Головна>Новини
КрНУ


Новини

Презентація книги «Польські сторінки історії Кременчука»
07.06.13
31 травня 2013 у конференц-залі університету було презентовано книгу «Польські сторінки історії Кременчука», написану спільними зусиллями викладачів кафедри українознавства Лушаковою А. М., Маслаком В. І., Осіковіч Ж. М., Саранчою В. І.

На урочистості прибув Генеральний консул Республіки Польщі в Харкові пан Ян Едвард Гранат, від університету у призидії був ректор пан Загірняк, кременчуцьку владу представляв віце-мер пан Малецький, кременчуцький бізнес був представлений паном Мельником, а також своєю присутністю порадував головний спонсор цього проекту голова Спілки поляків в Полтавській області пан Маренич.

Кожному з присутніх було надано привітальне слово. Пан консул відзначив, що Польща хотіла б не лише захищати та підтримувати Україну перед європейськими партнерами, а й стати меценатом певних культурних проектів в Україні.

Ректор університету звернувся до присутніх з привітальним словом, подякував авторському колективу за роботу, а також відзначив необхідність такої співпраці між Україною та Польщею.

Голова обласної Спілки поляків пан Маренич сказав так: – Я как бы всегда воспринимал ученых, как людей таких непростых, пишут-пишут, как понарасписывают, так и непонятно про что... Я ученых попросил: напишите, чтоб было кратко и понятно, без политики, а чисто исторические факты. Если мне будет понятно, так и всем будет понятно... И они написали книгу понятно, коротко, ее читаешь и не оторвешься... Я даже удивился…

Один з авторів книги Володимир Іванович Маслак зазначив, що це видання відкриває питання ролі польської держави у формуванні міста Кременчука та його становлення. Пан Маслак розповів про подальші плани дослідження цієї тематики.

Кафедра українознавства

КрНУ