Головна>Новини
КрНУ


Новини

«РОЗВИТОК СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКИ Є НАЙКРАЩОЮ ІНВЕСТИЦІЄЮ У МАЙБУТНЄ КРАЇНИ»
23.05.13
«РОЗВИТОК СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКИ Є НАЙКРАЩОЮ ІНВЕСТИЦІЄЮ У МАЙБУТНЄ КРАЇНИ» – вважає ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського М. В. Загірняк. У ВНЗ підбито підсумки наукової роботи студентів за навчальний рік. Підтримуючи ініціативи Міністерства освіти і науки, керівництво університету зробило цей напрямок пріоритетним, що дало суттєві результати.

У привітанні з Днем науки Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив, що сьогодні місце України у світовій спільноті значною мірою визначається саме вітчизняним науковим потенціалом. Тільки спираючись на розвинену та потужну науку, можна побудувати динамічну і конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечувати сталий розвиток та соціальну єдність усього українського суспільства.

Важливою ланкою наукової діяльності є студентська наука, адже сьогоднішнім студентам доведеться розбудовувати країну. Саме на розвиток і підтримку талановитої молоді спрямували зусилля у КрНУ імені Остроградського, що дозволило зробити справжній прорив: у 2012 – 2013 н.р. студенти університету вибороли рекордну кількість призових місць – 15 переможців ІІ туру Всеукраїнської студентської Олімпіади і 48 лауреатів ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Спектр напрямів, за якими одержано призові місця, є надзвичайно широким. У студентській Олімпіаді кременчужани перемогли за такими напрямами: інтелектуальна власність, економіка природокористування, економічна теорія, комп’ютеризовані системи управління і автоматики, електромеханіка, радіоелектронні апарати, педагогіка, документознавстово та інформаційна діяльність, політологія, екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування. Найкращими студентськими науковими роботами на державному рівні визнано 8 досліджень з механіки і транспорту, 13 – з економіки, 10 – з електромеханіки, енергозбереження і систем управління, 2 – з електроніки та комп’ютерної інженерії, 2 – з гуманітарних та соціальних наук, 5 – з природничих наук. За дипломи лауреатів потрібно було боротися не лише в провідних ВНЗ України, а навіть закордоном. Так, студентка факультету економіки та управління, напряму підготовки «Облік і аудит» Шара В.І. перемогла у XI відкритому конкурсі студентських наукових робіт імені професора В.М. Веніамінова з економіки, управління та інформатики в економічній сфері (м. Санкт-Петербург).

У Всеросійському (за міжнародною участю) конкурсі дипломних робіт за напрямом «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит» робота студентки Трегуб Є.В. зайняла перше місце, а за напрямом «Фінанси і кредит» студентки Рукавичко О.С. – 3 місце.

Студентська наука важлива не лише в перспективі на майбутнє. Її цілеспрямований розвиток дозволяє отримати реальні результати вже сьогодні, зокрема, змінюється ставлення студентів до навчання, підвищується професійна компетенція, зростає інтерес до обраного фаху.
КрНУ