Головна>Новини
КрНУ


Новини

ГЕРОЇ ТВОРІВ – НАШІ ВИПУСКНИКИ
19.12.13
12 грудня у стінах нашого університету відбулося нагородження авторів журналістських творів у рамках конкурсу - “Аlma-mater”. Учасники конкурсу писали нариси про випускників КрНУ, які реалізувались у житті і стали успішними членами суспільства.

Звичайні, здавалось би, люди вже стали для когось героями свого часу: працьовиті, відповідальні і розумні – приклад для майбутнього покоління. Саме про них і писали наші учасники. Серед досвідчених і дорослих конкурсантів була велика кількість школярів, членів клубу юних кореспондентів при Будинку дитячої та юнацької творчості, які прагнуть бути схожими на героїв своїх творів.

Аудиторія вітала переможців бурхливими оплесками, а тріумфатори, в свою чергу, відповідали щирими посмішками. В залі панувала дружня, майже родинна атмосфера. Мало коли можна побачити стільки щасливих очей навколо. Перед церемонією вручення похвальних грамот зачитувалися нариси конкурсантів з фотографіями їх героїв, які бажаючі могли побачити на екрані у центрі залу. Імена переможців звучали голосно і урочисто. Серед них були Ростислав Балась («Найкраща хрещена»), Катерина Бондарчук («Найрідніша людина»), Анна Гайкова («Нарис про маму»), Яна Демура («У мене є улюблена робота»), Маргарита Лапшова («Успіх не пройде повз вас», «Надзвичайна людина»), Марина Литвиненко («Лінь – рушій прогресу»), Валерія Панченко («Мужність і сила»), Уляна Сажко («Вчора студентка – сьогодні фахівець»). Вражали працьовитість та натхненність людей, які створювали ці маленькі шедеври, не шкодуючи ні власних сил, ні часу, ні ентузіазму. У роботах згадувалось і про слідчого, і про викладачів, і просто про тих, для кого університет став важливим соціальним інститутом, що забезпечив щасливе та стабільне майбутнє. У кінці завжди звучали гарячі слова подяки викладацькому складу, одногрупникам та, звичайно, самому університету. Слід відмітити особливий внесок у цей конкурс Маргарити Лапшової, адже дівчинка написала аж два нариси. Зізналась, що хотіла і три, але не встигла. Не дивлячись на те, що ці роботи створювались аматорами, можна сміливо назвати авторів справжніми журналістами.

Поспілкувавшись с творчим керівником клубу юних кореспондентів Кременчуцького будинку дитячої та юнацької творчості, Тетяною Тимофіївною Михасьовою, ми дізналися про сам процес створення: «Дуже цікаво усе відбувалося. Спочатку кожен повинен був знайти собі героя і проінформувати мене. Потім на заняттях ми складали запитання, які вони задавали обраній особі. В основному, робили усе самі, я лише трішки допомагала і коригувала. Далі вони самостійно брали інтерв`ю у героїв і приходили до мене з чернетками. Ми створювали нарис за тими правилами, яких вимагає цей жанр. Кожен писав так, як він сприймав свого обранця. Все залежало від автора і особливостей його характеру, от Рита Лапшова, наприклад, більш романтична, а у Лери Панченко навпаки –ніжності поменше, її герой вирізняється більшою мужністю та силою».

Загалом роботи усіх учасників були виняткові, вони дуже сумлінно і віддано працювали для того, щоб отримати якісний матеріал для нарисів та правильно його подати. Вони дуже щасливі і задоволені конкурсом та результатом. Найкраща робота буде опублікована на сайті «Репортер»(rkr.in.ua)

Маріам Кутумова, Ксенія Терещенко,
ВС-13-1


Маргарита Лапшова

КрНУ