Головна> Міжнародні зв`язки > Міжнародна діяльність  
КрНУ

Центр міжнародної діяльності

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

   Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського підтримує широкі різнобічні зв'язки з численними науковими, навчальними, виробничими закладами інших країн. У рамках міжнародного співробітництва передбачено організацію і проведення наукових конференцій, літніх шкіл обмін викладачами і студентами, співпрацю у науковій та навчальній діяльності, підготовка іноземних студентів, аспірантів, а також участі у міжнародних програмах.

   1998 року було укладено перший договір про співпрацю між, тоді ще, Кременчуцьким філіалом Харківського державного політехнічного університету та Університетом прикладних наук Міттвайда (Hochschule Mittweida), з метою наукового та культурного обміну. 2000 року, в рамках даного договору, відбулася перша поїздка кращих студентів до Університету Міттвайда (Німеччина).

   За наступні роки діяльності відділу були підписані договори з університетами Еквадору, Канади, Польщі, а також Угода з Корпусом Миру США про надання технічної допомоги в рамках Проекту економічного розвитку.


   У вересні 2007 р. ректор професор М.В.Загірняк підписав у Болоні (Італія) Велику Хартію Університетів (Magna Charta Universitatum). Стратегічним завданням університету на сучасному етапі є реалізація принципів та ідей Болонської декларації, вихід на міжнародні стандарти освіти, забезпечення конкурентоспроможності випускників, визнання документів про вищу освіту за кордоном.

У жовтні 2007 року на Консиліумі Європейської Асоціації Університетів (European University Association, Брюсель, Бельгія) у Вроцлаві (Польща) наш університет отримав у цій асоціації індивідуальне членство.
19 - 20 квітня 2007 року Рішенням 10 з'їзду Євроазійської асоціації університетів у Москві (Росія) Кременчуцький державний політехнічний університет імені Михайла Остроградського прийнятий до Євразійської Асоціації Університетів (Euroasian Universities Association).
На Конгресі Мережі університетів країн Чорноморського регіону (Black Sea Universities Network) "Форум вищої освіти" (Київ, 5-8 квітня 2008 р.) КДПУ імені Михайла Остроградського увійшов до складу цієї міжнародної організації.
У вересні 2009 року Кременчуцький державний університет імені Михайла Остроградського вступив до Міжнародної Асоціації Університетів (International Association of Universities (IAU).


   Ці події стали поштовхом до активізації міжнародного співробітництва. Були укладені нині діючі договори із 27 навчальними закладами таких країн: Алжир, Білорусія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, Словенія, США, Угорщина, Чехія, Марокко, Болгарія, Канада.

  Разом із Університетом Любляни (Словенія), КрНУ виконували дворічний українсько-словенський науковий проект "Двигун з поперечним потоком з м'яко-магнітного композитного матеріалу", що фінансувався Міністерством освіти і науки України та Міністерством науки та технології Республіки Словенія.

   Університет активно співпрацює із Програмами академічних обмінів імені Фулбрайта, Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Зокрема, протягом весняного семестру 2008-2009 н. р., в межах Програми академічних обмінів ім. Фулбрайт в Україні, в Кременчуцькому державному політехнічному університеті імені Михайла Остроградського читав лекції американський професор, спеціаліст у галузі менеджменту, Едмунд Хект.

   У червні 2009 року відбулося 2 закордонні поїздки студентів на практику. Дев'ять студентів-екологів пройшла 10-ти денну практику на базі Університету Матея Бела (Республіка Словаччина), а група із 15 студентів технічних спеціальностей, завдяки стипендії DAAD мали змогу два тижні практикуватися на базі Технічного університету Брауншвейг (Німеччина).

   У 2009 та 2010 роках четверо співробітників нашого університету пройшли стажування за програмою "Відкритий світ" по темі "Освіта", яку здійснює центр лідерства "Відкритий Світ" у співробітництві з організацією Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils).

  Перспективними напрямками міжнародного співробітництва є: забезпечення обміну знаннями через науковий та студентський обмін; робота із інституціями Європейського Союзу для участі у проектах у галузі вищої освіти; участь у міжнародних організаціях та наукових і освітянських асоціаціях спрямована на академічний, студентський, культурний та науковий обмін.

ФОТОГАЛЕРЕЯВізит делегації Umpqua Community College, весна 2012.

