Головна>Новини
КрНУ


Новини

Любіть Україну. Любіть свою мову!
11.11.13
8 листопада біля першого корпусу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбувся студентський флешмоб на честь Дня української мови та писемності. Ця подія присвячена унікальній літері «Ї», що існує тільки в нашій мові. Такого заходу ще не було ні в Кременчуці, ні на Полтавщині. Тому участь у ньому – це честь для наших студентів.

Долучилися, щоправда, небагато, але ті, що брали участь, виявили свою прихильність та повагу до рідної мови в повній мірі. Їм вдалося побудувати «живу» літеру «Ї», виконуючи при цьому гімн України.

Як зізнався Євгеній Крикун (ІЕЕСУ), ця подія привернула увагу не лише студентів, але й усіх кременчужан : «Ми стояли поруч, здебільшого незнайомі люди, і тримали в руках величезний прапор України - символ нашої свободи, при цьому ще й співали славня України… Нас єднала думка, що робимо дійсно важливу справу - привертаємо увагу до насущної проблеми - проблеми маловживаності української мови на теренах своєї ж країни. Тому ми всі прийшли на цей захід, щоб закликати інших любити свою рідну мову». Викладачі кафедри українознавства разом із студентами тримали у руках самостійно виготовлені плакати, що зображували історію нашої мови та її особливості . Особливої уваги заслуговують студенти спеціальності Видавнича справа та редагування, які стали стрижнем активної молоді флешмобу.

Після такої події жоден з учасників не зможе мати сумніву щодо неповторності нашої мови і запам`ятає назавжди, чим унікальна «жива» літера «Ї».

Шаповал Тетяна
ВС-13-1

КрНУ