Головна>Студенту > Дозвілля  
КрНУ

Культурно-масова робота. Дозвілля.


З А Г А Л Ь Н І   В І Д О М О С Т І


Відділ культурно-масової роботи (ВКМР) КрНУ створений за наказом ректора університету 23 травня 2001 року з метою покращення культурно-масової роботи серед студентів , сприяння процесам відродження національної культури, організації змістовного дозвілля, культурно-освітньої роботи, діяльності аматорських художніх колективів, клубів за інтересами, надання методичної допомоги факультетам, студентським групам, гуртожиткам .

 
Плаксій Тамара Миколаївна
- начальник ВКМР.

Кабінет - 5309, т.3-41-11, вн. тел. 20-22.

 

ВКМР планує свою роботу згідно комплексного плану виховної роботи КрНУ щосеместрово.( Див. план культурно-масових заходів )

Спільно із студентською радою і cтудентською профспілкою університету організовує і проводить такі загальноуніверситетські заходи :

1. Свято першокурсників - “ Посвячення в студенти” - серпень.(відеоролик)
2. Студентські факультетські вечори знайомств для першокурсників.
3. Святковий захід із вшанування переможців конкурсу “Студент року” та "Краща академічна група року" - листопад.
4. Відкритий конкурс “Королева КрНУ” – вересень - жовтень.
5. Свято до дня закоханих - лютий.
6. Чемпіонат відкритої Ліги КВН КрНУ - листопад, березень.
7. Відкритий фестиваль КВН "Кубок гумору" - березень, квітень.
8. Відкритий чемпіонат КВН на Кубок ректора КрНУ за участю команд ВНЗ та коледжів Кременчука та команд з інших міст – лютий, березень.
9. Обласний міжвузівський мистецький фестиваль “Студентська весна” – березень-травень.
10. Дні факультетів - відповідно плану.
11. Новорічні маскаради.
12. День університету - травень.
13. Вистави Народного аматорського студентського театру-студії "Лілея" - квітень.

 


"Студентьска весна 2014"

17 і 18 березня своі концертні програми представили творчі сили всіх інститутів та факультетів університету. Багато нових талантів побачила сцена корпусу № 5 цієї весни - це означає, що попри всі негаразди і складнощі, дух креативу і прагнення творити вирує у юних душах.ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ
І етапу обласного міжвузівського мистецького фестивалю-конкурсу
«Студентська весна - 2014» в КрНУ


"Студентьска весна 2013"

22 квітня члени студентської ради університету, а це організаційний комітет I і II етапів обласного міжвузівського мистецького фестивалю-конкурсу "Студентська весна-2013" на чолі з нальником відділу культурно-масової роботи Дольніковою Н.Г. відвідали місто Полтаву.

Цей фестиваль проходив у межах Всеукраїнського фестивалю "Студентська весна-2013". В Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся заключний концерт за участю наших студентів. До програми був запрошений дует Євгенії Удовик та Артура Касаткіна (ФЕКІ) із піснею "Эхо любви".

Організаційний комітет фестивалю КрНУ отримав дипломи і подяки учасникам та організаторам конкурсу. Підсумки обласного журі дивіться тут: http://vk.com/topic-34759846_28047679.

Фото звіт про поїздку до Полтави - http://www.ex.ua/view_storage/721271385203Фото звіт 2-го етапу фестивалю, що відбувся 21 березня в актовій залі КрНУ. Концертний виступ талановитих студентів приємно вразил компетентне журі з Полтави і управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.


Активісти оргкомітету фестиваля з проректором та керівниками колективів.Всі фото можно скачати тут

КВН - КЛУБ ВЕСЕЛИХ ТА НАЙКМІТЛИВІШИХ  

Голова Ліги КВН КрНУ - Ковінько Андрій Петрович ( тел. 3-41-11)

10 квітня 2013 року у 5 корпусі Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського відбувся фестиваль студентської Ліги КВН на Кубок ректора Михайла Васильовича Загірняка за участю найкращих команд міста і університету. Цього дня гості побачили 8 команд: «Паша», «Фавориты», «КБД», «Ракамакафо», «Храбрые сердцем», «Май Абрикосов», «Мамамоеймамы-бабушкамоя», «Ритм». Гра відбувалась у 3 етапи: змагання за Малий кубок, розминка і змагання за Великий кубок. Ведучими гумористичного вечору були Олексій Гедройц та Віталій Куванников – учасники команди КВН «Збірна Кременчука «Лукас».

