Головна>Факультети, кафедри >Лабораторна база кафедри  

Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
21.03.2014

Кафедра Автомобілі та трактори

ЛАБОРАТОРНА БАЗА
№ ауд. Назва Призначення та опис обладнання
4202 Лабораторія конструкцій автомобілів Площа лабораторії 79,8 м2. Включає таке обладнання: вузли, агрегати, деталі вітчизняних та зарубіжних автомобілів; стенд „Гальмівні системи автомобіля КрАЗ-260”; комплект макетів для вивчення принципу роботи вузлів та систем автомобілів; плакати систем та вузлів вітчизняних автомобілів
4106, 4106А Лабораторія двигунів Площа лабораторії 104,5 м2. Включає таке обладнання: стенд із двох двигунів ЯМЗ – 238 з коробками передач, які навантажуються загальним генератором потужністю 200 кВт, обладнаний необхідними приладами для визначення зовнішньої характеристики двигунів та дослідження нейтралізації відпрацьованих газів; стенд з одноциліндровим двигуном для визначення індикаторної діаграми; стенд для регулювання ПНВТ.
4105 Лабораторія теплотехніки Площа лабораторії 74,6 м2. Включає таке обладнання: стенд для визначення теплоємкості повітря методом потоку; стенд для визначення теплопровідності твердих матеріалів методом циліндра; стенд для визначення коефіцієнта тепловіддачі циліндра при природній конвекції; установка для дослідження процесу стиснення повітря в компресорі; стенд для дослідження процесу у вологому повітрі; стенд для дослідження теплообмінних апаратів; стенд для дослідження процесів у холодильній установці
4104 Лабораторія електрообладнання Площа лабораторії 40 м2. Включає таке обладнання: стенд для дослідження характеристик систем запалювання, побудований на базі двигуна ГАЗ-3102 та навантажувального генератора; стенд для випробовування генераторів і стартерів; стенд для випробовування батарейної системи запалювання; стенд для випробовування транзисторної системи запалювання; робоче місце для обслуговування акумуляторної батареї; деталі, вузли, агрегати системи електорообладнання автомобіля; комплект плакатів електрообладнання вітчизняних автомобілів.
4103 Лабораторія автоматичних систем автомобіля Площа лабораторії 70,6 м2. Включає таке обладнання: стенд для визначення статичної характеристики вимірювального перетворювача швидкості обертання; стенд для визначення статичної характеристики регулятора гальмівних сил на колесах вантажного автомобіля; стенд для дослідження перехідного процесу об’єкта управління ; стенд для визначення характеристик двопозиційного управління температурою охолоджуючої рідини двигуна внутрішнього згоряння; стенд для дослідження процесу збагачування паливної суміші під час холодного пуску двигуна; стенд для дослідження роботи системи вприскування бензину; комплект плакатів систем автомобілів.
4109 Лабораторія технічної експлуатації автомоблів Площа лабораторії 133,4 м2. Включає таке обладнання: автомобілі ГАЗ-66; ВАЗ –2121, МАZDA; шасі автомобілів ЗИЛ-131, КрАЗ-260; електромеханічний підйомник на 2000 кг; шестистойковий електропідйомник на 21000 кг; кран-укосину на 500 кг; кран рухомий вантажопідйомністю до 700 кг; два пересувні візки вантажопідйомністю до 1200 кг; стенди для регулювання фар: Novator 66, Novator 83; стенди для балансування колес: EWK –15, Eldiss –1200; стенди рульові управління автомобілів ГАЗ-66, КрАЗ-256Б; компресорну установку; комплекти інструментів слюсаря-ремонтника та водія; прибор К-69М.
4104 Лабораторія технічної діагностики Площа лабораторії 54,8 м2. Включає таке обладнання: автомобілі ГАЗ-24, ВАЗ-2121; стенд мотор-тестер; стенд з біговими барабанами; прилади для вимірювання шуму, вібрацій, токсичності відпрацьованих газів, тиску в циліндрах двигуна; лінійка для заміру сходження колес.
4107 Лабораторія виробництва та ремонту автомобілів Площа лабораторії 123,7 м2. Включає таке обладнання: верстат координатно-розточувальний; верстат фрезерний; стенд для регулювання форсунок; стенд для дослідження гальмівних механізмів; зварювальний агрегат; обкатний стенд роздавальних коробок; обкатний стенд головних передач; колінчасті та розподільні вали вантажних і легкових автомобілів; силовий агрегат ЗИЛ-130, двигун ГАЗ-52; стенд для регулювання ПНВТ; стенд для регулювання головної передачі; агрегати трансмісій вантажних автомобілів; вимірювальний інструмент для дефектації деталей; гідравлічний прес; ковальський молот; два слюсарні верстати.
4108 Лабораторія досліджень і вимірювань Площа лабораторії 125,2 м2. Включає таке обладнання: експериментальну установку для дослідження коливань керованих колес, викликаних гідравлічним підсилювачем; стенд для визначення моментів інерції керованих колес, відповідно осей шворнів; стенд для досліджень гідравлічних підсилювачів рульових управлінь; вимірювальний тензометричний комплекс для експериментальних досліджень.
4105 Лабораторія паливних і мастильних матеріалів Площа лабораторії 30,6 м2. Включає таке обладнання: прилад ЛРН для перегонки нафтопродуктів; прилад ПВНЕ для визначення температури спалаху нафтопродуктів; прилад К-2 для визначення межі міцності пластичних змащувань; прилад для визначення температури краплепадіння пластичних змащувань; набір нафтоденсиметрів для визначення щільності нафтопродуктів.
4204-4205 Комп’ютерні класи Комп’ютерні класи кафедри розміщюються у двох аудиторіях : 4204 – 7 комп’ютерів АМD-К5, 4205 – 6 комп’ютерів РС-ХТ і займають загалом площу 105,3 м2. У цих класах проводяться розрахунки курсових робіт і дипломних проектів, практичні та лабораторні заняття із спеціальних дисциплін.
4110 Майстерня кафедри Площа майстерні 18 м2. Включає таке обладнання: токарний верстат; сведлильний верстат; слюсарний верстат; зварювальний агрегат.