Головна>Новини
КрНУ


Новини

Тематично-інформаційний семінар “Якщо ти робиш перші кроки в науці”
02.04.13

28.03.2013 відбувся тематично-інформаційний семінар “Якщо ти робиш перші кроки в науці” на тему „Міжнародна наукова інтеграція молодих учених”.

Начальник відділу міжнародних зв`язків Маркевич А. Г. надав інформацію про те, що Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського підтримує широкі різнобічні зв`язки з численними науковими, навчальними, виробничими закладами інших країн. У рамках міжнародного наукового співробітництва передбачено організацію і проведення наукових конференцій, літніх шкіл обмін студентами, співпрацю у науковій та навчальній діяльності, підготовка іноземних студентів, аспірантів, а також участь у міжнародних програмах.

Університет активно співпрацює із Програмами академічних обмінів імені Фулбрайта, Німецькою службою академічних обмінів (DAAD), Університетом Матея Бела (Словаччина), Технічним університетом Брауншвейг (Німеччина), Університетом міста Ланчьжоу (Китай), Вроцлавським економічним університетом (Польща).

Керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих учених к.пед.н., доц. Солошич І.О. розповіла молодим науковцям про стажування з 10.11.12 по 10.12.12 у Ланьчжоуському університеті шляхів сполучення за напрямами: «Екологічні проблеми навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування» і «Екологічна освіта».

Ірина Олександрівна в своїй презентації розповіла про м. Ланьчжоу, студентське містечко, яке займає площу 1451,337 кв. миль. Присутніх вразила 12 поверхова будівля університетської бібліотеки, яка містить 1920000 паперових та 2596 GB електронних книг, періодичних видань.

У подальшому, за результатами стажування Солошич І. О., заплановано розробити спільні навчально-методичні матеріали за напрямами «Екологічні проблеми навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування» і «Екологічна освіта», продовжити спільні наукові дослідження в області забруднення атмосферного повітря від пересувних джерел викидів у м. Ланьчжоу, провести міжнародні науково-практичні конференції, обмін науково-технічною інформацією тощо.

К.т.н., доц. Симонова А.А. з кафедри технології машинобудування доповіла про науково-педагогічне стажування в університеті Монсу (Бельгія). Університет Монсу – один з найбільших університетів Бельгії. В свою чергу інженерний факультет (FPMs) є одним з провідних політехнічних вищих навчальних закладів Бельгії. Саме до складу Інженерного факультету входить кафедра Механіки, яка була приймаючою стороною.

Основними напрямки досліджень цієї кафедри є: надійність і технічне обслуговування промислового обладнання; композити; високошвидкісне мікрофрезерування; модульна робототехніка; метрологія.

В ході стажування було укладено договір про співпрацю між кафедрами Machine Design and Production Engineering, Engineering Faculty (FPMs) UMONS (Бельгія) та Технології машинобудування КрНУ імені Михайла Остроградського згідно з цим договором обидві кафедри зацікавленні у взаємовідвідуванні та співпраці (проведення експериментальних досліджень, участь у конференціях та семінарах).

Представник кафедри «Фінанси і кредит», Ховрак І.В. – к.е.н., доцент була учасником програми «Відкритий світ», що фінансувався конгресом США та здійснювався Центром лідерства «Відкритий світ» при бібліотеці Конгресу США, адмініструвався організацією американські ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils).

Тривалість програми: 31.10.12 – 02.11.12 (Вашингтон, Округ Колумбія), 02.11.12 – 11.11.12 (Роузбург, штат Орегон).

Головною метою програми було зміцнення взаєморозуміння й співробітництва між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

Під час участі в програмі велось спостереження за навчальним процесом, зустрічі з професорсько-викладацьким складом та представниками студентського самоврядування Umpqua Community College, Oregon State University, University of Oregon.

У рамках зустрічей розглядались питання щодо можливості проведення студентських відеоконференцій, дистанційного навчання викладачів, виконання сумісних навчальних розробок, обміну студентами між навчальними закладами, обміну викладачами з метою підвищення їх кваліфікації.

Рада студентів, аспірантів та молодих учених

КрНУ