Головна>Новини
КрНУ


Новини

Участь проф. Валентини Підліснюк у Х Міжнародній конференції з фітотехнологій, Сиракузи, штат Нью-Йорк, США
16.10.13
З 1 по 4 жовтня 2013 року в м. Сиракузи (штат Нью-Йорк, США) проходила Х Міжнародна конференція з фітотехнологій. Цю щорічну подію світові наукові та освітні спільноти визнають міжнародним зібранням, яке об’єднує працівників вищих навчальних закладів, дослідників, аспірантів та магістрів з різних установ, представників підприємницьких структур з усього світу, які спеціалізують на фіторемедіації, біології рослин, загальній екології та нанотехнологіях. Конференцію організувало Міжнародне товариство фіторемедіації спільно з Державним університетом Нью-йорку, Коледжем навколишнього середовища та лісового господарства, розташованого в Сиракузах, штат Нью-Йорк, США.

Міжнародне товариство фіторемедіації – це неприбуткова світова професійна організація, яка об’єднує окремих науковців та установи, задіяні в науці, а також використанні рослин для боротьби з екологічними проблемами. Метою організації є пропагування досліджень, освіти, навчання й використання таких технологій, що використовують рослини для усунення забруднень навколишнього середовища, боротьби з парниковим ефектом, покращення якості атмосфери і корисного впливу на нашу екологію. Завдяки дослідженням було виявлено та оптимізовано здатність рослин зменшувати ризик та підвищувати користь від навколишнього середовища.

Галузями фітотехнологій є:

- Дослідження впливу фіторемедіації на забруднення навколишнього середовища транспортом

- Відновлення екологічних систем та створення нових ареалів

- Біопаливо

- Вплив на здоровя

- Уроки з галузі

- Наночастки

- Технологія «зеленого даху»

- Боротьба з парникових ефектом

Х Міжнародна конференція з фітотехнологій складалася з трьох пленарних сесій, 18 тематичних секцій, п’яти семінарів та двох виставок. Подію відвідали 259 учасників з 49 країн, серед яких США, Канада, Франція, Бельгія, Італія, Кіпр, Німеччина, Китай, Таїланд, Бразилія, Мексика, Чехія, Польща, Казахстан, Австралія та ін.

Проф. В. Підліснюк була єдиним представником від України та Словаччини (від Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Університету Матея Бела відповідно). Вона зробила усну доповідь «Міскантус для фіторемедіації забруднених грунтів» від імені міжнародної команди: проф. Ларрі Еріксона з Університету штату Канзас (США), док. Івети Наджової та доц. Сюзанни Мелічової з Університету Матея Бела (Словаччина) і себе. Доповідь представляла собою дані дворічного дослідження фіто стабілізаційних процесів важких металів (кобальту та купруму) шляхом використання біопалив них зернових другого покоління міскантусу, посадженого в Банській Бистріці (Словаччина) у штучно забрудненому грунті з різними концентраціями металів та солей, а також дані 2013 року з посадки міскантусу у справжньому грунті Кам’янець-Подільська (Україна), забрудненому цинком, плюмбумом та купрумом.

поставили декілька запитань, включаючи запитання від проф. Алана Байкера зі Школи ботаніки Університету Мельбурна (Австралія), засновника досліджень фіторемедіації, про прибутки від використання біопалив них зернових для фіторемедіації. Проф. Нельсон Марміролі з Університету Парми (Італія), один з відомих фахівців у галузі фітотехнологій, запитав стосовно підходів до вивчення кінетики фіторемедіаційного процесу. Під час конференції проф. В. Підліснюк особисто зустрілася з учасниками та обговорила можливості співпраці в дослідженнях, а саме: проф. Лі Ньюман з Коледжу навколишнього середовища та лісового господарства Університету Нью-Йорка (США), док. Томас Ванек з Інституту експериментальної ботаніки Чеської академії наук (Чехія), проф. Станіслав Гавровськи з Вроцлавського університету науки про життя (Польща), проф. Юджинія Олгвін з Еколого-біотехнологічної дослідницької групи (Мексика).


Результати доповіді будуть опубліковані в Міжанродному журналі з фіторемедіації після отримання додаткових даних з цьогорічних досліджень. Проф. В. Підліснюк та її дослідницьку групу запросили презентувати нові дані досліджень на ХІ Конференції з фітотехнологій, яка пройде в Технічному університет Кіпру в жовтні 2014 року. Участь проф. В. Підліснюк в Х Міжнародній конференцій з фітотехнологій підтримувалася факультетом природних ресурсів Університету Матея Бела (Словаччина), Асоціацією випускників програми ім. Фулбрайта в Україні та Центром небезпечних відходів Університету штату Канзас (США).

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ`ЯЗКІВ

КрНУ