Головна>Новини
КрНУ


Новини

День університету – свято усього міста
17.05.13
16 травня колектив Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відсвяткував 53-ю річницю навчального закладу.

З цієї нагоди відбулася низка святкових заходів. Зокрема на площі біля корпусу № 5 зібралися викладачі, студенти університету, представники ЗМІ та почесні гості. Серед них заступник міського голови Віктор Калашник, голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко, начальник міського управління освіти Геннадій Москалик. Члени вченої ради університету традиційно цього дня одягають мантії, що додає таким зібранням особливої урочистості.


До усіх присутніх із вітальним словом звернувся ректор КрНУ професор Михайло Загірняк. Коротко згадавши історію становлення університету, він наголосив, що у будь-якій діяльності завжди повинен бути результат. - Результат роботи нашого колективу – це прагнення поєднати кращі традиції вітчизняної класичної університетської освіти, світовий досвід та сучасні вимоги до підготовки фахівців в умовах глобалізації. Крок за кроком упевнено й наполегливо ми до цього прямуємо.

Три роки тому університету було надано статус класичного, а ще через рік він став національним. Така висока довіра держави до регіонального навчального закладу не є випадковою, про що свідчать результати останніх міжнародних і національних рейтингів. Посівши 9-те місце серед 31 класичного університету за рейтингом МОНмолодьспорту, 55-те у ТОП-200 кращих ВНЗ України, 55-те за рейтингом НБУ ім. Вернадського і 44-те серед ВНЗ України за версією Webometrics, навчальний заклад Кременчука спростовує стереотип щодо меншовартості віддалених від міст-мільйонників ВНЗ.

Нам є чим пишатися. Сьогодні у навчальному процесі беруть участь 59 докторів і 160 кандидатів наук. Наші студенти мають можливість продовжувати навчання у аспірантурі за 18 спеціальностями. В університеті функціонує два навчально-наукових інститути, п’ять факультетів. Загальна кількість кафедр – 29, з них випускових – 23. Наразі в університеті сформовано шість наукових шкіл, успішно працюють спеціалізовані учені ради із захисту дисертацій, як кандидатських, так і докторських.

Упродовж 53 років вищу освіту здобули більше як 20 тис. випускників. Щороку зростає кількість студентів, котрі залучаються до наукової роботи кафедр. Студенти університету щорічно виборюють понад 50 призових місць у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах. За цим показником КрНУ входить до першої десятки ВНЗ України. Враховуючи високий рівень нашої студентської науки, Міністерство освіти довіряє щороку проводити у стінах університету сім Всеукраїнських конкурсів наукових робіт і студентських олімпіад. Університет тісно співпрацює зі світовою науковою спільнотою, маючи угоди з 47 навчальними закладами з 20 країн. Наші студенти, викладачі,аспіранти мають реальну можливість навчатися, стажуватися, працювати у закордонних ВНЗ США, Німеччини, франції, Бельгії, Польші, Словаччини.

Починаючи з 2006 року університет тричі отримав бронзові і тричі – золоті медалі щорічних міжнародних виставок «Сучасна освіта України». У 2011 та 2012 роках університет виборов золоті медалі у ІІІ і ІУ Національній виставці-презентації «Іноватика у сучасній освіті», 2012 року - став переможцем рейтингового конкурсу міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» виборовши гран-прі «Лідер наукової діяльності», а цього року - найвищу нагороду Гран-прі «Лідер вищої освіти України».

Ми живемо у складний час реформування та економічних перетворень. Це досить складний шлях за наявності великої конкурентності на ринку вищої освіти та постійного скорочення випускників середньої школи, а також державного курсу оптимізації мережі ВНЗ і світової економічної кризи. Цього року більше тисячі випускників покинуть стіни рідної альма-матер. Ми зробили усе можливе, щоб вони здобули міцні знання й навчилися системно працювати.

На завершення промови Михайло Загірняк привітав присутніх зі святом і побажав успіхів у начальній і трудовій діяльності.

З найкращими привітаннями до колективу університету звернувся заступник міського голови Віктор Калашник. Він також вручив Михайлові Загірняку лист подяки від міського голови Олега Бабаєва та спеціальний знак за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у встановлення Кременчуцького національного університету, у розвиток науки, міжнародних зв’язків, а всьому його великому колективу побажав подальшого процвітання та підкреслив, що міська влада в силу своїх можливостей на всіх рівнях завжди відстоюватиме інтереси кременчуцького студентства. Найкращими спогадами про історію створення матеріально-технічної бази університету поділився його колишній випускник Володимир Коваленко. Колективу КрНУ він вручив грамоту районної ради за вагомий внесок у розбудову промислового та наукового потенціалу міста.

Усе життя завідувачки кафедри іноземних мов Нінель Конюхової пов’язане з університетом. У своєму виступі вона згадала як починала працювати на вечірньому факультеті, зараз тут є все для цікавого й насиченого студентського життя. Водночас вона наголосила, що від студентів альма-матер чекає успішного навчання, активного громадського життя та участі у наукові роботі. - За 40 років я бачила різних студентів, у нинішнього покоління мені гармонує креативність нашої молоді, її відкритість, готовність до добрих і благодійних справ, - зізналася ветеран-викладач.

Прикладом того яким цікавим і насиченим може бути життя студента поділилася випускниця ІМІТу Марина Безубченкова. Для неї п’ять років навчання пролетіли непомітно. Утім, за цей час вона встигла і віце-королевою стати, і неодноразовим лауреатом «Студентської весни», і переможцем конкурсу «Студент року». До того ж студентка відмінно навчалася, була членом студради факультету та університету, брала участь в олімпіадах та конференціях як в університеті, так і на Всеукраїнському рівні. -Я навчилася працювати в команді, сподіваюсь, що увесь цей досвід буде для мене корисним упродовж усього життя, - підбила підсумок Марина. Від імені усіх випускників вона подякувала керівництву університету, викладачам і працівникам за те,що університет потужно розвивається і є справжнім навчальним, науковим,і культурним центром для всього міста.

Свято перепліталося чудовими виступами переможців нинішнього фестивалю «Студентська весна» - Ірини Зайцевої, Ірини Кривошей та Едуарда Щербини, колективу «Квінтесенція», чоловічої вокальної групи та солістів народного колективу «Домінанта».

У програмі заходів також була виставка наукових досягнень кафедр університету, благодійний аукціон кулінарних виробів студентів, вистава музикальної комедії «Прекрасна галатея» у виконанні народного театру-студії «Лілея».

Цього дня до меморіальної дошки першого ректора університету В.Є Маслова лягли живі квіти, які поклали кращі студенти та активісти сдудради.

Прес-служба Кременчуцького національного університету
імені Михайла Остроградського

Про святкування Дня університету читайте також на сайті www.telegraf.in.ua

КрНУ