Головна>Новини
КрНУ


Новини

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ XIII МІЖНАРОДНОГО СТУДЕНТСЬКОГО КОНКУРСУ «DELCAM»
01.03.13
У церемонії нагородження взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, директор компанії «DELCAM» Хью Хемфріс, ректори технічних вищих навчальних закладів, студенти – переможці конкурсу та їхні наукові керівники.

Серед присутніх були й представники Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського: ректор Михайло Загірняк і завідувач кафедрою процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки Олександр Саленко.

Саме завдяки їхній плідній праці у 2011 році наш університет долучився до когорти провідних навчальних закладів, що готують висококваліфікованих, конкурентоспроможних на ринку праці фахівців.

Компанія DELCAM – це світовий лідер з розробки програмного забезпечення для проектування, оптимізації та створення керуючих програм для обробки складних деталей на сучасному верстатному обладнанні із ЧПК.

Маючи представництва в більшості промислово розвинутих країн світу, проводячи активний пошук обдарованої молоді, заохочуючи через конкурси, гранти та конференції студентство до активної співпраці, компанія не тільки активно просуває свої продукти, а й опановує нові сфери використання такого програмного забезпечення. Наразі розробками DELСAM користуються виробники авіа- та космічної техніки, автомобілебудування, хімічно- та точного машинобудування; зараз ведуться активні роботи із використання програмних продуктів і у медицині.

Цікавим для співпраці є й наш навчальний заклад, який має єдину в Україні лабораторію з обробки матеріалів потужними потоками енергії та володіє унікальним лазерно-струминним комплексом ЛСК-400-5, що дозволяє за новими принципами здійснювати формоутворення виробів, керувати змінами властивостей їх поверхневих шарів.

Саме про це, а також перспективи розвитку співпраці йшлося на обговоренні за круглим столом представників нашого університету з провідними спеціалістами передових навчальних закладів держави в галузі обробки матеріалів. Попереду ще активна робота із сполучення системи керування обладнанням з ядром програмних продуктів DELСAM, але вона відкриває нові горизонти не тільки в обробці матеріалів струминним потоком, променем лазера або струминно-лазерним впливом, а й у прогресивних методах Rapid Prototyping.

Як зазначив його Високоповажність Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, завдяки активній роботі компанії DELCAM студенти українських вищих навчальних закладів опановують передові комп’ютерні технології й мають найкращі можливості пропонувати свої знання на ринку праці. Окрім того, найбільш активні та працьовиті студенти не тільки отримують цінні подарунки і грошові винагороди як переможці, а й мають змогу більш тісно познайомитися з Великою Британією, відвідавши Бірмінгем та головний офіс компанії, набувши практичного досвіду роботи в такій поважній фірмі і покращивши свій мовний рівень.

Тож запрошуємо всіх охочих більш тісно працювати з викладачами кафедри, де в окремому комп’ютерному класі встановлене відповідне програмне забезпечення, та здобувати визнання на міжнародному рівні.


КрНУ