Головна>Новини
КрНУ


Новини

Четвертий круглий стіл з питань змін клімату
15.07.13
Круглий стіл з питань змін клімату є щорічними зборами наукового персоналу, представників освіти, студентів з країн Східної і Центральної Європи, що слугують платформою для представлення інформації у галузі мітигаційних та адаптаційних заходів щодо змін клімату, сприяння обміну інформацією та ідеями, заохочення та просування нових перспективних ініціатив, а також загальних мережевих цілей та обговорюваних сфер співпраці.

Захід організували у Кременчуці, Україна, 7 червня 2013 року у Кременчуцькому національному університет імені Михайла Остроградського.

У заході брали участь дослідники, викладачі, студенти та аспіранти з України, Словаччини, Польщі та США. Вони представляли такі університети:

- Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, Україна (КрНУ);

- Національний університет життя та навколишнього середовища, Київ, Україна (НУЖНС);

- Університет Матея Бела в Банська Бистріца, Словаччина (УМБ);

- Вроцлавський економічний університет, Польща (ВЕУ);

- Канзаський державний університет, Манхеттен, США (КДУ).

В обговореннях взяли активну участь й представники екологічної інспекції місцевої влади Кам’янець-Подільська та Кременчука (Україна).

Спочатку професор В. В. Підліснюк (КрНУ, УМБ) зробила загальних огляд основ, головних цілей та очікувань від круглого столу. Доцент Т. Стефановська (НУЖНС, Україна), аспірантка Н. Тараторіна (КрНУ, Україна), студентка К. Бистревська та Андреа Мікулова (УМБ, Словаччина), а також Л. Еріксон (КДУ, США) зробили доповіді про дослідження виробництва біопалива другої генерації й об’єднання цього процесу з фіторемедіацією ділянок, що містять метал.


Дискусія супроводжувалася інформацією про деталі виробництва основних злаків другої генерації – міскантусу, і можливостей їх вирощування на ділянках, що містять метал. Учасники з КДУ, США, проф. Л. Девіс та доцент К. Рузбум (які приєдналися он-лайн) розповіли про практичних досвід виробництва міскантусу та агрономічні й екологічні особливості його вирощування. Вони глибоко розглянули проблеми, які виникають під час цього процесу. Представник місцевої влади Кам’янець-Подільська В. Клименко обговорював економічні аспекти вирощування міскантусу на ділянках, що містять метал.

Учасники події обмінювалися вміннями та знаннями в галузі процесу фіторемедіації, а також екологічної безпеки під час вирощування біопалива. Вони висловили бажання продовжувати спільні дослідження у цій галузі й поглибити діалог за допомогою спілкування в Інтернеті.


Доповіді, представлені на круглому столі, опублікують в «Науковому віснику» КрНУ.

Наступний, 5-й круглий стіл, планують організувати у червні 2014 року. Під час дискусій будуть розкриватися питання екологічної безпеки виробництва біопалива другої генерації у поєднанні з фіторемедіацією. Приймаючий університет оголосять пізніше.

Після круглого столу учасники зустрілися з ректором КрНУ М. Загірняком і дали інтерв’ю місцевій пресі.

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ`ЯЗКІВ (за матеріалами проф. В. В. Підліснюк)

КрНУ