Головна>Факультети, кафедри > Новини факультету  
Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
27.03.2020Факультет економіки і управління


До уваги викладачів і студентів ФЕУ!

У Кременчуцькому національному університеті

імені Михайла Остроградського

запроваджується карантин.

На період з 12 березня по 03 квітня 2020 року

освітній процесс переводиться на дистанційну форму навчання.

Розпорядження декана ФЕУ Почтовюка А.Б. щодо карантину в КрНУСтуденти факультету економіки і управління провели 10 ювілейні ігри «Брейн ринг»

27 квітня на факультеті економіки і управління традиційно пройшла 10-та ювілейна гра «Брейн ринг»

Ідейним наставником гри є декан факультету Почтовюк Андрій Борисович. Він протягом всього року готує логічні питання для учасників, та надає право двох питань заступникам – Пирогову Дмитру Леонідовичу і Волошиній Оксані Василівні та представникам студентського самоврядування – голові студентської ради факультету Сухині Лілі та заступнику голови студентської профспілки факультету Лі Анастасії.

Гра націлена на відпрацювання швидкості логічного мислення у гравців. Тому у боротьбі за перемогу вирували пристрасті.

Інтелектуальні бої закінчилися з такими результатами.

Найбільшу кількість правильних відповідей надали гравці спеціальності фінанси і кредит «Пекельні боси», виправдався девіз, який обрали собі гравці «Раз уж начал - побеждай!».

Тому заслужено вибороли І місце!

З різницею в один бал відстали від суперників команда «Муркетологи». Спеціальність Маркетинг посіла ІІ місце у ювілейному турнірі.

Третє місце вибороли дівчата з команди «Ліжко через поріг», спеціальність Менеджмент. Вони записали у свій актив три бали.

Команда «5 елемент» (спеціальність Економіка підприємства)

Команда «Флеш» (спеціальність Облік і аудит). Їх девіз: «Блеск в глазах, огонь в груди флэш всегда впереди»

Команда «Донямба і ко»(спеціальність Туризм) з гаслом «Нікроку назад, нікроку на місці, тільки вперед - тільки туристи»!

Команда «Кровать через порог» (спеціальність Менеджмент). І збірна команда «ФСБ», гравці визначили своє гасло «Не унывать, всё пройти и всё узнать»

Крім найкращих команд традиційно журі визначало кращого гравця – Флакей Тетяна (МК-15-1). Загалом у грі прийняли участь 7 команд по п’ять гравців. Дали відповідь на 26 питань.

Проте питання, які не були взяті командами цьогоріч переносяться на наступний рік.Це стає стимулом для студентів щорічно приймати участь у інтелектуальних батлах.

Вітаємо переможців та бажаємо всім учасникам подальших здобутків, натхнення на нові звершення та нові перемоги!

Студенти спеціальності фінанси і кредит спрогнозували падіння готівкового курсу долару
При кафедрі фінансів і кредиту вже більше року функціонує біржова лабораторія під керівництвом Волошиної Оксани Василівни. Головним завдання є напрацювання у студентів–фінансистів навиків прогнозування тенденцій курсу валют та котирування цінних паперів. Процес технічного аналізу, який освоюють фінансисти, є досить складним і потребує додаткових знань. Такі знання наші студенти мають змогу отримати на заняттях з дисципліни «Біржова справа». Кожного тижня студенти отримують валютну пару і за нею здійснюють прогноз курсу на майбутній тиждень за допомогою різних інструментів.

Понеділок 24 квітня охарактеризувався стрімким падінням курсу долару: зранку готівковий курс складав 26,60 грн., в обід – 26,5 грн і вже над вечір долар купували за 26,3 грн. Це стало несподіванкою для всіх,окрім наших студентів.Вони спрогнозували падіння курсу долару ще в кінці минулого тижня в процесі технічного аналізу валютної пари євро-долар.

Студенти групи ФК-13-1 Хижняк Юля, Єлісєєва Аня та Грицик Андрій розповіли, що за даними чотирьох-годинного графіку викреслилася лінія опору зі зростаючим трендом, саме до неї і долетіла ціна євро, виміряна в доларах, і склала 1,095 доларів за євро. Щоправда таку ціну ми очікували на початку наступного тижня, оскільки 20-21 квітня на годинному графіку викреслилася фігура голова-плечі, що свідчила про короткостроковий розворот зростаючої тенденції. Однак, вже перші п’ять хвилин початку понеділка видали свічку, відкриту на ціні 1,0760 (проти закриття попередньої на рівні 1,0725) і закриту на рівні 1,0896. Такий стрибок не міг не вплинути на готівковий ринок, тому, як результат, гривня зміцнилася відносно долару протягом одного дня.

Залишається лише сподіватися, що національна валюта втримає свої позиції в більш тривалій перспективі, незважаючи на коливання валютного ринку.

Отже, результати досліджень наших студентів мають практичну значимість, а значить зусилля їх наставників не марні!

«ВИШИВАНА МОЯ УКРАЇНО» В ГОСТЯХ У СТУДЕНТІВ НАШОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Вишивана наша Україна,
У душі і серціти у нас єдина.
Кожен хрестик ми з любов’ю вишивали,
Щастя, здоров’я колегам бажали.


