути, враження, набутий досвiд i новi хорошi друзi!

Лисенко Ольга Iванiвна, ст. викл. каф. фiзики,
керiвник секцiї пiшохiдного туризму
КрНУ iмені Михайла Остроградського.

КрНУ