Головна>Новини
КрНУ


Новини

КрНУ до 70-річчя визволення Кременчука
27.09.13
24 вересня 2013 року в актовій залі корпусу № 5 відбулась зустріч студентства з ветеранами Великої Вітчизняної війни, присвячена 70-річчю визволення Кременчука. На щастя, не зважаючи на негоду, змогли приїхати четверо із запрошених ветеранів:
• Камишнікова Валентина Трохимівна, бойова медсестра, кавалер 6-ти бойових орденів та вищої солдатської медалі «За відвагу»;
• Савінова Ніна Василівна, медична сестра госпіталю, нагороджена 3-ма бойовими орденами, захисниця Ленінграду;
• Бєлєнька Ганна Георгіївна, полковник медичної служби, хірург медичного батальйону в роки війни,володарка 3 бойових орденів;
• Яковенко Семен Пилипович, в’язень концтаборів “Освенцім» та «Маутхаузен», член підпільної групи спротиву, кавалер 2-х орденів бойової слави.

Студенти та викладачі, присутні в залі, на початку зустрічі не всі перейнялись важливістю теми пам’яті і вшанування ветеранів, намагаючись сісти подалі від сцени. Але все змінилось за лічені хвилини.

Зворушливі відеоролики про визволення Кременчука та фронтові історії ветеранів Ніни Василівни та Семена Пилиповича справили неймовірне враження на публіку. «Балада про Мальви» у виконанні Ірини Зайцевої(ІМІТ) та пісня «Діти війни» від Марини Беззученкової (ІМІТ) у деяких викликали навіть сльози.

Яна Шумаєва та Андрій Орлянський( ФЕУ) підготували авторську інсценізацію «Кохання сильніше за війну» , яка стала основою сценарію заходу. Чудовими були авторський вірш Богдани Кочерги(ФПГСН) та славнозвісна пісня « Смуглянка» у виконанні дуету Андрій Растовецький (ФПГСН) та Ірина Зайцева.

Активісти студентської профспілки прийняли не залишились осторонь і опікувались ветеранами: зустрічали та пригощали, завжди були поруч з ними. Відеоролики із спогадами восьми ветеранів до річниці зняли та змонтували Антон Воробйов( ІМІТ) та Анна Григор’єва (ФЕУ).

Студенти-першокурсники Максим Вітко (ФПГСН) та Владислав Гайдук(ФЕКІ) вчасно підключились до підготовки заходу. Завдяки їм було підготовлено медіа презентацію та відзнятий відеоролик. Цього дня і новоявлені учасниці студії хореографії і пластики «На межі поміж» отримали свій перший сценічний досвід: їм було доручено створити хвилюючу атмосферу в момент вшанування пам’яті загиблих виходом зі свічками.


« Де б ти не була, я все одно тебе знайду….» - родзинкою зустрічі стала дивовижна історія кохання Ніни Василівни , яка вкотре нагадала нам про всесильність любові, навіть на війні. Вона не тільки виступила зі спогадами та побажаннями до молоді, а навіть і заспівала для нас!

По закінченні заходу ще довго аплодували стоячи і не хотіли залишати залу. На згадку було зроблено фото ветеранів зі студентським активом, яка через декілька років стане безцінною, адже щороку ветеранів серед нас стає все менше й менше…

Тетяна Шаповал та Ірина Шуліка
(ВС-13-1)


Ніна Василівна Савінова


Фото на пам`ять

КрНУ