Головна>Новини
КрНУ


Новини

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМИ УКРАЇНСЬКИМИ ПИСЬМЕННИКАМИ І ВИДАВЦЯМИ БРАТАМИ КАПРАНОВИМИ
27.10.13
25 жовтня до нашого університету завітали публіцисти, письменники, громадські діячі і видавці – брати-близнюки Віталій та Дмитро Капранови. Звертаючись до студентства, як до своїх майбутніх колег, видатні гості представили свою нову мальовану книгу «Історія незалежної України».

Перша порада, яка пролунала з їхніх уст до студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування», – «Не грішіть всезнайством. Ваша задача координувати зусилля фахівців», адже створення «Історії незалежної України» - це співпраця письменників із істориками. Також вони зізнались, що книга є тією ланкою, яка об’єднує праці істориків із свідомістю простої, звичайної людини. Крім того, новинка не вимагає гортання сторінок, викликає емоційні прив’язки до історичних персонажів та містить комікси (маленькі історії з 2-5 картинок) з кожного періоду. Обсяг книги – лише 80 сторінок, на яких викладена національна історія з найдавніших часів і до 1991 року. І найголовнішим є те, що основним завданням книги є підтвердження думки про незалежність України в усі ці часи, що говорить нам і сама її назва.

Щодо політичної спрямованості Віталій та Дмитро заявили: « Історія – це розмінна монета в політиці, і ми сказали собі: «Стоп». Щодо політики: ми чи ви завтра змінимо свої погляди, а книжка вічна. Тому ми відмовились від трактувань тих чи інших політичних подій. Єдине трактування, яке собі дозволяємо – це праця на незалежність України. Все. Крапка».

Видання брати Капранови спрямували на сучасну молодь, і тому воно містить концепцію екранного типу, тобто відпадає необхідність перегортання сторінок, і є мальованим, це ілюстрована історія України. Ознайомлення з новинкою проходило у вигляді практичного заняття, де кожен зміг переконатись в унікальності книжки.

Наприкінці цієї творчої зустрічі автори підписували книги для бажаючих та відповідали на запитання. Щодо питання про музичну творчість, брати сказали, що вони створюють канони в стилях, з якими вони працюють, - гола кобза, кобза-рок, кобза-реп, кобза-вальс, кобза-колискова. До речі, послухати братів можна було на наступній зустрічі, яка відбулася в приміщенні «Простору ідей» Кременчука, де була представлена музична програма видавців, основою якої стали, загалом, вірші Сергія Татчина.

Враженнями від спілкування із братами Капрановими поділилась студентка 5 курсу ФПГіСН Ірина Ануріна: «Справжній драйв. Не очікувала, що такі видатні люди надзвичайно просто, ніби ми давні друзі, ділитимуться досвідом, думками, уподобаннями з присутніми… Віталій та Дмитро так захоплююче розповідали про свою книгу, що в мене не виникло жодного сумніву у її якості. Заряд позитиву на цілий день, коротше кажучи. І, звичайно, щастя – тримаю у руках цю нову цікаву книгу та фото на згадку!»

Тетяна Шаповал,
ВС-13-1

КрНУ