Головна>Новини
КрНУ


Новини

«ГОВОРИ, І Я СКАЖУ ХТО ТИ»: ЗУСТРІЧ З ІРИНОЮ ФАРІОН
01.11.13
31 жовтня у стінах нашого університету відбулася зустріч із народним депутатом України, українським мовознавцем, доцентом НУ «Львівська політехніка», політичним і громадським діячем Іриною Фаріон. Конференц-зал був переповнений бажаючими долучитися до цього дійства, адже питання, які розглянула шановна гостя, були надзвичайно актуальними для сьогодення.

«Я вперше на Полтавщині і щаслива, що сьогодні можу торкнутися цієї землі… Продукт, який я привезла до вашого університету, – це роботи моїх студентів…» – розповідала гостя. Дійсно, продемонстровані роботи не залишили присутніх байдужими: на цих роботах була намальована наша мова. Промовисті плакати були виконані у різних стилях. До речі, наше місто для Ірини асоціюється з Павлом Житецьким, видатним мовознавцем і нашим земляком. Варто також сказати, що вона з гордістю наголошувала на нескінченних талантах Полтавщини.

Доречні зауваження щодо мовної політики влади, роз’єднаності нації, русифікації та деградації – все це стало основною проблематикою промови.

«Ми завжди учні», – цитуючи Івана Франка, кандидат філологічних наук Ірина Фаріон підкреслила значущість мови для народу: «Без цього скарбу нація помре. І ми маємо врятувати солов’їну задля нашого ж з вами порятунку». Демонструючи свою монографію «Мовна норма: знищення, пошук, віднова», у якій наголошується необхідність віднови правдивої мови, вона вкотре звернула увагу на віру у силу власних міркувань. Крім того, до увагу зали було також представлено авторський проект «Від книги до мети» та книги "Криниця для спраглих. Афоризми та сентенції Юрія Іллєнка" за участі Людмили і Пилипа Іллєнків.

На запитання, звідки в неї скільки сили для боротьби за рідну мову, Ірина Дмитрівна відповіла: «Від вас. Вогонь, що палає між нашими серцями – найкращий заряд енергії для мене. І я дуже вдячна, що мені сьогодні дозволили живе спілкування з крильми нашої нації – з молоддю».

Щодо поради для студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування», то політик радить відкривати видавництва, що акцентують увагу на словниках та мовознавчих книгах. Найголовніше, щоб вони мали належну змістовність та якість.

«Малі не вірять. Вірять великі, бо їм далі видно», – геніальними словами відомого українського художника гостя надихнула нас на великі і добрі справи, щоб жодна нація не наважилась дорікнути українцям мовною некомпетентністю. «Немає більшого таїнства, як через мову поринати у Все» – під аплодисменти Ірина Фаріон залишила студентів, змінивши їх мовну політику на краще.

Тетяна Шаповал, ВС-13-1, Фото: Максим Вітко, ВС -13-1

КрНУ