Візит ректора Ланьчжоуського університету шляхів сполучення до КрНУ, зима 2011.
Урочисте відкриття Навчального центру Delcam у КрНУ, осінь 2011.
Участь делегації КрНУ у програмі Відкритий Світ(м. Вашингтон, США) осінь 2011.
Участь делегації КрНУ у Конференції молодих учених OWD 2011 (м.Висла Польща) осінь 2011.
Участь ректора КрНУ М. В. Загірняка у Днях освіти і науки України в Російській Федерації, осінь 2011.
Візит лектора ДААД, Мартіна Ройтера, до КрНУ, осінь 2011Візит делегації КрНУ до Білорусії з нагоди 100-річчя Вітебського державного університету ім. П.М. Машерова, осінь 2010 р.

Веб-чат із Елісон Ханна, співробітником консульського відділу Посольства США в Україні, на тему "Програма культурного обміну Work and Travel. Студентські візи", Осінь, 2010 р.
Начальник відділу міжнародних зв'язків КрНУ Андрій Маркевич та Гуаджин Джанг, заступник відділу міжнародних зв'язків Ланьчжоуського університету шляхів сполучення (Китай), осінь 2010 р.
Візит Гостей із Університету Матея Бела (Словаччина) та Ланьчжоуського університету шляхів сполучення (Китай), приурочений до 50-ти річчя КрНУ, осінь 2010 р.
Начальник відділу міжнародних зв'язків із представниками партнерських вузів-Технічного університету Брауншвейга (Німеччина) та Ланьчжоуського університету шляхів сполучення (Китай), осінь 2010 р.
Візит делегації Технічного університету Брауншвейга, на чолі з професором, доктором технічних наук Георгом-Петером Остермаєром, директором Інституту динаміки і коливань (Німеччина), літо 2010 р.
Літня школа на тему "Моделювання динамічних систем", яка проводилася в Університеті професором, доктором технічних наук Георгом-Петером Остермаєром, директором Інституту динаміки і коливань Технічного університету Брауншвейга (Німеччина), літо 2010 р.
Візит делегацій Мішкольцького університету (Угорщина) та Софіївського університету (Болгарія), весна 2010 р.
Веб-чат із Еріком Сальзманом, співробітником економічного відділу Посольства США в Україні, на тему "Комікси як частина американської культури". Весна, 2010 р.
Соціальний проект "Материнство: призначення, зобов'язання чи вибір?" весна 2010 р., (Гості- представники Центру Німецької культури "Відерштраль" (м. Київ), представники Німецького культурного центру "Відербург" (м. Кременчук).
Учасники семінару "Застосування сучасних технологій, зокрема технології "WEB 2.0" у бібліотечній справі". (Семінар відбувся у Центрі Інформаційних Ресурсів Посольства США в Україні для студентів та бібліотекарів КрНУ імені Михайла Остроградського), весна 2010 р.
Веб-чат із Джеймсом Тербером - визначним політологом США, на тему "Політичне життя США та України". Осінь, 2009 р.
Літня практика студентів у Технічному Університеті Брауншвайг (Німеччина), літо 2009
Проходження літньої практику у Словаччині (Університет Матея Бела), літо 2009 р.
Дружнє рукостискання після підписання договору про співпрацю між Umpqua Community College, Ужгородським Національним Університетом та КрНУ імені Михайла Остроградського Поїздка до Сполучених Штатів Америки начальника відділу міжнародних зв'язків університету, весна 2009 рік
Начальник відділу міжнародних зв'язків КрНУ, у складі делегації програми "Відкритий Світ" по темі "Освіта", разом із колегами із Ужгородського національного університету. США, весна 2009 р.
Фахівець у галузі менеджменту, Едмунд Хект (США), який читав лекції студентам протягом весняного семестру 2008-2009 н.р.Візит делегації КрНУ до Університету Баджі Мокхтар-Аннаба (Алжир), осінь 2008 р.
Підготовча регіональна зустріч у рамках підготовки до 5-ого Всесвітнього Водного Форуму "Роль освіти і знання для досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття", осінь 2008 р.
Підготовча регіональна зустріч у рамках підготовки до 5-ого Всесвітнього Водного Форуму "Роль освіти і знання для досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття", осінь 2008 р.
Візит професора Каліфорнійського університету (Девіс, США), осінь 2008


 
КрНУ