Розпочали захід із розіграшу квитків на гру 30 квітня Ліги КВН «TALANT». До речі, цього дня на суддівських місцях мали змогу побачити таких професійних членів журі: голова відкритої кременчуцької Ліги КВН «TALANT» Дмитро Зубов, журналіст, радіоведуча прямих ефірів Дар’я Вишнева, організатор Ліги КВН КрНУ Андрій Ковінько, голова профспілкової організації КрНУ Олена Суворова і ректор КрНУ – Михайло Загірняк.

Офіційними спонсорами гри стали: Інтернет-провайдер «Респект», кондитерська фабрика «Суворов», студентський профком КрНУ, мережа стокових магазинів взуття та одягу «Статус», піцерія «Челентано», кінотеатр 3D Люкс «Лідер» та косметична компанія «Mary Key». До речі, перед виступом команд, глядачі змогли побачити показ моделей стокового магазину «Статус».

І ось, гра розпочалась. Відкрили захід команди, які змагались за Малий кубок. Першими вийшли - команда КВН «КБД». Жіноча збірна факультетів стала справжнім відкриттям вечору.


Дівчата дуже гарно показали себе на сцені і це був справді вдалий початок. Наступною була команда КВН «Май Абрикосов», а точніше – «моно команда». Дівчину звуть Яна.


Далі на сцені з’явилась команда, в якій всі учасники дуже різні та амбітні. Це – команда КВН «Ракамакафо» (збірна ФЕКІ).


Вже на початку виступу у них з’явилась нова учасниця – блондинка. Точніше, брюнетка по коліру волосся, але блондинка за покликанням душі. Глядачу дуже сподобався номер «Оля Фреймут в їдальні КрНУ» і випадок на пляжі. На розминці команда виступила добре. На питання маленького глядача Діани: «Почему метеориты падают только на Россию?», вийшов дужий учасник команди і відповів: «Радуйся, что я вчера просто споткнулся». За такий вдалий виступ на розминці вони отримали найбільшу суму балів серед інших команд. Наступною командою, яка вийшла на сцену, була команда КВН «Паша».


Ще з Осіннього кубку її полюбили глядачі і добре запам’ятали. Тому і не дивно, що в залі була велика група підтримки. За візитку команда КВН «Паша» отримала майже вищий бал.


Далі почалось змагання за Великий кубок. Першими вийшли учасники з команди КВН «Храбрые сердцем».


Гравці вийшли у шотландських кілтах, чим здивували усіх присутніх. Жарти були дуже вдалими. Наприклад, всім нам з вами робили манту, і всі ми знаємо, що не можна, щоб на неї потрапила вода. Отже, випадок із поганим хлопчиком: - О, манту (чухає). Випадок з дуже поганим хлопчиком: - О, манту (плює та чухає). Випадок з дуже, дуже поганим хлопчиком: - О, манту (плює та чухає манту у іншого хлопця). Також глядачам сподобався охоронець шкірвендиспансеру і випадок з життя: Кожен з нас влітку консервує помідори, і якщо їх дуже багато, то відкривається дуже багата фантазія. Можна і поспівати, і побути капітаном корабля. А також, завдяки команді КВН «Храбрые сердцем» ми дізнались, що не все те дівчина, що у спідниці ходить. За свою яскраву візитку хлопці отримали вищий бал. Підкорити серце глядача випала можливість наступній команді КВН «Мамамоеймамы-Бабушкамоя».


Запам’яталась ця команда не тільки назвою, але й неординарними жартами. Наприклад, хлопець вдарив дівчинку по лобі:
- Зачем ты ударил меня по лбу? Что это было?
- Комар.
- Ты что не знаешь о переселении душ? Это мог быть твой двоюродный брат!
- Но, у меня нет двоюродного брата.
- А мог быть!
На розминці показали себе нормально. Присутнім сподобалась відповідь на питання глядача із залу Сергія: «Зима ушла и оставила за собой разбитые дороги. Что делать?». - «Прикладывать подорожник».
Далі на сцені з’явились хлопці з ВПУ №7 команда КВН «Ритм».


