Головна>Новини
КрНУ


Новини

Взаємовигідна угода
09.12.13
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського має всі шанси стати повноправним партнером міськвиконкому. Саме з такою ініціативою звернулася до навчального закладу місцева влада, запропонувавши укласти угоду про партнерство та співробітництво. Власне, така співпраця тривала й раніше, однак нові стандарти життя диктують нові вимоги. Насамперед, це стосується наукового обґрунтування управлінських рішень щодо реалізації у місті інноваційних проектів і соціальних програм. У той же час КрНУ має потужний науковий потенціал, котрий готовий працювати на благо міста.

Наразі у місті створено робочу групу, яка має підготувати остаточно узгоджений двома сторонами текст угоди. Підписати її планують до кінця року з тим, щоб встигнути закласти до бюджету необхідні видатки на реалізацію зазначених у документі напрямів роботи. Зокрема йдеться про стратегічний план розвитку місцевої економіки, залучення інвестицій, проведення різних видів соціальних досліджень, обмін фахівцями та студентами з навчальними закладами зарубіжних міст-побратимів , культурні та молодіжні проекти тощо.

Другий рік поспіль Кременчук активно працює над створенням індустріального парку «Центральний». Фахівці управління економіки виконкому міської ради та КП «Кременчук Інвест» нині завершують оформлення пакету офіційних документів, після затвердження яких індустріальний парк «Центральний» буде внесено до державного реєстру. Після цього розпочнеться процес його розбудови, який потребуватиме відповідних фахівців, підготовкою яких займаються в університеті.

У найближчих планах влади й розробка нової програми «Кременчук – креативне місто», яка потребує не тільки наукового обґрунтування, а й проведення масштабних соціологічних досліджень.

Ректорат університету на чолі з ректором Михайлом Загірняком готовий йти назустріч управлінцям від влади й пропонує свою допомогу не тільки в реалізації цих проектів, а й розв’язанні інших актуальних проблем. Також керівництво університету наголошує на необхідності більш тісної співпраці з промисловими підприємствами та бізнесовими структурами щодо підготовки для них кадрів з вищою освітою. Задля цього навчальний заклад готовий скорегувати кваліфікаційні напрями підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів за умови, що вони будуть забезпечені місцем проходження практики та працевлаштовані.

Про все це йшлося на засіданні робочої групи, яка 5 грудня відбулася у міськвиконкомі Кременчука за участі заступників міського голови Віктора Калашника, Віталія Малецького , керівників структурних підрозділів міськвиконкому та ЗМІ. КрНУ на зустрічі представляли п’ять проректорів: В.В. Никифоров, В.В. Костін, В.М.Усатюк, В.В. Сергієнко, С.А. Сергієнко. Під час обговорення усі вони мали змогу виступити й запропонувати своє бачення участі університету в реалізації запропонованої угоди.

Прес-служба КрНУ

КрНУ