Головна>Новини
КрНУ


Новини

Розвиток співробітництва з партнерським університетом – Вищою школою європейських і регіональних досліджень в м. Чеські Будейовіци
03.04.13
Щороку у Вищій школі європейських і регіональних досліджень, що розташована на півдні Чеської Республіки в історичному мальовничому місті Чеські Будейовіци, проходить міжнародна наукова конференція з економічних питань регіонального сталого розвитку. До організацій й установ, які підтримують цю конференцію, належать фонд Конрада Аденауера (Німеччина), мерія м. Чеські Будейовіци, Регіональний фонд розвитку Європейського Союзу. Цього року конференція була присвячена питанням регіональної політики та сталому розвитку Європейського Союзу і проходила 21 – 22 березня. У ній взяли участь представники Чехії, Словаччини, України, Росії, Німеччини, Австрії.

Вища школа європейських і регіональних досліджень протягом п’яти років співпрацює з Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського. Договір про двостороннє співробітництво був підписаний у 2009 році. Він передбачає участь сторін у наукових конференціях та семінарах. Саме тому на запрошення ректора Вищої школи європейських і регіональних досліджень, професора Любомира Пани, делегація КрНУ у складі доцентів факультету економіки та менеджменту Дружиніної В. В. та Загорянської О. Л. взяла участь у цьому заході (фото 1).


Доц. Загорянська О. Л. у своїй доповіді проаналізувала сучасний стан вітчизняного машинобудування та визначила перспективи його розвитку (фото 2).


Доц., к.е.н., Дружиніна В.В. виступили з доповіддю про сутність, структуру, сучасний стан механізму професійно-кваліфікаційної збалансованості місцевого ринку робочої сили (фото 3).


Планується, що матеріали конференції будуть опубліковані у спільній монографії. Також співробітників нашого університету запросили на зустріч із приматором міста Чеські Будейовіци, який ознайомив гостей з майже 800-літньою історією міста, яке відноситься до так званих «королівських» міст.

Місто Чеські Будейовіци – столиця Південної Чехії, у якій діє три великі університети. До того ж тут розташований всесвітньовідомий завод з виробництва пива «Будвар» (до речі, назва пива є скороченим висловом «будейовецьке варіння», тобто виробництво пива), яке почали варити тут ще в далекому 14 столітті. Також місто Чеські Будейовіци знали в старину, як центр торгівлі, а одним із основних товарів була кам’яна сіль, яку закуповували для багатьох дворів Європи. Таким чином виявилося, що Кременчук і Чеські Будейовіци мають спільні риси: це й історія, пов’язана з торгівлею сіллю, і сучасність, пов’язана зі стрімких розвитком університетів.

У тому, що місто Чеські Будейвіци має не тільки велику наукову базу, але й безліч культурних та історичних пам`яток, наші викладачі переконались ще минулого року.

Цього року організували екскурсії на гірськолижний курорт Липно-над-Влтавою (фото 4), замок Глубока-над-Влтавою та Південночеську галерею, яка може похвалитися колекцією готичного мистецтва з Південної Чехії. Перлиною також є чеське і європейське мистецтво 16 – 19 століть з чудовою колекцією голландського живопису та сучасного чеського мистецтва. Під час візиту до Чехії наші викладачі отримали безцінний досвід спілкування із закордонними колегами, ознайомилися із науковими досягненнями чеських, словацьких, німецьких, австрійських вчених в галузі соціально-економічних наук, набули знань, які зможуть використовувати у своїй науковій діяльності, а також отримали масу позитивних вражень.

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ (за матеріалами доц. Дружиніної В. В., доц. Загорянської О. Л.)

КрНУ