Головна>Новини
КрНУ

Новини

«Вечір жахів» у КрНУ
06.11.12
Минулого четверга фойє корпусу №5 Кременчуцького національного університету імені М.Остроградського перетворилося на справжнє лігво потойбічної сили. Таємничі примари, страхітливі зомбі, привиди та чортенята лякали перехожих і збиралися на гуляння – так кременчуцькі студенти святкували Хелоуін.
Хелоуін (Halloween) – одне з найдавніших свят, яке має дві складові: кельтську традицію часту-вання злих духів та християнську – поклоніння всім святим. В усьому світі його відзначають у ніч з 31 жовтня на 1 листопада.
Це закордонне свято в нашому університеті вже встигло закріпитися. П’ятий рік поспіль студент-ська рада організовує костюмовану вечірку для студентів усіх факультетів КрНУ. За словами ж самих відвідувачів, цьогорічне святкування вийшло найфеєричнішим. Танцювальна зала була традиційно декорована атрибутами Хелоуіну – у напівтемряві серед повітряних кульок на стінах виднілися кажани, павуки, скелети. Основною прикрасою вечора були «світильники Джека» – різноманітно вирізьблені гарбузи зі свічками всередині. Під запальну танцювальну музику ведучі запрошували присутніх танцювати. Варто було ді-джею поставити молодіжний хіт-рекордсмен «Oppa gangnam style» і всі забули про невпевненість та сором’язливість й об’єднались у єдину студентську сім’ю. Та головною інтригою була номінація «Король та королева жахів», яких повинне було оголосити журі. А взяли на себе цю відповідальність голова профспілки Олена Суворова та голова студентської ради Дмитро Дарієв. Критеріями оцінювання були оригінальність образу та найреалістичніший грим. Розмаїття костюмів дійсно вразило – від смішних лисичок-зайчиків та добрих фей до моторошних Франкенштейнів, перевертнів та злих відьом. Наприклад, студентка 4 курсу машинобудівного факультету Саша була в образі Міккі Мауса, якого їй порадила подружка, а майбутній видавець першокурсни-ця Альона обрала для себе костюм Мертвої нареченої – героїні улюбленого фільму. Були серед дівчат і Червона Шапочка, і ковбойка, і стюардеса та пасажир розбитого літака, і навіть Сталкер. Серед юнаків також було безліч цікавих персонажів: вампіри, скелети, блазні. Четвертокурсник інституту електро-механіки Олександр загримувався текстурною маскою Фредді Крюгера, а голова студради Дмитро з’явився в образі мерця. Але всю нечисту силу вгамовували солодкими цукерками. Також серед всієї нечисті приємно виділялась весела, позитивна та енергійна Пепі Довга Панчоха. Дівчина з усмішкою сказала: «Я вважаю, що серед усього злого повинна бути краплинка добра». Суддям було досить важко. Вони пильно придивлялись до кожного персонажу і справедливо обрали переможців. Звання «Короля жахів» отримав Граф Дракула, а «Королевою жахів» стала примара-медсестра.
Трішки засмутило те, що лише одиниці змогли розповісти про сутність цього свята і ніхто з опитуваних не пояснив, чому воно відзначається саме 31 жовтня. Стало зрозуміло, що сучасний Хелоуін давно втратив початковий зміст. Однак, на думку організаторів, цей захід, в першу чергу спрямований урізноманітнити студентське життя, зацікавити першокурсників до активної творчої діяльності, також це просто чудовий привід повеселитися. Незважаючи на усе зло, яке панувало весь вечір, цей захід мав благодійний намір. Усі гроші, вилучені під час свята підуть на рахунок фонду «Сильні духом» у рамках акції «Щастя на крилах» для дітей, які долають захворювання на рак.

Григорян Анна
Забара Вікторія
Гр. ВС-12-1

КрНУ