З таких слів розпочалася зустріч студентів факультету економіки і управління з працівниками Державної казначейської служби України.


Приводом до зустрічі стала акція, яку започаткували казначеї Луганської та Донецької області. Саме вони почали вишивати на полотні карту України. А далі до них долучилися і решта працівників Державної казначейської служби всіх областей.Акція покликана духовно об’єднати всю велику казначейську родину. Із кожною стежкою на вишивку передавалося все те добро, сердечність і талант, що віками плекалися багатьма поколіннями. Вишита робота повинна стати своєрідним оберегом, що назавжди залишиться символом єдності, непорушності та соборності України.

Подорожуючи Україною, оберіг увібрав у себе частинку душі не лише тих майстрів, які над ним працювали, а й позитивний настрій всіх хто зачарувався його красою.


Не могли бути осторонь таких подій і наші студенти, а тому гостинно запросили Управління Державної казначейської служби України у місті Кременчук з дружнім візитом. Начальник управління Лощенко Світлана Вікторівна та заступник начальника головного управління ДКСУ у Полтавській області Рой Олександр Анатолійович переповіли студентами як саме казначеї Полтавщини підбирали орнамент для нашої області. Символ Берегині, що вишили полтавські казначеї,народ створив загадковою, багатоликою та могутньою незнаною квіткою, що тримає в собі материнську силу жінки. Вона сама Мати-природа, яка несе в світи і суть творення, і суть захисту, а через це - вічне оновлення та гармонію життя.

Берегиня - дорогий нам символ, поширений по всій Україні, але найбільше на Полтавщині. Вона і життєтворча Мати-природа, і жінка-Мати, яка дарує світові сина, і Дерево життя, що сформувало із мороку-космосу чітку систему Всесвіту. І при всій своїй величності та могутності скромно прикоренилося у земному горнятку, аби ще раз нагадати, що кожне живе створіння - часточка неподільна і нерозривна загальної системи буття.

Символіка винограду, яка також зображена нашими майстрами, розкриває радість і красу створення сім’ї. Тож на всій композиції «Вишивана моя Україно» Полтавська область має найбільш сакральне значення.Студенти були вражені тим обсягом роботи, який виконаний казначеями, їх позитивним настроєм та патріотичним духом! Проте і ми, представники факультету, поділилися своїми надбаннями. Вишита робота фахівця першої категорії факультету економіки і управління Онищенко Тетяни Василівни хоч і не така масштабна, однак не менш патріотична і зачаровую пишністю фарб та кропіткою майстерною роботою.Результати спільної праці завжди надихають. Такі проекти спонукають до єдності та порозуміння.Просто роздивляючись вишиті роботи, всі без винятку присутні долучилися до духовних традицій нашого народу. Це є звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, а значить усвідомлення свого родоводу.

І нехай плине час та змінюється наша держава, а разом із нею і ми, але відчуття гордості, шани до наших традицій та краса наших вишиванок і надалі передаватимуться від студента до студента, з відділу до відділу, з організації до організації і з покоління в нове покоління!

ФІНАНСИСТИ В ГОСТЯХ У ПРОФЕСІЙНОГО УЧАСНИКА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
22 листопада в рамках практичної підготовки студентів викладачі кафедри “Фінанси і кредит” Кременчуцького національного університету імені Михайло Остроградського для студентів четвертого курсу напряму підготовки “Фінанси і кредит” організували зустріч з фахівцями фінансового ринку. Студенти відвідали ТОВ “Кремінь Брок” професійного учасника ринку цінних паперів.


На двосторонню співпрацю погодилася директор компанії Козлова Вікторія Олександрівна. Вона звернулася до студентів з привітальним словом, наголосивши на необхідності старанного засвоєння матеріалів всіх лекційних занять, а особливо пов’язаних з фінансовим ринком. Вивчення студентами-фінансистами таких курсів як Фінансовий ринок, Ринок фінансових послуг, Управління фінансовими ризиками надає їм беззаперечну перевагу на ринку праці.


Під час візиту студенти мали змогу ознайомитись з роботою відділів депозитарної діяльності і торговця цінними паперами.Вонипобачили форми договорів на ринку цінних паперів, процедуру внесення випуску цінних паперів до реєстру, ознайомилися з сертифікатами на цінні папери.


Про особливості своєї поточної щоденної роботи розповіла Янковська Вікторія Сергіївна, фахівець з бухгалтерського обліку професійних учасників фондового ринку. В процесі роботи студенти задавали питання про те, які ризики притаманні такого роду діяльності, які шляхи фахівці-практики бачать для подолання тих проблем,що характерні для українського фондового ринку.

Організували та супроводжували студентів викладачі кафедри фінансів і кредиту Загірняк Денис Михайлович та Сніщенко Роман Григорович. Вони також домовилися з керівництвом товариства про подальші зустрічі на постійній основі.


