Головна>Новини
КрНУ

Новини

ВІДОМИЙ ПОЕТ, КОЛИШНІЙ СТУДЕНТ
06.12.12
30 листопада у Центральній міській бібліотеці ім. М. Горького поціновувачі сучасної літератури зустрілися з відомим кременчуцьким поетом Олександром Сергійовичем Пантелеєм На зустрічі були присутні студенти груп ВС-12-1 і ДЗ-12-1 КрНУ, також були запрошені учні ЗОШ № 28, яку свого часу закінчив поет. Митець представив публіці нову збірку вибраних творів. Захід вела поетеса Ольга Андріївна Пилипчук.
Олександр Пантелей народився 2 лютого 1980 р. у Кременчуці. Закінчив школу із золотою медаллю, потім продовжив освіту у нашому університеті, де теж отримав диплом з відзнакою. Поезією Олександр Пантелей захоплювався змалку. Він є лауреатом багатьох міських та обласних конкурсів. Наразі письменник входить до Кременчуцької спілки літераторів «Славутич» і Полтавського союзу літераторів. Його твори регулярно друкуються у періодиці Кременчука та Києва, а також в регіональних альманахах.
Поет творить переважно у жанрі громадянської поезії. Це дуже складний різновид, але, незважаючи на це, кожний рядок поезії надзвичайно влучний та вивірений. Поет намагається словом достукатися до серця читачів, пробудити в них патріотичність. Його творчість віддзеркалює сьогодення, наше соціально-політичне життя.
Культура сьогодні в Україні і поезія зокрема переживають не кращі часи. Особливі складнощі виникають з фінансуванням. Однак знаходяться люди, небайдужі до розвитку духовності. Велику поміч Олександру надали Володимир Матицин, який допоміг надрукувати книги, Кирило Юхно та видавництво «Про-Графіка».
З презентацією нової збірки Олександра Пантелея привітали його колишній викладач з університету, вчитель зі школи разом з учнями, представники влади та працівники музею. Учні декламували вірші поета. Борис Кулик, колега по перу, сказав теплі слова на адресу автора, закликав берегти «цей феномен української культури». В залі також були батьки поета, для яких звучала мелодія від струнного тріо.
Також на заході митцю було вручено почесну грамоту від голови міста за багатолітню літературну працю та сприяння відродженню української культури.
Наостанок Олександр Сергійович висловив подяку всім людям, які допомагали йому, учням школи, колегам, організаторам заходу та особливо своїм батькам за їхнє тепло та підтримку.

Лілія Самолюк, фото Світлана Глушич
група ВС-12-1


Зі студентами


Борис Кулик


Олександр Пантелей


Ольга Пилипчук


Презентація збірки


школярі 28 школи

КрНУ