Дуже впевнено розпочали свій виступ. Показали мініатюру «Випадок на дискотеці електриків» (крутять хлопця з електричною вилкою від лампи, зупиняють і кажуть – шукай розетку). Видовищним виявився наступний номер: «Уявіть, якби фільм «Бригада» був знятий у 30-ті роки Чарлі Чапліном». А в передостанньому номері «Випадок у сім’ї» кожен зміг побачити себе. Коли ти сидиш у соціальній мережі і батьки починають переглядати твої фотографії і коментувати. Фінальний танцювальний номер «порвав» залу. Ця команда дуже сподобалась глядачам, і, сподіваюсь, ми їх ще не раз побачимо на великій сцені нашого, і не тільки міста.
Остання команда, яка боролася за Великий кубок – команда КВН «Фавориты» (збірна КрНУ), переможці «Осіннього кубку».


Здивували усіх, коли на початку вийшов учасник Ігор на роликах, який не вміє кататися. А хлопці почали вигадувати про нього жарти. Сподобалась мініатюра про братів. Коли молодший брат привів з собою на «стрілку» старшого брата. На розминці показали себе відмінно. На візитці команда трохи не дотягнула до вищого балу. Бажаємо успіху цій команді та нових перемог.


Підсумок гри: «Фавориты» − Переможці Кубка ректора КрНУ.
«КБД» − Переможці Малого Кубка ректора КрНУ.
«Храбрые серцем» − «Найкраща візитка».
«Мамамоеймамы-Бабушкамоя» − «Найчарівніша команда».
«Ритм» − «Найбільш креативна команда».
«Паша» − «Жарт гри».
«Ракамакафо» − «Приз глядацьких симпатій».
«Май Абрикосов» − «Відкриття гри».
Сергій Лашко («Храбрые сердцем») – Кращий актор.
Альона Москаленко («КБД») – Краща актриса.Фото з гри можна переглянути на сайті http://www.05366.com.ua/photovistavka/55

та в групі Ліги КВН КрНУ Вконтакті - http://vk.com/album-31272228_172800071

Видеорепортаж телеканала "Візит":
http://vk.com/videos-31272228?z=video-31272228_164840160%2Fclub31272228

 

НАРОДНИЙ ТЕАТР - СТУДІЯ "ЛІЛЕЯ" 

Театр-студія “ Лілея”, керівник Тимофеєва Олена Борисівна , т. 3-41-11.


Студенський театр був створений в жовтні 2001 року. Прешим доробком театру був ліричний вечір до дня закоханих 2002 року, на якому відбулося посвячення в актори.
Театром були зіграні такі спектаклі :

- "Лізістрата";
- "Собака на сіні";
- "Пока горит свеча";
- "Фанатки";
- "Професія місіс Уорен";
- "Той, що відчиняє двері";
- "SMS";
- "Професійний гість".

"Лізістрата ". В спектаклі мова йде про небезпечну силу війни, її тяжкі наслідки.Жінки вирішили оголосити страйк чоловікам, які пішли на війну. Лідеркою жіночого антивоєнного руху є відважна гречанка Лізістрата.

"Собака на сіні". Сюжетна лінія спектаклю - любовний трикутник. Діана закохана в свого слугу Теодоро, який зустрічається зі служницею Марселою, яка в свою чергу подобається слузі Фабіо. Теодоро впадає у полон до почуттів своєї хозяйки і кидає Марселу.

 
Фрагменти з вистави "Лізістрата"
Фрагменти з вистави "Собака на сіні"
Посвячення в театрали
   
Театр-студія "Лілея" у Львові на всеукраїнському фестивалі аматорського театрального мистецтва «Драбина»
Фото з вистави "Лізістрата"
 

Приймаючи участь у всеукраїнському фестивалі аматорського театрального мистецтва «Драбина» актори театру мали змогу ознайомитися із легендарним містом Львів і здобути частину знань учасників фестивалю.
"Фанатки"
. Сучасний спектакль який окрім основної сюжетної лінії має іншу,приховану, в якій розкривається складний внутрішній світ підлітків.

"Той, що відчиняє двері". Виставу Народного студентського театру КрНУ "Той, що відчиняє двері" було зіграно у приміщенні малого зала міського Палацу Культури 18 грудня 2010 року. Гладачі тепло зустріли роботу молодих аматорів.

Фрагменти відео дивіться тут

Завантажити відео

"Професія місіс Уорен". Особиста драма матері та дочки, котра виникає через сумнівну професію матері і яка закінчується душевною трагедією для обох жінок.

