Головна>Новини
КрНУ


Новини

Земляк з Америки
24.05.13
Культурно-масовий відділ Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського залучає студентів до мистецьких заходів міста. Наші студенти брали участь у проведенні «Тьомкінських днів у Кременчуці».

18-19 травня 2013 року відбувся відкритий регіональний фестиваль-огляд інструментальної музики «Тьомкінські дні у Кременчуці». Організаторами виступили управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму Кременчуцької міської ради, Національна спілка композиторів України та Полтавський обласний осередок Національної спілки композиторів України.

У фестивалі взяли участь міжнародні гості: Олівія Тьомкіна-Дуглас (Великобританія) – вдова композитора Дмитра Тьомкіна та його кузина - Ейлін Шоу (Великобританія). Олівія Тьомкіна-Дуглас присвятила все своє життя збереженню музичної спадщини свого покійного чоловіка Дмитра Тьомкіна. Через Голівудське музичне видавництво Волта Mьюзік Корпорейшен, що працює у Лос-Анджелесі, Олівія підтримує збереження архівів, що стосуються музики Дмитра Тьомкіна по всьому світу.

18 травня у Кременчуцькому парку культури і відпочинку «Придніпровський» відбулося свято Дня Європи. Гості фестивалю відвідали театралізована виставу реконструкції битви за визволення Відня в 1683 році часів польсько-козацького походу на звільнення Європи від нападу турків та взяли участь у роботі Європейського кварталу.

19 травня в рамках фестивалю «Тьомкінські дні у Кременчуці» відбувся круглий стіл музикознавців «Полтавщина і Україна у світовому музичному просторі театру та кіно». Під час дискусії акцент було зроблено на творчих досягненнях відомих вихідців з Полтавщини. Зокрема, експерти мистецтвознавці презентували свої дослідження з таких питань: «Музика театру і кіно композиторів з Полтавщини другої половини»; «Ісаак Дунаєвський – світова музична паралель композитора з Лохвиці»; «Світовий простір української кіномузики на сучасному етапі».

Про відомого вихідця з Кременчука, володаря чотирьох премій «Оскар» Дмитра Тьомкіна розповіла родичка композитора – Ейлін Шоу (Великобританія). Вона повідомила про те, що відомий композитор протягом усього життя згадував свою батьківщину. У 60-тих роках, композитор Дмитро Тьомкін разом з дружиною Олівією приїздив декілька разів у Москву. У той час він продюсував кінофільм «Чайковський», але відвідати Полтавщину та Кременчук так і не зміг, бо сприймався радянським режимом як американський композитор.

Після закінчення круглого столу відбувся фестивальний концерт, присвячений темі «Кременчук - місто першої музичної консерваторії в Російській імперії». Студенти нашого університету могли безкоштовно відвідати цей захід.
В рамках «Тьомкінських днів в Кременчуці» у квітні відбувся джаз фестиваль Енерджі та конкурс піаністів імпровізаторів імені Дмитра Тьомкіна.
В програмі музичних змагань було виконання як імпровізації на тему мелодії Д.Тьомкіна, так і конкурс таперів, тобто музичного супроводу уривку однієї з кінострічок. На сцені фестивалю виступили переможці конкурсу піаністів імпровізаторів з різних міст України. Вже третій рік у Кременчуці проводяться «Тьомкінські дні», які покликані об’єднувати творчий потенціал митців України та світу на історичній батьківщині композитора Дмитра Тьомкіна задля спілкування та пошуку творчого натхнення для нових оскароносних звершень.

Давиденко Владислава,
Коваленко Марина,
Слинько Аліна
ВС-12-1

КрНУ