Головна>Новини
КрНУ

Новини

Знайомимося з професією
02.11.12
31 жовтня 2012 р. у КрНУ імені Михайла Остроградського відбувся семінар «Радіо у системі медіа-галузі» в межах науково-тематичного семінару «Якщо ти робиш перші кроки в науці». У ньому взяли участь студенти групи ВС-12-1, ведуча радіо «Europa plus» Дар’я Вишнева та старшокласники кременчуцьких шкіл.

Дар’я розповіла, що на радіо вона потрапила, коли ще навчалася на 2 курсі в інституті і ось вже шостий рік працює ведучою прямого ефіру на радіостанції «Europa plus». Працювати там було її давньою мрією. Але і зараз вона не зупиняється на досягнутому: «Я поки що не відчуваю себе реалізованою. В мене немає на меті звідси поїхати, як цього прагнуть деякі люди. Але я дуже хочу озвучити якийсь дитячий мультфільм. Для мене це був би величезний досвід». Відповідаючи на запитання про псевдонім, вона сказала просто: «Я дуже люблю вишні, тому коли потрібно було вибрати псевдонім, я довго не вагалась».

Як розповіла гостя, працювати на радіо можна починаючи з 18 років, але потрібно наполегливо вдосконалювати свій голос і тембр. У ефірі потрібно завжди бути в доброму настрої, забути про всі проблеми та нести людям позитив. Адже слухачі завжди відчувають посмішку та заряджаються нею. Ніколи не вживати нецензурну лексику, не ображати слухача — ось ті правила, які повинен знати ведучий прямого ефіру.

Пояснюючи специфіку роботи, гостя розповіла, як готуються новини. Спочатку вишукуються найцікавіші новини на інтернет-порталах, потім сортуються за такою схемою: першою іде місцева, обласна,потім в межах України та в світі. Ведучій перед ефіром потрібно вичитати їх не менше 4 разів та вкластися у 3 хв.20 сек.

До речі, на такій роботі потрібно швидко себе опановувати. Адже працюють без усілякого сценарію, просто на імпровізації. Тому, наприклад, треба не засміятися в непідходящий момент або не заплутатись у тексті. Взагалі, Дар’я Вишнева радить подивитися фільм «День радіо» - ось тут описуються справжні будні радіостанцій!

Наостанок, Дар’я Вишнева висловила побажання всім присутнім: «Друзі! Завжди будьте впевненими у собі. І мрійте! Мрії обов’язково збуваються!».

Самолюк Лілія, Глушич Світлана
група ВС-12-1

КрНУ