У виставі яскраво висвітлюється вічна проблема батьків та дітей, а також актуальне для всіх часів і народів питання проституції.

Весною 2006 року цей спектакль був переглянутий Полтавською художньо-атестаційною комісією і отримав високі оцінки. В травні театру було присвоєне горде звання «НАРОДНОГО»

Влітку театр приймав участь у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», що проходив у місті Очакові. Актори мали змогу не тільки обмінятися досвідом із театралами з інших міст, а й поніжитися у променях південного сонця. 

 
Фрагменти з вистави "Той, що відчиняє двері"
Фрагменти з вистави "Професія місіс Уорен".

"Професійний гість". У п’єсі зображується життя незаможної родини, голова якої усіма можливими способами намагається заробити гроші. Користуючись своїм положенням у суспільстві, він намагається ошукати благодійний комітет, щоб той виділив гроші «нужденній сім’ї», але при цьому приховує той факт, що це його родина. У ході справи виявляється, що він не єдиний шахрай. П’єса насичена масою комічних ситуацій, та попри це, відчувається тонка лірична лінія, яка поєднує не тільки молоді закохані серця, а й серця головних героїв, що прожили разом багато років, так і не одружившись.
Прем’єра спектаклю відбулася 15 грудня 2007 р. Але то був не простий спектакль, а святковий, адже народному театру-студії «Лілея» виповнилося 5 років. Після спектаклю акторську трупу поздоровляли всі охочі, а також від університету був подарований cвятковий торт. Свічки якого були урочисто задуті, із обов’язковим загадуванням бажань.
 
Фрагменти з вистави "Професійний гість".
2007 рік.Театру-студії «Лілея» виповнилося 5 років

"SMS". Save my soul (Спаси мою душу)
Автор: Андрій Карелін.
Жанр: Соціально-психологічна драма.
Тематика: Проблема «інших» людей в однотипному соціумі.
Сюжет: Група людей, об’єднаних відчуженням від них соціуму, починає шукати вихід у самогубстві. Проте вони не з тих, хто просто хоче піти із життя – члени суспільного об’єднання СМС прагнуть змінити світ, на власному прикладі показавши, до якого відчаю може довести людину суспільне нерозуміння.
Історія постановки: Прем’єра спектаклю відбулась 18 квітня. Ролі виконували: Трупчанін Олександр, Лемежанська Вікторія, Сазонов Костянтин, Нестеренко Анжеліка, Ілля Бєлік, Циганенко Юлія, Бублик Роман та Тертичний Владислав. Другий показ спектаклю – 15 травня – відіграли тим же складом за виключення того, що замість Циганенко Юлії на сцену вийшла Юлія Суперека.
Фото з вистави "SMS"
   

«Прекрасная Галатея» - музична комедія за лібретто А, Меньшикова, прем'єра якої була присвячена 53-ій річниці університету 16 травня 2013 року.

Т А Н Ц Ю В А Л Ь Н І   К О Л Е К Т И В И

 

Народна аматорська студія хореографії і пластики «На межі поміж».

Специфікою даного колективу являється поєднання класичної школи сценічного танцю та ідей авангарду. Всі твори мають в собі філософський зміст, витриману драматургію, сюжетну лінію. Композиції здебільшого супроводжує альтернативна музика (не популярна).

На заняттях учасники займаються вправами з класичної хореографії, а також вільною імпровізаційною пластикою. За словами керівника колективу, урок класичного танцю найбільш ефективно формує «танцювальне» тіло, бо передбачає спеціальні вправи для постановки корпусу, виворітності та еластичності ніг, граціозності рук; а імпровізаційна пластика виховує фантазію, невимушеність рухів, свободу виконання. Пройшовши таку школу, учасникам доволі легко виконувати сучасний високоякісний хореографічний твір.
У творчих планах студії хореографії і пластики введення в репетиції театральних тренінгів зі сценічного руху, а також перетворення студії на театр хореографії і пластики та постановка великих форм хореографічних робіт.
Запрошуємо всіх бажаючих поринути в чарівний світ танцювального мистецтва.

   

 

М У З И Ч Н І    Т А    В О К А Л Ь Н І    К О Л Е К Т И В И

 

Народна аматорська вокальна студія «Dомінанта».

