Головна>Новини
КрНУ


Новини

Візит делегації Громадського коледжу Ампква (штат Орегон, США) до КрНУ
15.04.13
Минулого року в рамках угоди між Громадським коледжем Ампква, Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського й Ужгородським національним університетом Кременчук відвідали члени співочого гурту «Umpqua Singers» зі своїм керівником Джейсоном Хілдом й директором управління по роботі з персоналом й розвитку громадської освіти Пітом Бобером.

Цього року до університету з офіційним візитом приїхали представники адміністративного сектору американського коледжу. До складу делегації входили:

 Роксен Келлі, проректор з навчальної роботи;

 Джейсон Ос, декан факультету гуманітарних і природничих наук;

 Піт Бобер, директор управління по роботі з персоналом і розвитку громадської освіти;

 Сьюзен Рочестер, декан факультету зображувального й театрального мистецтва;

 Марта Джойс, декан факультету бізнесу.

Делегація прибула в Україну 4 квітня і мала три дні на зустрічі з представниками американських програм в Україні, знайомство з культурою й історією нашої держави, а також екскурсії по місту Київ.

5 квітня відбувся круглий стіл з Енн Мерріл, регіональним директором Євразії і Європи освітнього центру EducationUSA, Вікторією Михайленко, менеджером консультаційного центру EducationUSA, а також Інною Бариш, координатором програми обміну для молодих науковців і студентів імені Фулбрайта. В американських колег з’явилася ідея організації обміну викладачами за допомогою програми Фулбрайта для викладання в нашому університеті і навпаки.

З Оксаною Семенишин й Інною Вдовенко делегати обговорили умови проведення стажування представників вищих навчальних закладів за кордоном у рамках програми «Відкритий світ». Нагадаємо, що завдяки плідній співпраці Громадського коледжу Ампква, Кременчуцького національного університету й Ужгородського національного університету з цією програмою 10 викладачів КрНУ отримали можливість поїхати в США для вивчення особливостей американської системи освіти.

Наступного дня, 6 квітня, волонтер програми «Відкритий світ» провів для гостей екскурсію по Києву. Делегати були вражені красою української столиці, відвідали Золоті Ворота, Собор святої Софії Київської, Києво-Печерську Лавру, Музей книги, куди всіх провела особисто директор музею, Музей мініатюр.

7 квітня, незважаючи на вихідний день в календарі, виявилося дуже насиченим. Представники КрНУ приготували для гостей різноманітні презентації, за допомогою яких Ховрак І. В., к.е.н. кафедри фінансів та кредиту, ознайомила американських колег із системою освіти в Україні, Мамчур Д. Г., к.т.н. кафедри систем автоматичного управління та електропривода, – зі структурою нашого університету, Григорова Т. А., асистент кафедри інформатики і вищої математики, – із системою дистанційного навчання, яку розробити поки що лише для двох напрямів підготовки, Чорний О. П., д. т. н., професор, директор інституту електромеханіки, енергозбереження і систем управління, – з віртуальними комплексами, які дозволяють проводити лабораторні дослідження без використання дорогого обладнання.

Після обіду була запланована екскурсія до Полтави. В обласному центрі гостей радо зустріли й провели екскурсію в Музеї Полтавської битви, а також в Полтавському краєзнавчому музеї.

У понеділок, 8 квітня, колеги з-за кордону спілкувалися з працівниками та викладачами нашого вишу.

На факультеті економіки і управління відбувся круглий стіл з представниками кафедр, на якому були присутні Роксен Келлі, Піт Бобер і Марта Джойс. Саме під час цієї зустрічі з’явилася ідея проведення вебчатів між студентами суміжних спеціальностей нашого університету й американського коледжу. Планується провести вступний чат для визначення можливих тем обговорення в галузі економіки між студентами. До того ж виникла ідея обміну студентами під час літніх канікул терміном на один місяць для ознайомлення з історією, культурою і традиціями США й України.

У цей час Джейсон Ос обговорював питання наукових досліджень з С. А. Сергієнком, проректором з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті, і В. В. Нікіфоровим, начальником науково-дослідної частини.

Сьюзен Рочестер спочатку відвідала дитячу художню школу, а потім разом з Джеймсом Осом її тепло прийняли в Будинку дитячої та юнацької творчості.

Опісля три представники Громадського коледжу Ампква поспілкувалися з викладачами і студентами кафедри перекладу. Студенти зробили презентацію про свою спеціальність і виявили бажання розробити проект американсько-українського мовного клубу й провести спортивні заходи під час обміну студентами.

З короваєм й у вишиванках зустрічали гостей представники культурно-масового сектору, студентського самоуправління і студентської профспілки.

Гості із задоволенням пройшлися корпусами нашого університету, дізналися про його історію й життя Михайла Остроградського, чиє ім’я він з гордістю носить з 2007 року. Грунич О. В., директор бібліотеки, показала делегатам електронну бібліотеку, провела коротку екскурсію в читальному залі першого корпусу, де саме в той час проводилися дві виставки: виставка скульптур Олексія Леонова «За покликом серця» і виставка портретів у техніках «графітний олівець» і «сухий пензель» Олени Коваленко. Дудюк В. О, доц., к.т.н. кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки, дивував американських колег технічними розробками КрНУ, такими як лазерно-струменний комплекс 5-400, а Перекрест А. Л., доцент, к.т.н., заступник директора Інституту електромеханіки, енергозбереження і систем управління,– складними системами контролю.

Неймовірно яскраву презентацію українських звичаїв і традицій провела кафедра українознавства під керівництвом В. І. Маслака. Гостям розповіли про традиційні українські ремесла, заспівали українських пісень, прочитали вірш Тараса Шевченка, зіграли з ними у вікторину на перевірку знань назв штатів США й областей України. Представники кафедри фінансів і кредиту провели для закордонних колег майстер-клас з вишивки, представник кафедри українознавства навчив їх робити оберегові ляльки-мотанки. На завершення делегацію пригостили солодкими пиріжками й узваром, який, до речі, дуже полюбили наші гості.

Перспективи можливого виходу співпраці між університетом і коледжем на рівень міст Кременчук-Розбург делегати отримали змогу обговорити з представниками виконавчого комітету міської ради нашого міста. Сподіваємося на те, що ідея міст-побратимів буде втілена в життя через декілька років.

Насамкінець відбулася зустріч з ректором КрНУ М. В. Загірняком, під час якої представники Громадського коледжу Ампква й КрНУ підписали нову тристоронню угоду про співробітництво (разом з Ужгородськими національним університетом) згідно з якою передбачається:

• обмін працівниками та викладачами;

• обмін студентами;

• спільна наукова діяльність;

• участь у семінарах та академічних зустрічах;

• короткотермінові академічні програми;

• культурний обмін;

• спільна участь в міжнародних тренінгах;

• навчальні курси для студентів університетів і коледжу;

• можливості стажування для підвищення кваліфікації працівників і викладачів терміном до одного року;

• консультування;

• інші види діяльності, які можуть бути взаємовигідними.

У вівторок, 9 квітня, зранку делегати разом з представниками КрНУ підсумували перебування американських колег у Кременчуці, висловили сподівання на подальшу співпрацю і спільний розвиток навчальних закладів.

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

КрНУ