Головна>Новини
КрНУ


Новини

Результати проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом “Електромеханіка” для спеціальності “Електричні машини та апарати”
14.05.13
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 46 від 23.01.2013 р. „Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади 2012/2013 н.р.” на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського 22-25 квітня 2013 року проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом “Електромеханіка” для спеціальності “Електричні машини та апарати”.

Цього року в олімпіаді взяли участь 35 студентів, які представляли 7 вищих навчальних закладів України, що здійснюють підготовку за даною та спорідненими спеціальностями. У перший день олімпіади учасникам було запропоновано задачі теоретичного туру, які розв’язувались письмово, у другий день – практичного туру, розв’язання яких передбачало використання ЕОМ.

Тематика конкурсних завдань охоплювала питання, що розглядаються у курсах „Теоретичні основи електротехніки”, „Електричні машини”, „Електричні апарати”, „Автоматизоване проектування електричних машин та апаратів”, „Математичне моделювання електричних машин та апаратів”, „Автоматизований електропривод” та „Випробування, ремонт і експлуатація електричних машин та апаратів” для спеціальності “Електричні машини та апарати”, а саме:
– розрахунок електричних та магнітних кіл електричних машин;
– визначення параметрів та характеристик електричних машин;
– робота електричних машин у статичних та перехідних режимах;
– визначення енергетичних показників роботи електричних машин та трансформаторів;
– обґрунтування режимів роботи електричних машин та трансформаторів у складі промислового обладнання;
– математична обробка вимірюваних експериментальних даних під час випробувань електричних машин та їх конструктивних елементів з використанням ЕОМ.

Основні показники, за якими оцінювалась повнота розв’язання задач конкурсного завдання:
- знання теоретичного матеріалу;
- обґрунтування використовуваних методів та раціональність запропонованого способу розв’язання задачі;
- якість розрахунків;
- достатнє супроводження розрахунків графічним матеріалом та коментарями;
- уміння використовувати пакети прикладних математичних програм при розв’язанні прикладних задач за фахом.

При оцінці робіт учасників було визнане за необхідне враховувати також оригінальність методу розв’язання завдань.

Конкурсні завдання, запропоновані для розв’язання, були орієнтовані на студентів 4-го курсу ВНЗ, для яких повний термін навчання за спеціальністю не перевищує 5,5 років.
Більшість студентів, які брали участь в олімпіаді, показали високий рівень підготовки з дисциплін, на основі яких були складено конкурсні завдання.
На підставі аналізу конкурсних робіт учасників журі олімпіади вирішило визначити претендентами на переможців в особовому заліку олімпіади та нагородити:

Місце Прізвище, ім’я та по-батькові студентаВищий навчальний заклад
Перше Мосюндз Андрій АндрійовичКременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
Друге Трінчук Данило ЯрославовичНаціональний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Третє 1. Кириченко Дмитро Павлович Донбаський державний технічний університет
2. Дубяга Святослав Валентинович Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
Командний залік проводився за результатами порівняння середнього балу трьох кращих учасників від ВНЗ. Перше місце з помітним відривом виборола команда Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, на другому – команда Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ), третє поділили команди Національного університету „Львівська політехніка” та Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.


Учасник від Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Трінчук Д.Я. розв’язує завдання практичного туру


Команда Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського – переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади за напрямом “Електромеханіка” для спеціальності “Електричні машини та апарати” у командному заліку


Переможець олімпіади– Мосюндз Андрій Андрійович, студент групи ЕМХ-09-2 Інституту електромеханіки, енергозбереження і систем управління отримує нагороду особисто від ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Загірняка Михайла Васильовича

Оргкомітет олімпіади

КрНУ