Головна>Новини
КрНУ


Новини

КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО ВІТАЄ ПЕРШОКУРСНИКІВ
02.09.13
31 серпня у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулася урочиста подія – посвята першокурсників. Більш ніж 1200 нових студентів влилися до великого колективу вищого навчального закладу.


Щорічна церемонія цього року припала на останній день літа, і, незважаючи на хмари на небі, була, як завжди, сонячною та яскравою. На площі біля п’ятого корпусу зібралися не лише першокурсники з батьками і знайомими – привітати майбутніх друзів прийшли також студенти, адже для них це свято знаменує початок нового навчального року.
Першому слово для привітання було надано ректорові КрНУ М. В. Загірняку. Керівник закладу зазначив, що університет, навіть у кризові для нашої країни часи, впевнено рухається вперед, про що свідчать і перші рядки у багатьох національних і зарубіжних рейтингах освітніх закладів, й наукові досягнення, і стабільна кількість зарахованих студентів. М. В. Загірняк зауважив, що Кременчуцький національний університет пропонує досить широкий спектр фахового спрямування, зокрема, цього року здійснювався прийом на 28 напрямів навчання: інженерно-технічних, інформаційно-комп’ютерних, економічних, гуманітарних. Серед них два нових – «Здоров’я людини» та «Біотехнологія». Пріоритетним для нашого університету є розвиток студентської науки, невипадково у 2012 – 2013 н.р. студенти університету вибороли рекордну кількість призових місць – 15 переможців ІІ туру Всеукраїнської студентської Олімпіади і 48 лауреатів ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Наслідком цього стало те, що Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського посідає п’яте місце серед ВНЗ України за таким показником, як наукові досягнення студентів. Наприкінці промови ректор побажав першокурсникам успіхів у навчанні з надією на те, що нове поповнення студентів перевершить попередні досягнення.
Далі студентську молодь привітали представники обласної та міської адміністрації: заступник голови обласної ради В.В. Онищенко та заступник міського голови Кременчука В. В. Калашник.
Після привітання від провідних професорів університету настала черга активних учасників студентського самоврядування, які нагадали, що першокурсників чекає безліч цікавих культурно-розважальних подій: День університету, конкурс «Королева КрНУ», чемпіонат КВК, фестиваль «Студентська весна» тощо. Лунали пісні у виконанні самодіяльних студентських гуртів, а закінчилася урочиста подія традиційною символічною передачею першокурсникам Ключа від знань.
Після свята цікаво було дізнатися про враження першокурсників та їх батьків від урочистості та університету.
Студентки-першокурсниці, майбутні психологи, Ольга Карпінченко та Вікторія Бикова:
- Що очікуєте від навчання ?
- Пригод! Щоправда, професійних. Наша майбутня професія пов`язана із пізнанням людини, її характеру та внутрішнього світу, тому й подорожуватимемо з одного парадокса в інший. Щасливі, що освіту здобудемо саме в нашому ВНЗ.
- Які враження від урочистості?
- Було приємно чути поздоровлення та побажання ректора, професорів та офіційних осіб. Ці люди мають за плечима величезний досвід, а тому дають безцінні поради. Ми вдячні їм за це!
Валентина Миколаївна, мати Андрія Олійника, майбутнього електромеханіка:
- Валентино Миколаївно, одразу помітно, що ви дуже хвилюєтеся. Певно, турбуєтеся про свого студента?
- Звичайно! Тому й прийшла сьогодні підтримати його. Вражена привітними та освіченими людьми, які так чудово організували цей захід.
- Як ви вважаєте, ваш син здобуде престижну освіту?
- Без сумніву. Хоча життя має безліч розчарувань, та вибір Андрія я підтримую, і електромеханіка – це той фундамент, на якому він будуватиме своє майбутнє. Тож, сподіваємось на краще.
Руслан Юрійович та Ірина Іванівна, батьки Олега Пічугіна, який обрав фах «Електротехніка та електротехнології»:
- Які сподівання викликає у вас вступ Олега до нашого університету?
- Найкращі. Олег буде навчатися на бюджетній формі навчання, до того ж, на омріяній спеціальності. Крім того, Кременчуцький національний університет нам порадили знайомі, адже їхні діти тут отримали якісну освіту. Це головне, погодьтесь.
- Які ваші побажання першокурсникам?
- Наполегливо та старанно навчатися, брати активну участь у студентському житті і, найголовніше, бути Людиною у всіх життєвих ситуаціях. І пам`ятати, що все обов`язково здійсниться, якщо ти дійсно цього хочеш.
Батьки Сергія Волошина, студента-першокурсника, майбутнього психолога:
- Що ви можете сказати про вибір вашого сина?
- Сергій змалку цікавився внутрішнім світом людини, особливостями характеру своїх знайомих, тому й обрав психологію. Ми поважаємо його вибір.
- Чому обрали наш університет?
- Престижний ВНЗ, професійний викладацький колектив… і, звичайно ж, зручність, адже ми мешкаємо в цьому місті.
- Які очікування щодо подальшого навчання ?
- Впевнені, що Сергій здобуде гарну освіту для обраної професії.

Тетяна Шаповал,студентка 1 курсу факультету права та гуманітарних і соціальних наук, гр. ВС-13-01.


Привітання заступника голови Полтавської обласної ради В.В. Онищенка


Привітання заступника міського голови В.В. Калашника


Привітання ректора М.В. Загірняка


Вручення студентських документів та ключа до знань


Вручення короваю першокурсникам

КрНУ