Головна>Новини
КрНУ


Новини

КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ СВЯТКУЄ ЮВІЛЕЙ
21.10.13
У 2013 році виповнюється 40 років з дня створення кафедри іноземних мов у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Історія кафедри починається з 1973 року, коли був створений відокремлений підрозділ на чолі з Людмилою Костянтинівною Калугіною, яка ще з 1961 року, тобто з моменту народження нашого університету, викладала німецьку і англійську мову для студентів. Поступово, зі зростанням контингенту вищого навчального закладу, склад кафедри збільшувався, поповнювався новими викладачами.

Усі ці довгі сорок років кафедра зберігає традиції, закладені ще у роки заснування, дотримуючись трьох базових принципів: професіоналізму, духу колективізму і, головне, поважного і доброзичливого ставлення до студентів. Ми дотримуємося порад американських психологів, які вважають, що гарний викладач – це той, що має чотири основних якості – 4-h (head –інтелект, heart – серце, health – здоров’я, humour – почуття гумору).

Викладачі кафедри пишаються тим, що за весь час не було відраховано жодного студента через борги з іноземної мови. Всіляко допомогти студенту оволодіти предметом викладачі кафедри вважають головним та першочерговим обов’язком, адже іноземна мова – це не просто навчальна дисципліна, це складова культури і нові можливості.

Професорсько-викладацький склад кафедри постійно підвищує свою кваліфікацію. За останні десять років п’ять представників кафедри іноземних мов захистили кандидатські дисертації, а найближчим часом очікується ще п’ять захистів. Доцент кафедри М. Г. Гордієнко вступила до докторантури, тобто за три-чотири роки кафедра сподівається мати власного доктора педагогічних наук.

Важливим напрямом діяльності кафедри іноземних мов є допомога студентам, які вирішили продовжити навчання за кордоном. Понад двадцять колишніх студентів КрНУ завдяки підготовці на кафедрі за спеціальною програмою зараз навчаються у вищих навчальних закладах Німеччини, Швейцарії, Австрії. Деякі вже закінчили навчання й успішно працюють інженерами, маркетологами, ІТ-фахівцями на підприємствах і в організація зарубіжних країн. Географія навчання і працевлаштування дуже широка: Цюріх, Відень, Берлін, Штуттгарт, Бохум, Мюнхен, Гамбург, Кельн, Регенсбург, Білефельд, Дюсельдорф, Нюрнберг, Брауншвайг тощо.

Найбільш вдалою і зручною формою продовження навчання за кордоном виявилася програма Au-pair (річна праця у родині з відвідуванням курсів іноземної мови), що дає можливість подальшого вступу до вищих навчальних закладів. За цією програмою кафедрою підготовлено вже понад тридцять студентів. У вересні 2013 року відбулася зустріч студентів з колишньою випускницею нашого університету Оленою Олещак, яка вісім років тому працювала за цією програмою, потім закінчила університет у Німеччині і зараз працює маркетологом.

Колишні викладачі кафедри теж працюють по всьому світові: Світлана Скрипнікова у Австралії, Людмила Єькова у Великій Британії, Наталя Збиранник у Швеції, Наталія Петраш у Італії, Олена Бєлозорова у Іспанії, Наталя Пантелєєва у Ізраїлі. Однак всі вони пам’ятають рідну кафедру, яка дала їм путівку у життя.

Завідувач кафедри іноземних мов з 1983 року,
доцент, канд. філол. наук Конюхова Нінель Ігорівна

КрНУ