   
       

Народна аматорська вокальна студія "Dомінанта" КрНУ імені Михайла Остроградського - дуже популярний колектив, що має неабияку кількість прихильників серед студентів та викладачів університету, а також шанувальників серед молоді міста Кременчука.
Цікавий факт: "Домінанта"(муз.) - один з головних ступенів ладу від латинського "dominanta", що означае "пануюча"
Колектив вважає своїм днем народження 1 вересня 2003 року. Його учасники - юнаки та дівчата, що навчаються в КрНУ та бажають творчої самореалізації. Для занять у вокальній студії "Dомінанта" необхідно мати не лише вокальні навички і музикальний слух, але й артистизм, відчуття відповідальності та самодисципліни.
Вокальна студія "Dомінанта" є лауреатом обласного міжвузівського мистецького фестивалю-конкурсу "Студентська весна" у 2004-2008р.р. Колектив багаторазово брав участь в гала-концертах в театрі ім.Гоголя в м. Полтава.
"Dомінанта"- постійний учасник міських концертів м. Кременчука, молодіжних акцій та програм. Жоден захід КрНУ від офіційних загально-університетських до факультетських концертів та дискотек не обходиться без виступів учасниківт вокальної студії.
У 2007р. вокальна студія "Dомінанта" отримала почесне звання "народний" аматорський колектив.
Репертуар колективу складають різнопланові естрадні номери. Серед них українські стилізовані, українські ліричні пісні, пісні російською, італійською та англійською мовами, програмні вокально- хорові твори.
Кращі голоси вокальної студії "Dомінанта" стали лауреатами обласного міжвузівського мистецького фестивалю-конкурсу "Студентська весна" в різні роки:Марина Шерстюк та Олександр Линтвар, Олексій Кобзар та Ольга Дроздова, Оксана Сєнчук, Ольга Афанасьєва,Євгенія Ромашко та Олексій Черніков,Юлія Бутенко, Марина Кіршова,Руслан Кірімов та Яна Пустовойт.
Солісти "Dомінанти"- постійні учасники проекту "Відкритий шанс" на "Відкритому радіо". Їхні голоси дуже часто можна почути на хвилі 102,5 Fm.
У 2007р. Олексій Черніков посів 2-ге місце у "Відкритому шансі, а у 2008р. Олексій Черніков Разом з Євгенією Ромашко посіли 2-ге місце за виконання дуету "Не говори "прощай".

ЛІГА   І НТЕЛЕКТУАЛЬНИХ   ІГОР    "ЩО?    ДЕ?    КОЛИ?"

.

Розпочався новий сезон інтелектуальних ігор

Першого листопада відбувся перший етап Кубку факультету права, гуманітарних і соціальних наук (ФПГіСН) з Брейн-рингу. Конкурс пройшов за сприянням викладацького складу кафедри українознавства. Вперше за довгий час, захід проводився в актовому залі 5 корпусу, на сцені, що говорить про підвищення рівня організованості конкурсу. Підтримати своїх друзів та одногрупників прийшли вболівальники.
За перемогу активно боролися 8 команд, проте, до фінальної битви дійшли найрозумніші. Ними стали: команда "КБЖ" (ДЗ-12-1) та "Смешаріки" (ДЗ-10-1). В результаті запеклих змагань, перемогу отримали досвід та знання команди "Смешаріки", яка зайняла перше місце зі значним відривом.
Організатор і ведучий конкурсу, Віктор Іванович Саранча, зазначив, що цей захід став відкриттям нового сезону інтелектуальних ігор, у якому планується провести ще багато цікавих змагань.
Хочеться щиро привітати команду переможців та побажати усім учасникам ніколи не зупинятися на шляху до своєї мети!


Вболівальники та глядачі


Команда-переможець Смешаріки


Так проходив конкурс


Організатор і ведучий конкурсу,
Віктор Іванович СаранчаЗ А П Р О Ш Е Н Н Я    Д О   С П І В П Р А Ц І

Відділ культурно-масової роботи запрошує до співпраці:

- художників, художників-дизайнерів;
- модельєрів одягу і зачісок,
- усіх, хто ще не реалізував свої творчі мрії.

Раді познайомитись з Вами і допомогти реалізувати ваш творчий портенціал.
ВКМР знаходиться в корпусі №5 , к.309 ( III-й поверх )
Т. 3-41-11 , 20-22 ( внутр. )

КрНУ