Головна>Новини
КрНУ


Новини

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МАШИНОБУДУВАННЯ ОЧИМА МОЛОДИХ»
13.11.13
На конференції була представлена майже вся географія України: Інститут надтвердих матеріалів імені В. Бакуля НАНУ, Національний технічний університет «КПІ», технічні університети Запоріжжя, Львова, Одеси, Сум, Луцька, Харкова, Луганська, Донецька. Крім того, у конференції брали участь болгарські та російські вчені.

Розробка нового обладнання для авіаційної, машинобудівної та космічних галузей, перспективи появи й використання надсучасних композиційних матеріалів, нанотехнології при виробництві функціональних матеріалів та їх обробці, створення нових інструментів на основі штучних алмазів – ці та інші наукові питання обговорювалися цього тижня у Кременчуці провідними фахівцями України та зарубіжжя.

Активну участь у роботі конференції взяли представники Інституту надтвердих матеріалів імені В. Бакуля, з яким КрНУ нещодавно підписав угоду про створення Навчально-наукового центру з проблем розробки гібридних та нанотехнологій.

Одним з головних результатів міжнародної конференції стала домовленість про співпрацю з європейськими вченими у розробці обладнання нового покоління, виготовленого з матеріалів, що не шкодять довкіллю. Увагу болгарських та німецьких учених привернув лазерно-струминний комплекс, розроблений науковцями Кременчуцького університету під керівництвом професора О. Саленка. Ще більше європейські науковці були здивовані тим, що кременчуцькі студенти активно використовують таке обладнання для виконання лабораторних робіт – адже це і є отой Hi-Tech, яким пишаються знані технічні університети світу. Технологія високоточного різання крихких композиційних матеріалів є однією із передових навіть для ЄС. Кременчуцькі науковці так зацікавили європейських колег своїми унікальними розробками, що болгарські вчені запропонували колегам з КрНУ взяти спільну участь у конкурсі міжнародних наукових проектів. Це відкриває нові можливості для обміну досвідом і базами для впровадження розробок. До речі, такі проекти і є реальними кроками інтеграції України до європейського наукового простору.

Участь у спільному проекті відкриває перспективи подальшого вдосконалення лазерно-струминного комплексу і технології обробки композиційних матеріалів, дозволяє напрацьовувати інтелектуальну високотехнологічну продукцію, яка належатиме Україні та Болгарії. Проект може розпочатися у квітні наступного року.

Інформаційно-аналітичний відділ КрНУ.

КрНУ