Головна>Новини
КрНУ


Новини

Вадим Бойко: пам’ятає Україна, пам’ятає світ
11.06.13
10 червня у конференц-залі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулося нагородження переможців конкурсу молодих журналістів, присвячений пам’яті Вадима Бойка. У ньому активну учать брали школярі, студенти, члени творчого об’єднання «Клуб юних кореспондентів».

Вадим Бойко – журналіст, талановита особистість, яскрава зірка тележурналістики кінця 80-х – початку 90-х років, молодий, відвертий політик, народний депутат України 1990-1992 рр., який трагічно загинув 14 лютого 1992 року. Прокуратура тричі відкривала та закривала кримінальну справу "у зв’язку з тим, що осіб, причетних до його загибелі, не було знайдено".

На зустрічі був присутній доцент КрНУ ім. М. Остроградського і довірена особа Вадима Бойко О. В. Урін:«Вадим Бойко вартий того, щоб його пам’ятали не тільки в Україні, а й в усьому світі. З його загибелі почався сумний перелік смертей журналістів. Саме Бойко першим на українському телебаченні підготував унікальні сюжети: "Про голодомор на Україні 1932-1933 років", "Перепоховання в Києві Василя Стуса", "Правда про Чорнобильську трагедію", "Невдала спроба державного перевороту в Литві", "Як закривали "Взгляд" тощо. Він проводив багато журналістських та депутатських розслідувань у пошуках бібліотеки Ярослава Мудрого, "золота КПРС", правди про радіоактивну забрудненість окремих територій тощо».

Особливу подяку організатори конкурсу висловили професору КрНУ, доктору філологічних наук К. Л. Сізовій за допомогу в організації конкурсу.

Фіналістами конкурсу стали й студенти нашого університету напряму підготовки «Видавнича справа та редагування»: Світлана Глушич, Альона Калішевич, Лілія Самолюк та інші.

Переможцями конкурсу стали: 3 місце – учень 10 школи Микола Литвиненко з працею «Навчитися бачити і пам’ятати» пам’яті ветерана Великої вітчизняної війни О. Г. Чорнокондратенко, 2 місце – студентка КрНУ Вікторія Забара з працею «Історія стихійних звалищ села Кам’яні Потоки», 1 місце – молода журналістка Тетяна Підоріна з працею «Заробіток на чужому лиху». Переможцям видавали призові сертифікати від ТОВ «АВМ АМПЕР», які вручав директор підприємства В. Бугайчук.

Бажаємо нашим студентам подальших успіхів!

Давиденко Владислава,
Погорєлова Ярослава,
ВС-12-1

КрНУ