Головна>Новини
КрНУ

Новини

Стажування аспірантів КрНУ в Німеччині
16.10.12
Цей семінар був організований Науковим центром "Схід-Захід" під керівництвом доктора Габріель Горцка.
Тематика семінару складалась із декількох теоретичних блоків. У першому блоці було розглянуто основні положення керування по економії енергії для житлових будинків, а також зміни у кліматі, політичні умови, директиви ЕС, законопроекти по енергозбереженню, програми підтримки зеленої енергії. У другому блоці, який підготували організатори семінару, було розглянуто питання щодо розрахунку теплопровідності, переносу тепла у непрозорих будівельних матеріалах, ізоляційні матеріали, перенесення тепла у прозорих будівельних матеріалах, прозора теплоізоляція. У третьому теоретичному блоці учасниками конференції було розглянуто питання, які стосувались гідроізоляції (захисту від вологи), відповідні норми захисту від вологи, внутрішній клімат приміщення, перешкоджаючий дифузійний шар, утворення конденсату, вологість у жилому приміщенні, капілярність. У четвертому теоретичному блоці було розглянуто питання герметичності, вимоги до герметичності і приклади, вимірювання герметичності, вимоги до склеювання герметичних шарів. Також учасникам конференції ознайомилися з поняттям теплових мостів, побачили результати проведення інфрачервоної термографії, звернули увагу на слабкі місця житлових будинків, визначили місця тепловтрат у внутрішній ізоляції. П’ятий блок був присвячений енергозберігаючому обладнанню, який включав у себе типові системи опалення, системи управління, технічне обладнання. Заключний шостий теоретичний блок був присвячений концепції енергоефективного приміщення, а саме принципам енергоефективного будівництва, енергетичним стандартам, енергетичній оптимізації житлових будинків, енергоефективному атріуму.

Університету Касселя уже 40 років і він є універсальним, оскільки в ньому сконцентровані найрізноманітніші інститути: архітектурний і фізико-технічний, математичний і музичний, економічний і хімічний, електротехнічний та інститут агрономії. І кожен із них займається розвитком Університету в цілому. На базі вузу за весь час його існування було створено більше 100 різних фірм, які займаються впровадженням у виробництво створених в Університеті проектів У вказано вище семінарі брали участь представники дочірньої фірми Університету "ZUB", які розказували про свої інноваційні розробки в області енергозбереження та енергоефіціентності житлових приміщень.

Окрім теоретичних курсів було представлено обладнання лабораторій Університету, технічне оснащення яких знаходиться, звісно, на найвищому рівні. Усі установки, стенди та пристрої – сучасні, автоматизовані, програмовані, а лабораторії – комп`ютеризовані.
Також було організовано дві тематичні поїздки на промислові об’єкти м. Касселя. Першим об’єктом, який відвідали учасники конференції, стало передове підприємство з виготовлення перетворювачів енергії SMA Solar Technology AG. Учасники ознайомились із баченням та перспективами компанії, відвідали виробничі цехи та лабораторію, де проходять підвищення кваліфікації співробітники компанії. Особливістю компанії є те, що вона повністю забезпечує себе енергією, яку генерують сонячні батареї, що знаходяться на території підприємства.Другий об’єкт, який відвідали учасники, – Некомерційна житлова корпорація м. Касселя (Кассель, ООО GWG). Делегатам було на практиці продемонстровано, як проходить санація житлового будинку та підвищення його енергоефективності.У тому, що Кассель має не тільки велику наукову базу, але і безліч культурних та історичних пам`яток, наші аспіранти переконались ще в минулому році. У цьому році було організовано екскурсії в музей Братів Грім, парк Вільхельмсхьое та картинну галерею старих майстрів, яка з 1956 року експонується у залах кассельського палацу Вильгельмсхьое. Гордість Кассельської галереї – зали, присвячені голандським і фламандським художникам ХVII століття: Рембрандту, Рубенсу, Хальсу, Йордансу і Ван Дейку. Під час візиту до Німеччини наші аспіранти отримали безцінний досвід спілкування із закордонними колегами, ознайомилися із науковими досягненнями німецьких вчених в галузі енергозбереження, набули знань, які зможуть використовувати у своїй науковій діяльності, а також отримали масу позитивних вражень.

Хотілося б закликати студентів, аспірантів, молодих учених нашого університету активніше брати участь у різного роду міжнародних програмах, подавати заявки на закордонні стипендії і гранти. Це дуже гарна можливість набути новий корисний досвід та знання, адже не дарма говорять: "Під лежачий камінь вода не тече".

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

КрНУ