Головна>Новини
КрНУ


Новини

IV Регіональна науково-практична конференція "Кременчуцький край у контексті історії України"
25.11.13
24 листопада в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулася IV Регіональна науково-практична конференція "Кременчуцький край у контексті історії України". На конференцію було заявлено 36 наукових доповідей провідних науковців краєзнавців, студентів.


Гостями наукового заходу стали к. ф. н., професор, проректор з гуманітарної освіти та виховання КрНУ Сергієнко В. В., керуюча справами виконавчого комітету Автозаводської районної ради Прохніч З. В., перший заступник голови Крюківськоїрайонної ради з питань діяльності виконавчих органів Пилипенко Г. М. Вони привітали учасників конференції з проведенням наукового заходу, вказали на необхідність подальшого дослідження та популяризації історії Кременчуцького краю.


У рамках науково-практичної конференції розглянуто широке коло проблем з історії України, Кременчуцького краю та Кременчука від часу його заснування до ХХІ століття. Особливості соціально-економічного та культурного розвитку, проблеми збереження історичних пам’яток, шляхи розвитку дослідницької краєзнавчої роботи.

На пленарному засіданні конференції було заслухано декілька наукових доповідей. Першою своє наукове дослідження на тему "Україна у роки Першої світової війни: розв`язання проблеми біженства (1914-1918)" представила д. і. н., професор Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова Жванко Л. М. Вона звернула увагу учасників на проблему біженців, яка залишалася поза увагою дослідників.


Привідкрив нові невідомі сторінки з історії Кременчука д. і. н., професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Вирський Д. С. у своїй доповіді "Нові факти з історії Кременчука (до 1764 р.)". Він ознайомив присутніх з новими фактам з історії Кременчука, які були віднайдені ним у ході роботи в польських та українських архівах.


Молодший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Івушкін В. Е. представив ґрунтовне дослідження "Кременчугские мосты и переправы в годы Отечественной войны". Доповідач наголосив на історичній ролі крюківського мосту під час Великої Вітчизняної війни та коротко розповів про історію тимчасових мостів та мостових переправ через Дніпро в Кременчуці, які зводилися німецьким окупаційними та радянськими військами. При цьому дослідник уперше проаналізував та ввів до наукового обігу групу документів із німецьких архівів часів Другої світової війни.

Відомий кременчуцький краєзнавець, к. мист-ва, доцент кафедри українознавства КрНУ Лушакова А. М. виступила з доповіддю "Исчезнувший институт (Штрихи к истории первого высшего учебного заведения Кременчуга)" про історію Кременчуцького учительського інституту, були названі імена найвідоміших викладачів та випускників цього інституту.

Після закінчення пленарного засідання працювали чотири наукові секції: історія України, Кременчук: учора, сьогодні, завтра, військова історія, історія Кременчука у спогадах кременчужан та гостей міста.

За результатами конференції було прийнято рішення про необхідність проведення наукової конференції в 2015 році, присвяченої 70-річчю Великої Перемоги.

Кафедра українознавства
Оргкомітет конференції

КрНУ