Головна>Новини
КрНУ


Новини

Поїздка до Азербайджану
28.02.13
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського має намір укласти договір про співпрацю з Національною академією авіації Азербайджану. Попередні усні домовленості про це були досягнуті під час триденної поїздки до Азербайджану професора кафедри комп’ютерних та інформаційних систем, ФЕКІ М. І. Гученка, яка відбулася на початку лютого. Метою його відрядження був обмін досвідом і проходження стажування в галузі застосування новітніх інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії в процесі підготовки пілотів. Ця тематика для професора М.І. Гученка не є новою й співзвучна темі докторської дисертації, яку він успішно захистив декілька років тому.

Приймаючою стороною були авіакомпанія “Azerbaijan Airlines Closed Joint Stock Company” та Національна академія авіації (м. Баку), а безпосереднім місцем стажування - Льотно-тренувальний центр академії.

--Під час стажування мною опікувався проректор з навчальної роботи Національної академії авіації Самедов Адалят Солтан огли., - розповідає Микола Іванович. – Я мав змогу познайомитися з матеріально-технічною базою академії, її історією та перспективами розвитку. Дещо із побаченого хотілося б запровадити і в нашому університеті. Зокрема, комп’ютеризований клас для проведення тестування студентів на 80 посадкових місць.

Льотно-тренувальний центр вразив наявністю сучасних комплексних льотних тренажерів з повною рухомістю кабіни та візуалізацією зовнішнього простору (Full Flight Simulator) літаків типів Airbus A320, Boeing 767 та ATR-72-500 виробництва міжнародної компанії Thales Training & Simulation Ltd. (Велика Британія, Франція, Німеччина, Австралія). Я мав можливість не лише оглядово познайомитися з структурно-функціональними схемами та можливостями керуючих і контрольно-вимірювальних комп’ютерних комплексів цих тренажерів, а й особисто їх випробувати. У свою чергу азербайджанські колеги висловили зацікавленість у повторному відвіданні мною Національної академії авіації для читання курсу лекцій із проблем підготовки операторів рухомих об’єктів.

Крім того у разі підписання угоди про співпрацю між нашими навчальними закладами з’явиться можливість підготовки спільного навчального посібника та мультимедійного курсу лекцій, а також проведення спільних наукових досліджень і навчання в КрНУ одного-двох аспірантів Національної академії авіації Азербайджану за спеціальностями «Системи та процеси керування» та «Математичне моделювання та чисельні методи».

Щодо культурної програми візиту, то Микола Іванович не приховував свого захвату від загального знайомства з містом Баку та відвідання Музею цивільної авіації Азербайджану. Особливо його вразила архітектурна довершеність столиці та стан автомобільних доріг, на яких немає ані ям, ані вибоїн. Старі райони міста там зносять, завбачливо надавши нове житло мешканцям у новозбудованих районах. Люди гостинні та відкриті для спілкування.

Прес-служба Кременчуцького національного університету
імені Михайла Остроградського

Довідково. Усебічний розвиток цивільної авіації є одним із основних стратегічних пріоритетів державної політики Азербайджанської республіки. Національна академія авіації - перший і єдиний вищий навчальний заклад цивільної авіації Азербайджану, який займається підготовкою авіафахівців за програмами вищої, додаткової та спеціальної професійної освіти. Її було створено 1996 року. До освітньої структури академії входять 5 факультетів, 22 кафедри, центр підготовки авіаційного персоналу, тренажерний центр, підготовчий факультет з викладанням англійською мовою та ряд інших підрозділів. Підготовку фахівців з вищою освітою в НАА здійснюють за 18 спеціальностями.

КрНУ