Головна>Новини
КрНУ


Новини

Участь делегації КрНУ у щорічному науковому Форумі студентів і молодих учених, Національного мінерально-сировинного університету
30.04.13
Делегація нашого університету у складі проректора з науково-педагогічної роботи і передових технологій в освіті Сергія Сергієнка, начальника відділу міжнародних зв’язків Андрія Маркевича, доцента Сергія Щербака, аспірантів Сергія Солошича й Ілони Галушки (кафедра інформаційно-управляючих систем) з 24.04.2013 до 26.04.2013 брали участь у Восьмому щорічного міжнародному науковому форумі-конкурсі "Проблеми використання надр", який пройшов у Національному мінерально-сировинному університеті "Гірничий" (Санкт-Петербург, Росія). Цього року участь у форму взяли більше 70 університетів з 21-ї країни світу. Серед них Фрайберська гірнича академія, Віденський технологічний університет, Університет Західного Онтаріо і багато інших. Загальна кількість доповідей і презентацій – 280.


Від імені губернатора Санкт-Петербурга Георгія Полтавченка всіх гостей і учасників привітав голова комітету з науки й вищої школи правління Санкт-Петербурга Андрій Максимов.

Наталя Пашкевич, перший проректор Національного мінерально-сировинного університету "Гірничий", відзначила той факт, що цей форум-конкурс проводиться у ювілейний рік – 1 листопада університету виповниться 240 років.


На відкритті форуму з вітальним словом виступили голови багатьох іноземних дипломатичних місій, у тому числі й Генеральний консул Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі Наталя Прокопович, яка відзначила активну участь українських студентів й аспірантів. Так, наприклад, з більш ніж 400 учасників нинішнього форуму близько 100 – наші співвітчизники.


Після урочистого відкриття заходу Наталя Прокопович виділила час делегації КрНУ, розповіла про питання, які входить у коло діяльності консульства України в Санкт-Петербурзі, відзначила існуючі досягнення і труднощі в роботі. У кінці бесіди Генеральний консул запевнила представників делегації в готовності сприяти розвитку зв’язків з вишами Санкт-Петербурга і регіону.


Після пленарного засідання почалася робота по секціях, яка тривала три дні.

Робота конференції проходила по девяти секціях: геологія, проблеми розробки й освоєння нафтових і газових родовищ; проблеми добування рудної й нерудної сировини; геодезія; геомеханіка і підземне будівництво; гірнича електромеханіка й обладнання; металургія; фізичні й хімічні особливості технологічних процесів; економіка й менеджмент; інженерний захист навколишнього середовища, а також нанотехнологій й інформаційні технології. У кожній з секцій виділялися дві номінації для переможців: "Кращий студент" і "Кращий аспірант і молодий учений".


Наші колеги уже вчетверте беруть участь у цьому формі, і цього року аспірант кафедри інформаційно-управляючих систем Сергій Солошич (науковий керівник Сергій Щербак) виступив з доповіддю "Особливості розробки фреймворка для семантичних додатків Linked Data" у секції "Нанотехнології й інформаційні технології".


Під час візиту було проведено ряд зустрічей і переговорів відносно можливих напрямів співпраці й механізмів його реалізації, а також відбулася зустріч з начальником центру міжнародних програм Володимиром Борзенковим і його колегами Світланою Федоровою, начальником відділу міжнародних академічних програм і грантів, й Оленою Земляною, начальником відділу міжнародних наукових програм.


З колегами з міжнародної діяльності Андрій Маркевич обговорив існуючі можливості, програми і гранти, завдяки яким можливо проводити обмін студентами, аспірантами і викладачами для включеного навчання, стажувань і ведення викладацької діяльності.

Під час зустрічі з проректором з наукової роботи Володимиром Трушко Сергій Сергієнко представив наш університет, головні напрями діяльності, а також основні наукові напрями КрНУ. Обговорювалися питання розвитку співробітництва в цілому і безпосередньо в науковій діяльності. Наших колег зацікавили питання іноземних публікацій, актуальні у світлі рейтингування університетів, як для українських, так і для російських вишів. На базі університету "Гірничий" уже створений і успішно функціонує центр колективного користування базою приладів, у якому зібране найкраще передове обладнання, до якого мають доступ усі співробітники університету.

Пройшли переговори з представниками Гірничого факультету і досягнуті домовленості про підписання договору про співробітництво з нашим Інститутом механіки і транспорту.

Усі представники університету "Гірничий", з якими були проведені зустрічі й обговорювалися перспективи співробітництва, налаштовані на розвиток і зміцнення міжнародних зв’язків, у тому числі й з Україною, а також нашим університетом.

Варто відзначити гостинні і дружелюбність, з якими делегацію зустрічали усі без виключення співробітники, викладачі й студенти цього університету, готові вникнути у проблему гостей і допомогти в її вирішенні.

Прохання до всіх зацікавлених у співробітництві з Національним мінерально-сировинним університетом "Гірничий" більш детально ознайомитися з університетом через сайт www.spmi.ru і повідомити у відділ міжнародних зв’язків нашого університету.


ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

КрНУ