Ми дякуємо працівникам ТОВ “Кремінь Брок” за теплий прийом. Покладено хороший початок! Плідна співпраця науковців-дослідників, фахівців-практиків та студентської молоді повинна давати свої плоди і буде взаємовигідною для всіх учасників.

ФЕУ ЗАПРОШУЄ ГОСТЕЙ!

26 вересня кафедра фінансів і кредиту організувала перший круглий стіл за участі студентів та фахівців фінансової галузі.

До студентів завітали представники Пенсійного фонду, а саме головний спеціаліст відділу платежів до пенсійної системи КО УПФУ Полтавської області Пархоменко І.О. Темою круглого столу стала Детінізація заробітної плати та легалізація робочого місця.

У своєму виступі фахівець зазначила важливість офіційного працевлаштування студентів для подальшого отримання достойних пенсійних виплат. Привела статистичні дані по Україні та Полтавській області щодо доходів та видатків Пенсійного фонду, рівень дефіцитності, прогноз дефіцитності у майбутніх періодах.

Жвава дискусія велася навколо питання накопичувальної пенсійної системи. Приємно вразив рівень обізнаності студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та кредит» плюсами та мінусами такої системи. Студенти не лише задавали питання щодо новинок законодавства, а й висловлювали свої пропозиції щодо подальшого реформування пенсійної системи в Україні. На останок всі дійшли висновку про важливість дотримання Пенсійного законодавства.

КАФЕДРА ТУРИЗМУ ВІДЗНАЧАЄ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ!

Всесвітній день туризму всі любителі подорожей щорічно відзначають 27 вересня. Цьогоріч свято стало хорошим приводом для новоствореної кафедри Туризму розпочати командну роботу викладачів та студентів.

Завідувачка кафедри д.е.н. Труніна Ірина Михайлівна звернулася з привітаннями до студентів, в якому зазначила, що День туризму - свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша планета! Це свято і тих, хто сам безпосередньо зайнятий у цій сфері - сфері туристичного бізнесу. А значить, туризмознавці, для вас це подвійне свято. Тож нехай мандри приносять вам задоволення по життю, а мандрівники, з якими ви будете стикатися, будуть привітними та благородними! Пам’ятайте, туризм — це запорука пізнання інших культур та посилення дружби між народами!

Студенти також не забарилися з привітаннями та підготували святкові плакати.

Кафедра Туризму започатковує нову традицію – проводити ділову гру для професійної орієнтації студентів. На цей раз тематика ділової гри «Заключення контракту зовнішньоекономічної діяльності». У грі прийняли участь студенти спеціальності «Туризм» 2-4 курсів.

Не залишилися осторонь і викладачі кафедри

Завершилося святкування солодким столом – всім на радість. Тож заряджаємося приємними враженнями та позитивними емоціями на бадьоре продовження навчального року! Зі святом всіх небайдужих до туризму!

День факультета економіки і управління 26 жовтня 2017 року

26 жовтня у п’ятому корпусі Кременчуцького національного університету проходило святкування 22 річниці з дня заснування факультету економіки та управління. У цьому році День факультету проходив під гаслом «Батл кращих» за трьома напрямами: гумористичний, вокальний та танцювальний.

Подробиці

День факультета економіки і управління 27 жовтня 2016 року

27 жовтня у стінах п’ятого корпусу Кременчуцького національного університету проходило святкування 21 річниці з дня заснування факультету економіки та управління. До свята готувалися ретельно та заздалегідь обговорювали формат програми. Як кажуть у народі «Бог трійцю любить», а тому студенти вирішили організувати фінальну «Битву хорів 3» між спеціальностями факультету. 2016 рік визнано роком англійської мови в Україні, тож тематикою свята стало «ФЕУ співає англійських пісень!»

Подробиці

Посвята в першокурсники

І ось початок нового навчального року!
Тож починаємо новинну стрічку з першої урочистої події – посвята в першокурсники.
Спершу зазначимо, що вступна кампанія 2016 була досить складна, оскільки правила прийому змінювалися до останнього.Тому абітурієнти, які зуміли пройти весь шлях від реєстрації для ЗНО до наказу про зарахування у студентські лави, проявили неабияку витримку, наполегливість та стратегічність мислення. А це означає, що наш факультет поповнився кращими з кращих, які зможуть гідно нести звання СТУДЕНТА ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА УПРАВЛІННЯ!
Цього року 82 особи першого курсу та 26 осіб другого та третього курсу на базі коледжів. З них 76 дівчат та 32 юнаки.
Біля 40 осіб іногородніх, решта мешканці Кременчука.
Кожній академічній групі першого курсу призначені куратори:
ТР-16-1 Алексєєва Надія Федорівна
ПУА-16-1 Різніченко Людмила Василівна
МН-16-1 Сакун Леся Миколаївна
МК-16-1 Герасимчук Вікторія Володимирівна
ФБС-16-1 Петченко Марина Валентинівна
ОбОП-16-1 Онищенко Оксана Володимирівна
ЕК-16-1 Іщенко Світлана Вікторівна
Знайомтеся з нашими «першачками»!
Традиційно їх підтримують студенти старших курсів та викладачі.