Головна>Новини
КрНУ


Новини

НОВІ НАУКОВІ ПЕРСПЕКТИВИ КрНУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО: ПІДСУМКИ УЧАСТІ У СЕМІНАРІ «ЗМІЦНЕННЯ УКРАЇНСЬКО-КАНАДСЬКОГО ПАРТНЕРСТВА У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ»
18.02.13
11 лютого 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка Спілкою ректорів ВНЗ України і Канадським бюро міжнародної освіти під егідою МОНмолодьспорту України та посольства Канади в Україні було проведено семінар «Зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти». У заході взяли участь ректори провідних українських та канадських університетів, зокрема ректор КрНУ імені Михайла Остроградського М. В. Загірняк.

Багатовекторні напрями партнерства вищих навчальних закладів України та Канади обговорювали Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, Посол Канади в Україні Трой Лулашник, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський, президент Канадського бюро міжнародної освіти (КБМО) Карен МакБрайт, представники та керівники 11 канадських та 27 українських вищих навчальних закладів.

Для нашого університету угоди, підписані у процесі роботи семінару, відкривають принципово нові можливості розвитку наукової діяльності. Передусім варто зазначити збільшення кількості програм обміну студентами і аспірантами та отримання міжнародних грантів на проведення наукових досліджень і стипендій, які у КрНУ імені Михайла Остроградського стали вже нормою завдяки наполегливій праці ректорату. Надати кременчуцьким молодим науковцям можливість ознайомитися із канадським досвідом пообіцяли директор Канадського бюро міжнародної освіти Лариса Бізо та представник Саскачеванського університету Харлі Дікінсон.

Другим найважливішим і найактуальнішим кроком у співпраці є підготовка спільних з Віндзорським університетом курсів з нано- та екотехнологій. Курс з фізики наноструктур і нанотехнологій під керівництвом професора Р. Маєва буде впроваджено на базі КрНУ найближчим часом. Наукова проблематика курсу полягає у вивченні сучасних методів обробки матеріалів, зокрема методу компонування і зварювання шляхом вибуху. Прогресивні методи зміцнення матеріалів на базі нанотехнологій можуть бути успішно використані у виробництві та є економічно і технічно вигідними.

Питання українсько-канадського партнерства в аспекті розбудови університетської освіти обговорювалися під час зустрічі ректора КрНУ імені Михайла Остроградського М. В. Загірняка з Послом Канади в Україні Троєм Лулашником.

Підсумком семінару стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України та Канадським бюро міжнародної освіти. Сподіваємося на те, що саме університетська освіта стане взірцем справжньої інтеграції двох дружніх країн.
КрНУ