Головна>Новини
КрНУ


Новини

Угоду про партнерство підписано
24.12.13
Знакова подія відбулася у Кременчуці напередодні Нового року. Уперше в історії міста міський голова Олег Бабаєв і ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Михайло Загірняк підписали угоду про партнерство та співробітництво міської влади та університету.

На урочистій церемонії підписання, яка відбулася 20 грудня 2013 року, були присутні члени робочої групи та представники місцевих ЗМІ. Відкриваючи засідання заступник міського голови Віктор Калашник наголосив, що підписання угоди – це новий рівень співробітництва місцевого органу самоврядування з державним навчальним закладом.

На його думку така поглиблена співпраця дозволить долучити потужний науково-дослідницький потенціал професорсько-викладацького складу та студентів КрНУ до реалізації актуальних соціально-економічних програм і проектів у різних сферах життєдіяльності міста.

У свою чергу ректор університету Михайло Загірняк назвав угоду дорожньою картою у налагодженні подальшої взаємовигідної співпраці. – Цей документ покликаний наповнити її реальним змістом, - наголосив він. – Багатотисячний колектив університету, у свою чергу, готовий брати участь у спільній роботі задля розбудови міста. Ми маємо великий науковий потенціал для цього. Особливо актуальною і для університету, і для міста є така співпраця зараз, коли світом шириться глобальна криза. Об’єднавши зусилля пошук шляхів виходу із неї буде більш ефективним. Університет готовий до такої роботи. Водночас сподівається й на аналогічну підтримку місцевих владних структур у прагненні навчального закладу стати центром науки та культури Кременчуцького регіону.

На підтримку підписання угоди також висловилися проректори університету В.В. Костін, В.М.Усатюк, В.В. Сергієнко, С.А. Сергієнко.

Зокрема, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Віктор Костін зазначив, що навчальний заклад має не тільки необхідний науковий потенціал, а й правильне розуміння щодо користі такої взаємодії, спрямованої, насамперед, на впровадження новітніх і інноваційних технологій у всі сфери життя міста. Проректор з науково-педагогічної роботи та економіки Володимир Усатюк досить позитивно відзначив наявність в угоді пунктів, які стосуються подальшого економічного розвитку регіону. Незважаючи на те, що документ не містить окремо виписаних економічних показників по кожному з напрямів, він вселяє надію, що рівень партнерства між підписантами насправді може бути досить високим і ефективним.

Проректор з науково-педагогічної роботи та гуманітарної освіти Валентина Сергієнко висловила впевненість, що підписання угоди стане новим етапом у спільній справі навчання та виховання молоді Кременчука. Наразі університет уже проводить цілу низку цікавих і змістовних як культурно-масових, так і спортивних загальноміських заходів і готовий надалі активно співпрацювати у цих питаннях. Водночас зауважила, що до стажування в органах місцевого самоврядування, яке віднедавна започатковане у Кременчуці, студенти університету допоки залучені недостатньо. На жаль, адже саме вони й можуть стати тим кадровим резервом, якого так потребує нинішня влада.

Проректор КрНУ з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті Сергій Сергієнко також торкнувся досить злободенної проблеми щодо працевлаштування та проходження практики студентів. На цих питаннях він наголошував і під час попередніх зібрань робочої групи, тож висловив задоволення тим, що усі вони знайшли детальне визначення в запропонованому тексті угоди.

Олег Бабаєв подякував керівництву КрНУ за ту копітку й плідну роботу колективу, яка вивела його у флагмани вищої освіти регіону. Маючи високі рейтингові показники за різними освітянськими напрямами, державний університет Кременчука зорієнтований на сучасний попит економіки та промисловості не тільки України, а й зарубіжжя. Він зізнався, що відчуває неабияку гордість за КрНУ, коли до міста приїздять делегації з різних країн світу й під час зустрічей у міськвиконкомі розповідають про дружні стосунки з університетом і його здобутки.

Також міський голова запевнив, що зі свого боку буде підтримувати виконання угоди, адже у Кременчуці сьогодні, як ніколи, чекають нових науково обґрунтованих ідей стосовно його стратегічного розвитку, розвитку підприємництва, економіки та залучення інвестицій, покращення екологічної ситуації, проведення різних видів соціальних досліджень, тощо. Окрім того, наразі у Кременчуці активно працюють над створення індустріального парку «Центральний», у найближчих планах - розробка нової програми «Кременчук – креативне місто». Тож ця угода має стати початком великої роботи над вищезазначеними питаннями та проектами.

Під час урочистої миті підписання угоди усі присутні встали й дружніми оплесками підтримали її офіційний статус.

Прес-служба КрНУ

КрНУ