Головна>Анонси та оголошення
КрНУАнонси та оголошення університету

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ − ЯК ЗАПОБІГТИ!
В університеті з 18 вересня по 18 жовтня проходить місячник роз’яснювальної роботи щодо запобігання торгівлі людьми.

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ

Торгівля людьми є злочином проти людяності. Вона містить акт вербування, перевезення, передавання, приховування або одержання людини за допомогою застосування сили, примусу або іншими засобами з метою її експлуатації.

Адміністрація університету звертається до студентів з такою інформацією. Набуває поширення проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення Представництва України Міжнародної організації міграцій, з 1991 року понад 160000 українців постраждали від торгівлі людьми. З урахуванням цього Україна є однією з основних країн походження сучасного рабства в Європі.

Наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», суть якої полягає у тому, що громадян утягують у злочинну діяльність. До багажу, що перевозиться, підкладають наркотики. Строк позбавлення волі за такий злочин - від 8 до 25 років. На сьогодні у місцях позбавлення волі перебувають понад 2000 українців.

Безліч українців потрапляють у фактичне рабство внаслідок нелегальної трудової міграції, користуючись послугами недобросовісних суб’єктів-посередників підприємницької діяльності у працевлаштуванні за кордоном.

Якщо ви вирішили їхати за кордон, запам’ятайте такі поради:
1. Особисто оформляйте та оплачуйте за закордонний паспорт, візу та проїздні документи. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову кабалу або вчинити злочин щодо інших осіб за вашими документами.

2. Торгівці людьми можуть увести вас в оману, використовуючи:
― різні фірми-посередники у працевлаштуванні за кордоном;
― туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу;
― оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі Інтернет. Не реагуйте на рекламу фірми, що не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номера ліцензії та органу ліцензування, що її видав);
― незнайомих людей, а часом навіть ваших родичів, знайомих, друзів, сусідів або колег по роботі чи навчанню.

3. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі чи шлюби не ведіть наодинці з агентом. Запросіть із собою взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із ваших близьких). З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію ви можете перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном (044) 289-50-97 з 17.00 до 18.00 год з понеділка по четвер, з 17.00 до 17.45 год у п’ятницю або на інтернет-сайті www.msp.gov.ua/

4. Для працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт), складений зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у вас. Не здійснюйте оплат за посередництво в працевлаштуванні.

5. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати трудову візу. Безвіз не надає права на роботу, навчання тощо в країнах ЄС. Працевлаштування без трудової візи може закінчитися для вас нелегальним становищем, експлуатацією, ув’язненням і принизливою депортацією.

6. Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі.
Відповідно до безвізового режиму з біометричим паспортом для туризму, бізнесу українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам послуги щодо продовження цього терміну.

7. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують вашу особу.

8. Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків і свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства (консульства) України та свої номер телефону й адресу, де ви збираєтесь зупинитися.

9. Тримайте при собі також копії національного та закордонного паспортів. У разі необхідності це спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

10. Якщо ви опинилися за межами України у скрутному становищі, звертайтеся за допомогою до посольства (консульства) України в цій країні або до Міністерства закордонних справ України за телефонами (38 044) 238-15-50. Ви також можете звернутися до громадських і благодійних організацій з проханням надати вам допомогу. Додаткову інформацію можна отримати за телефонами громадських організацій: 8-800-500-22-55 – національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми 8-800-505-50-10 – Усеукраїнська гаряча лінія центрів консультування мігрантів (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні).

Українські оператори мобільного зв’язку надали безкоштовний номер - 527 - для запобігання торгівлі людьми.

Подбайте про власну безпеку заздалегідь!

КрНУ