Головна>Новини
КрНУ


















Новини

Результати роботи ІІІ науково-методичного семінару «Інформаційні технології в навчальному процесі»
25.12.13
21 грудня 2013 року на базі Інституту електромеханіки, енергоресурсозбереження та систем управління відбувся ІІІ науково-методичний семінар «Інформаційні технології в навчальному процесі» (ІТЕ-2013). Співорганізатором даного заходу є Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.

Робота семінару проходила у форматі круглого столу та транслювалась у відкритому доступі за адресою: http://saue.kdu.edu.ua. Це дало змогу долучити до участі у семінарі партнерів із інших міст України та зарубіжжя, а саме: Вінниці, Кривого Рогу, Харкова, Одеси, Дніпродзержинська, Донецька, Теміртау (Казахстан), Гагаріна (Росія), Касабланки (Марокко) тощо.

У роботі семінару безпосередню участь взяли 53 особи: представники управління освіти Кременчуцької Міської Ради, 15 загальноосвітніх шкіл міста та 2 ліцеїв, 2 професійних технічних училищ, 2 ВНЗ та потужного промислового підприємстві регіону УкрТАТНАФТА.

Метою цьогорічного семінару було безпосереднє спілкування представників навчальних закладів усіх рівнів акредитації щодо:
- обміну новітніми технологіями навчання, науковими й методичними доробками, які можуть бути використані для ефективної підготовки висококваліфікованих фахівців;
- обговорення питань підготовки майбутніх абітурієнтів, мотивації та формування свідомого вибору спеціальності в подальшому навчанні у ВНЗ, шляхів удосконалення й покращення професійного спрямування абітурієнтів при вступі на технічні спеціальності.
Відкрив семінар та привітав учасників голова, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, ректор КрНУ, д.т.н., професор Загірняк М.В.


У ході роботи семінару було заслухано дві інформаційні доповіді: заступника директора ІЕЕСУ КрНУ, к.т.н., доц. Перекреста А.Л. на тему «Досвід упровадження інформаційно-комунікаційних освітніх технологій ІЕЕСУ в навчальний процес» та начальника відділу міжнародних зв’язків КрНУ Маркевича А.Г. на тему «Перспективи навчання та стажування за кордоном для студентів КрНУ».


Головною темою, яку було запропоновано для обговорення, стала доповідь проректора КрНУ з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті, к.т.н, доц. Сергієнко С.А. «Вступ до вищого навчального закладу: питання підготовки абітурієнтів та шляхи покращення професійно-орієнтаційної та агітаційної роботи».


У обговоренні даного питання та пошуку шляхів спільної співпраці представників вищої та середньої школи виступив Начальник управління освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, к.ф.н., доц. Москалик Г.Ф. Він наголосив, що питання які піднімаються на семінарі є актуальними і своєчасними : «… бо учні повинні робити свідомий вибір профілю професійного спрямування свого навчання і подальшої професійної діяльності. Ми - вчителі-викладачі повинні допомогти учням зробити правильний вибір».

До обговорення долучилися представники шкіл та ліцеїв міста Письменна Л.В. (ЗОШ № 29), Шушпанова О.Л. (Ліцей № 4) та ін., які запропонували нові форми роботи із зазначених питань та наголосили на необхідності й продуктивності такої співпраці як для ліцеїв та шкіл так і для університету, про це свідчать отримані учнями призові місця на обласних та Всеукраїнських конкурсах науково-дослідних робіт МАН України, керівниками яких були викладачі університету.


Результати роботи семінару будуть оприлюднені у електронному науково-практичному журналі «Інженерні та освітні технології в електротехнічних і комп’ютерних системах». Враховуючи вищезазначене ІІІ науково-методичний семінар «Інформаційні технології в навчальному процесі» повністю виконав поставлену мету.

За підсумками роботу семінару було прийнято рішення:
1. У методичному і науковому плані семінар пройшов як чітко спланований та організований захід. Учасники відзначають його результативність як заходу, що дає можливість безпосереднього спілкування, взаємного обміну інформаційними технологіями навчання та методичними матеріалами, встановлення повноцінних творчих зв`язків між учасниками семінару.
2. Провести наступний семінар спільно із управлінням освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.
3. Рекомендувати організаційному комітету семінару звернутися до Національної академії педагогічних наук України із пропозицією включити науково-методичний семінар «Інформаційні технології в навчальному процесі» (ІТЕ) до плану проведення наукових заходів НАПН України на 2014 рік.
КрНУ