Головна>Новини
КрНУ

Новини

Тематично-інформаційний семінар «Якщо ти робиш перші кроки в науці»
28.09.12

24 вересня 2012 року в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбувся тематично-інформаційний семінар «Якщо ти робиш перші кроки в науці». Подія була присвячена обговоренню актуальних питань змін клімату, зокрема, ознайомленню молоді із результатами студентської дискусії з питань зеленої енергетики, що відбулася в рамках Третього Вишеградського круглого столу з питань змін клімату (м. Банська Бистриця, Словаччина, 1-2 липня 2012р.) та матеріалами регіональних круглих столів, що проходили в університетах України в серпні-вересні в мм. Тернопіль, Бердянськ, Умань, Кам’янець-Подільський, де поширювалися наукові знання з біоенергетики, обговорювалися перспективи вирощування та застосування біопаливних культур в Україні. Подія підтримувалися малим грантом Посольства США в Україні для випускників програм з освіти.

В роботі тематично-інформаційного семінару приймали участь викладачі та студенти Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, учасники регіональних семінарів в Україні з Кам’янець-Подільскої міської ради, Бердянського товариства молодих учених, журналісти місцевих газет, телевізійної станції «Візит».

З вітальною промовою перед молодими науковцями виступив ректор професор Загірняк М. В., який підкреслив важливість інформаційної компанії зі змін клімату саме для молодого покоління, яке буде жити в умовах змін клімату, що наростають.

Декан факультету природничих наук професор Шмандій В.М. підкреслив важливість наукових досліджень, що розвиваються на факультеті з питань змін клімату та сталого розвитку, розповів про нещодавно започаткований новий науковий напрямок, що базується на поєднанні методу фіторемедіації з використанням біопаливних культур другої генерації для очистки земельних та водних ресурсів від важких металів. Цей підхід дозволяє уникнути протиріччя, властивого процесу вирощування біопаливних культур першого покоління, в частині забезпечення продовольчої безпеки.

Професор кафедри екологічної безпеки та організації природокористування Підліснюк В.В. (KрНУ/МБУ) зробила пленарну доповідь із закономірностей впливу змін клімату на стан природних ресурсів та підкреслила важливість інформаційного забезпечення для розробки ефективних адаптаційний мір протидії змінам клімату.

Жвавий інтерес у учасників семінару визвала доповідь Наталії Татарінової з м. Кам’янець-Подільський, яка розповіла про проект із утилізації енергозберігаючих люмінесцентних ламп, який зараз впроваджується в місті за підтримки місцевої влади.

Аспірантка кафедри екологічної безпеки та організації природокористування Юлія Мельник доповіла результати власних досліджень з питань впливу змін клімату на якість поверхневих водних ресурсів України.

Наприкінці заходу учасники подивилися фільм із інформаційного забезпечення питань змін клімату, створений учасниками регіонального семінару в м. Кам’янець-Подільський та провели дискусію із можливих тем для обговорення на наступному студентському дискусійному семінарі, що планується провести в рамках Четвертого Вишеградського круглого столу із питань змін клімату.

В.В. Підліснюк, професор кафедри екологічної безпеки та організації природокористування, І.О. Солошич, доцент кафедри екологічної безпеки та організації природокористування.

КрНУ